10 visspilgtākie atriebības gadījumi

Advertisement
Foto: co.uk
Advertisement

Koncepcija ir tikpat veca, kā pati vēsture. No rakstītā vārda eksistences paša sākuma, cilvēkiem bija vēlēšanās atreibties saviem pāridarītājiem. Piemēram, Hamurapi kodekss, sestā Babilonas cara likumu krājums, kas tika radīts aptuveni 1760 gadā pirms mūsu ēras, ir vecākais rakstītais likumu krājums cilvēces vēsturē. 

Hamurapi kodekss ir apzīmēts kā „atriebības standartizācijas oficiālais sākums”. Tas izgaismo domāšanas tēlu mūsdienās. Patiesi, mūsdienu tieslietu sistēma pamatota uz sabiedrības spēju atriebties tiem, kas pārkāpj likumu. Tomēr, mūsu atriebības kāre pārkāpj sabiedrības līguma robežas. Vēlēšanās redzēt, kā nelaime piemeklē tos, kas slikti rīkojās ar jums, ir cilvēka zemapziņā. Neirofiziologi konstatēja, ka daļa smadzeņu, kas saistīta ar atalgojuma saņemšanu, arī regulē atriebības jūtas.
Zemāk ir minēti 10 cilvēku piemēri, kuriem vēlēšanās atriebties aptumšoja prātu, kas atsevišķos gadījumos bija kā spilgti atriebības gadījumi cilvēces vēsturē.

 

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums - lapa #1
10.Alans Raļski(Alan Ralsky)

2003.gadā pietiekamam skaitam cilvēku bija pieejams internets, bet, tajā laikā, sūtītais pa elektronisko pastu spams kļuva par problēmu, kas bija ievērības cienīgs arī no valsts puses. Problēmas centrā nokļuva uzņēmējs no Mičiganas Alans Raļski, kas kļuva pazīstams, kā „spama karalis”, nosūtot miljoniem elektronisko vēstuļu par dažādām sava biznesa sfērām. Daži viņa biznesa modeļa kritiķi Alanu nosauca par „kaitnieku”un „maitu”.
Kad avīzes raksts izgaismoja Raļski krāšņo dzīves veidu, iekļaujot rakstā arī viņa mājas, kas bija 743 kvadrātmetru liela, aprakstu, dažiem viņa kritiķiem radās iespēja atrast Raļski fizisko adresi. Vēloties atriebties par visu spamu, kas bija saņemts no Raļski, cietušie Raļski adresi ierakstīja „nevēlama pasta”sarakstē, un šo informāciju izplatīja vairākos interneta saitos. Rezultātā, tūkstošiem cilvēku izplatīja šo adresi visā internetā. Raļski un viņa ģimene saņēma dienā simtiem mārciņu nevēlama pasta.
2009. gadā Raļski atzina savu vainu federālajā tiesā, atzīstoties krāpšanā ar akcijām pēc īpašas shēmas.
9.47 ronini

Tas, kas jau sen kļuva par japāņu leģendu par uzticību un atriebību un bija par pamatu daudzām filmām un grāmatu sižetiem, ir sena vēsture. Edo periodā Japānā, samuraji pārsvarā kalpoja bagātiem muižniekiem, zemes īpašniekiem, par miesassargiem. Samuraja zvērests paredzēja vienošanos starp samuraju un viņa kungu par to, ka kunga nāves gadījumā, samurajs sola atriebties. 47 samuraji zvērēja aizsargāt savu kungu Asano Naganori.
1971.gadā pēc cita pazīstama tajā laikā muižnieka Kira Jošinaka apmeklējuma, radās nezināmas izcelsmes strīds, kura gaitā Asano iesita Kiram. Par padarīto noziegumu, valdošā grupa nolēma, ka Naganori ir jāizdara seppuku, citiem vārdiem sakot, rituāla pašnāvību, ko viņš arī izdarīja tajā pašā dienā.
Naganori samuraji ilgi gaidīja. Pēc diviem gadiem 47 ronini( samuraji,kas vēl nebija sasnieguši meistara pakāpi) iekļuva Jošinaki mājā, un pateica, kāpēc viņi ir atnākuši, un piedāvāja viņam izdarīt seppuku pašam sev. Kad pēdējais atteicās to darīt, ronini viņam nocirta galvu, aiznesa līdz sava saimnieka kapa vietaiun atstāja. Viņa padevās varas iestādēm, kas lika roniniem izdarīt pašnāvību. 46 no 47 roniniem pakļāvās .Tomēr, ir pretrunīgas vēsturiskas liecības par cetridesmit septīto roninu, vai viņš nomira, vai arī tika apžēlots.
8. Svētā Bertuļa dienas slaktiņš

Kad protestantiskajā reformācija radīja pavisam jaunu kristietības atzaru 16-ajā gadsimtā, katoļu baznīca uz kādu laika periodu pieklusa. Riskējot pazaudēt savu svarīgumu, baznīca riskēja pazaudēt zemi, varu un līdzekļus, jo vairākums katoļu rajonu sāka spert soļus protestantisma virzienā.
Tā bija atmosfēra, kurā nokļuva Parīze 1572.gadā, kad pilsēta bija pārpildīta ar katoļiem un hugenotiem ( franču protestantiem). Šie divi naidīgie grupējumi konfrontējās pēc tam, kā viena ievērojama katoļu muižniece plānoja apprecēties ar aristokrātu hugenotu. Uzreiz pēc tam, kā bija nosvinētas kāzas, franču karalis – Karls IX nolēma, ka armijas virspavēlnieku – hugenotu ir jāsagūsta un jānogalina par grēkiem, kas izdarīti pret baznīcu. Lai izvairītos no sūdzībām no hugenotiem, viņš lika tos visus nogalināt. Turpmākajās dažās dienās, kas tika nosauktas Svētā Bērtuļa dienas slaktiņu, tika nogalināti no 30000 līdz 10000 hugenotu.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Pirms 52 minūtēmes
Stīvs Gulbis
1 0 Vakar 21:24Merija
Smadzenes
0 0 Vakar 11:11Rubina
man trešais bērns piedzima ar pozitīvu asins grupu, jā, piekrītu par mūsu savādāko attieksmi pret citiem, ir tā sajūta ka esmu citāda,tā nav mazvērtības izpausme, bet visu vnk uztveram ar citām acīm, liekas viss ir tik pašsaprotams un bez liekiem komentāriem, itkā jau esmu to jau visu iepriekš pati piedzīvojusi, ne par velti saka par tādiem.... esam jocīgi..... un?.....varbūt gudrāki :))

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017