11 frāzes, kas atgriezīs Jūsu meitai pārliecību sevī!

Advertisement
Advertisement

Grūti ir novērot, ka bērns, kuru Tu uzskati par lielisku un perfektu, ņirgājas par savu ķermeni, kritizē savu ārieni un sevi pazemo. Tā var notikt, ja audzini meitu pasaulē, kur viss saka par to, ka viņas ķermenis nekad nebūs pietiekami skaists.


Piedāvājam Jums 11 frāzes, kuras var izmantot, kad Jūsu meita nav mierā ar savu izskatu. Šīs frāzes palīdzēs radīt atmosfēru, lai varētu uztvert savu ķermeni un pozitīvi pret to attiekties. Tās ir labas kontaktējoties ar jebkuras dzimtes bērniem.


Pat Jums pašai nav viegli iemīlēt savu ķermeni, var piestrādāt pie sava ķermeņa uztveršanas kopā ar meitu. Jūsu uzdevums nevis pierādīt viņai, ka viņai nav taisnība, bet izdzirdēt viņu, atzīt, ka viņas jūtas ir svarīgas, un palīdzēt viņai nonākt tādā stāvoklī, kurā šīs jūtas var izmainīties. Kad meita saka, ka viņa ir resna un neglīta, ļoti svarīgi, kā Jūs reaģēsiet: Jūsu atbilde var stipri ietekmēt tālāku viņas domu gaitu.

Raksta turpinājums - lapa #1
Frāze 1: « Kāpēc Tu tā domā?”

“Neieredzu savu smaidu. Neieredzu savus matus. Neieredzu savas kājas. Neieredzu savu ārieni. Neieredzu savu personību. Neieredzu sevi.”

Tas ir atklāts jautājums, tas ļaus Jūsu bērnam pastāstīt jums par to, kas viņu uztrauc un kāpēc. Jautājums nav novērtēšana, tas nepadara mazsvarīgus bērna pārdzīvojumus un parāda, ka runāt par savām jūtām- tas ir normāli. Jūs saņemsiet informāciju, kas palīdzēs izlemt, ko teikt tālāk.

Frāze 2: «Tādas jūtas ir normālas un dabiskas»

Apstipriniet, apstipriniet un vēlreiz apstipriniet, ka bērna jūtas nav muļķības un ir ļoti svarīgas.Tas atgādina bērnam, ka ar viņu viss ir kārtībā, ka viņš nav “nepareizs”. Tas palīdz pārvarēt kaunu, un ja nākotnē bērnam rodas mazvērtības sajūta, ir cerība, ka viņš atnāks pie Jums.

Frāze 3: «Kā domā, kas notiktu, ja Tu izskatītos tā, kā gribētos Tev?»

“No žurnālu vākiem skatījās ļoti, ļoti kalsnas meitenes, un es ņēmu no viņām piemēru, viņas bija mans ideāls. Es negribu, lai meitenēm būtu tāds ideāls”, - Demija Lovato, aktrise un dziedātāja.

Šis jautājums var būt ļoti sarežģīts, viss ir atkarīgs no bērna vecuma. Bet jautājuma galvenais mērķis- noskaidrot, kāpēc meita vēlas izskatīties savādāk, nekā pašreiz, kāpēc neieredz savu ķermeni, kāpēc viņai nepatīk savs vēders. Šis jautājums palīdz noskaidrot ideālā tēla jēdzienu, kuru nēsā sirdī Jūsu bērns, un Jūs varat palīdzēt viņam tikt galā ar atšķirību starp šo tēlu un reālo ārieni. Varbūt, Jūsu meita domā, ka viņa vairāk patiktu apkārtējiem, ja viņa būtu garāka un mati gaišāki. Varbūt, viņa uzskata, ka kļūs laimīgāka, ja notievēs par kilogramiem pieciem. Visu to ir svarīgi noskaidrot, lai būtu iespēja palīdzēt meitai pārskatīt savus uzskatus.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 23:18ilona
Ko muldi kāda sēnīte mežā ej sēnes lasīt nejauman
0 0 Vakar 23:14Ilma
Sudi bus
0 2 Vakar 22:35Lsima
Seviski gards radzins. Maiziitei bija tik garda garozinna.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017