10 dīvainākie psihiskie traucējumi

Advertisement
Advertisement

Cilvēka psihe ir sarežģīts instruments un neskatoties uz visiem zinātniskiem un medicīniskiem centieniem, mēs vēl joprojām nevaram to izprast. Tāpat kā citas mūsu ķermeņa daļas, smadzenes var strādāt ar traucējumiem, kas rada psihiskas novirzes, pie tam tik dīvainas, ka daudziem no mums tās liekas pilnīgi neizprotamas.

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Ārzemnieka akcenta sindroms

Nopietnas smadzeņu traumas rada daudzas sekas, bet viena no dīvainākām ir ārzemnieka akcenta sindroms. Tās ir stāvoklis, kas pazīstams arī kā neregulāri atkātojušā runa, kas slimniekam liek runāt ar ārzemnieka akcentu. Tā ir diezgan reta novirze ( reģistrēti tikai aptuveni 60 gadījumi no 1941 gada līdz 2009.gadam), šis sindroms ļauj brīvi runāt svešvalodā, tomēr dod izmainītu akcentu sarunājoties savā dzimtajā valodā.
2. Savanta sindroms

Savantisms jeb savanta sindroms ir izcils cilvēka spēju piemērs. Pats termins apzīmē novirzi, kad cilvēks ar novirzes traucējumiem, demonstrē izcilas spējas kādā no sfērām. Šādu spēju parādīšana un psihiskas novirzes izsauca zinātnieku un parastu cilvēku interesi. Tā, cilvēkam var būt fenomenāla atmiņa vai liels māksliniecisks talants. Lai gan savantisms bieži asociējas ar autismu, tomēr, ne visi savantisti ir autisti.
3.Autofāģija

Lai gan vairākumam cilvēku ideja nodarīt sev miesas bojājumus ir pilnīgi sveša, ir fiksēti gadījumi, kas saistīti ar cilvēkiem, kuri bija spiesti sevi traumēt. Lai gan ideja izskan diezgan šokējoša, vēl briesmīgāka ir cilvēka miesas ēšana. Tomēr, pastāv tādi cilvēki, kuriem ir nepieciešamība kost sev vai ēst savas ķermeņa daļas, un šī novirze saucās autofāģija, kas tiek konstatēta bieži kopā ar citām saslimšanām, tādām, kā psihoze un šizofrēnija.
4.Bibliomānija

Bilbiomānija ir viens no uzbāzīgas neirozes simptomiem, starp kuriem ir arī tādi, kā nepārtraukta roku mazgāšana, vai pārspīlēts kārtīgums. Viens no interesantākajiem šādiem stāvokļiem, piemēram, ir vajadzība nepārtraukti ieslēgt un izslēgt gaismu. Viens no interesantākajiem šādiem stāvokļiem ir patoloģiska vēlme krāt grāmatas, kuras iegādājas nevis priekš tā, lai lasītu, bet ar vēlmi tās paturēt. Bibliomānijas upuri sakrāj daudz vairāk grāmatu, nekā var izlasīt, pie tam, iegādājas vairumā vienas un tās pašas grāmatu kopijas.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 09:22Ha
Piekrītu iepriekšējam komentāram!!!
1 0 Aizvakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 1 Aizvakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017