11 frāzes, kas atgriezīs Jūsu meitai pārliecību sevī!

Advertisement
Advertisement

Grūti ir novērot, ka bērns, kuru Tu uzskati par lielisku un perfektu, ņirgājas par savu ķermeni, kritizē savu ārieni un sevi pazemo. Tā var notikt, ja audzini meitu pasaulē, kur viss saka par to, ka viņas ķermenis nekad nebūs pietiekami skaists.


Piedāvājam Jums 11 frāzes, kuras var izmantot, kad Jūsu meita nav mierā ar savu izskatu. Šīs frāzes palīdzēs radīt atmosfēru, lai varētu uztvert savu ķermeni un pozitīvi pret to attiekties. Tās ir labas kontaktējoties ar jebkuras dzimtes bērniem.


Pat Jums pašai nav viegli iemīlēt savu ķermeni, var piestrādāt pie sava ķermeņa uztveršanas kopā ar meitu. Jūsu uzdevums nevis pierādīt viņai, ka viņai nav taisnība, bet izdzirdēt viņu, atzīt, ka viņas jūtas ir svarīgas, un palīdzēt viņai nonākt tādā stāvoklī, kurā šīs jūtas var izmainīties. Kad meita saka, ka viņa ir resna un neglīta, ļoti svarīgi, kā Jūs reaģēsiet: Jūsu atbilde var stipri ietekmēt tālāku viņas domu gaitu.

Raksta turpinājums
Frāze 1: « Kāpēc Tu tā domā?”

“Neieredzu savu smaidu. Neieredzu savus matus. Neieredzu savas kājas. Neieredzu savu ārieni. Neieredzu savu personību. Neieredzu sevi.”

Tas ir atklāts jautājums, tas ļaus Jūsu bērnam pastāstīt jums par to, kas viņu uztrauc un kāpēc. Jautājums nav novērtēšana, tas nepadara mazsvarīgus bērna pārdzīvojumus un parāda, ka runāt par savām jūtām- tas ir normāli. Jūs saņemsiet informāciju, kas palīdzēs izlemt, ko teikt tālāk.

Frāze 2: «Tādas jūtas ir normālas un dabiskas»

Apstipriniet, apstipriniet un vēlreiz apstipriniet, ka bērna jūtas nav muļķības un ir ļoti svarīgas.Tas atgādina bērnam, ka ar viņu viss ir kārtībā, ka viņš nav “nepareizs”. Tas palīdz pārvarēt kaunu, un ja nākotnē bērnam rodas mazvērtības sajūta, ir cerība, ka viņš atnāks pie Jums.

Frāze 3: «Kā domā, kas notiktu, ja Tu izskatītos tā, kā gribētos Tev?»

“No žurnālu vākiem skatījās ļoti, ļoti kalsnas meitenes, un es ņēmu no viņām piemēru, viņas bija mans ideāls. Es negribu, lai meitenēm būtu tāds ideāls”, - Demija Lovato, aktrise un dziedātāja.

Šis jautājums var būt ļoti sarežģīts, viss ir atkarīgs no bērna vecuma. Bet jautājuma galvenais mērķis- noskaidrot, kāpēc meita vēlas izskatīties savādāk, nekā pašreiz, kāpēc neieredz savu ķermeni, kāpēc viņai nepatīk savs vēders. Šis jautājums palīdz noskaidrot ideālā tēla jēdzienu, kuru nēsā sirdī Jūsu bērns, un Jūs varat palīdzēt viņam tikt galā ar atšķirību starp šo tēlu un reālo ārieni. Varbūt, Jūsu meita domā, ka viņa vairāk patiktu apkārtējiem, ja viņa būtu garāka un mati gaišāki. Varbūt, viņa uzskata, ka kļūs laimīgāka, ja notievēs par kilogramiem pieciem. Visu to ir svarīgi noskaidrot, lai būtu iespēja palīdzēt meitai pārskatīt savus uzskatus.
Frāze 4: « Kāda ķermeņa daļa Tev patīk?»

Apstiprinot to, ka Jūs dzirdat savu meitu un neuzskatāt viņas pārdzīvojumus par mazsvarīgiem, akcentējiet uzmanību uz to, kas patīk viņai savā ķermenī- tas palīdzēs viņai attiekties pret to ar lielāku simpātiju. Viss nav tik slikti, vai ne?

Frāze 5: «Vai ir kaut kas Tavā ķermenī, ko Tu mīli?»

“Es sevi pieņemu sevi un man patīk, kā es izskatos”, - Serēna Viljamsa, tenisiste. Ja palīdzēt koncentrēt meitas uzmanību uz to ķermeņa daļu, kas viņai ir dārga, ja pat šī daļa ir maza, piemēram, skropstas, šī mīlestība apstādinās naidu, ko viņa izjūt pret pārējām ķermeņa daļām.

Frāze 6: «Ko lielisku prot tavs ķermenis?»

Mūsu kultūrā tiek pievērsta uzmanība tam, kā izskatās Jūsu ķermenis, ka mēs nepievēršam uzmanību tam, ko tas prot. Visi ķermeņi izskatās dažādi, un iespējas tiem arī ir dažādas. Palūdziet meitu nosaukt veiksmīgas ķermeņa spējas: varbūt, tā ir spēja spēlēt futbolu, augsti lēkt, izmēģināt garšīgus ēdienus.
Frāze 7: « Pateiksim to kopā»

«Tu pamosties nevainojams» — Beyoncé dziesma «Flawless».

Pasakot pozitīvas frāzes bieži vien ir garlaicīgi un ļoti neērti, bet tās var palīdzēt. Bet tā arī laba prakse arī mammai! Izvēlieties pozitīvus apgalvojumus, tādus, kā “Es Tevi mīlu!” vai “Mans ķermenis ir lielisks, tāpēc, ka tas ir mans” un izrunājiet tās kopā , stāvot pie spoguļa. Iesakiet meitai atkārtot vingrinājumus katru rītu.

Frāze 8: «Man bija tādas pašas jūtas attiecībā uz savu ķermeni»

“Dīvaini dzīvot kultūrā, kas agresīvi uzspiež meitenēm domu, ka āriene ir viņu galvenā vērtība”- Laisija Grīna, video blogere, sieviešu kustības aktīviste. Šie vārdi pateiks Jūsu meitai, ka viņa nav vientuļa. Būs vēl labāk, ja Jūs pastāstīsiet, kā paši tikāt vaļā no naida pret ķermeni, kā varējāt to pieņemt un pat iemīlēt. Ja Jūs vēl neesat nonākusi pie sava ķermeņa pozitīvas uztveres, pasakiet meitai, ka strādājiet pie tā, un piedāvājiet strādāt kopā.
Frāze 9: «Es uzskatu, ka Tev ir lielisks ķermenis»

Vārds “lielisks”, atšķirībā no vārda “skaists”, neakcentē uzmanību tieši uz ārieni. Tas parāda, ka Jūs zināt savu meitu un viņu vērtējat, pat, ja viņa pati sevi labi vēl nepazīst.

Frāze 10: «Visi ķermeņi ir lieliski»

Tas ir plašs teiciens, tas pasaka bērnam, ka ķermeņi ir atšķirīgi pēc izmēriem, krāsas un iespējām, bet katrs no tiem ir vērtīgs un nav nepieciešamības tajos kaut ko mainīt.

Frāze 11: « Tavu vērtību nenosaka apģērba izmērs vai svars, uz kuru Tu tiecies»

Pasakiet meitai, ka viņas vērtību nevar izmērīt skaitļos, tas ir kaut kas vairāk. Bērns neuztvers šīs idejas pirmajā reizē, bet, iespējams, ar Jūsu palīdzību viņas ceļš uz mīlestību (pat sevis pieņemšanā) būs vieglāks.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 Aizvakar 23:12Zinātājs
Pilnīga dir$ana, ja nepatiksi būs pilnīgi vienalga ko proti saremontēt, vai kas tev tur ir ar dzīvniekiem - tāpat nebūsi vajadzīgs. Savukārt, ja patiksi, tad atkal vienalga...
0 1 Aizvakar 20:01Pēters
NEKĀDU dzīvnieku gaļu nedrīkst ēst-tā ir nāves un sāpju enerģētika.Tie ,kas ir apdalīti ar saprašanu vnk saņem savu izdarību rezultatu-vēzi un asisvadu,sirds slimības.Raksts ir tendenciozs un "zinātniskums"tajā ir pakārtots senvesturē sarakstītajām ļaundarībām kā normai.Uz to jācitē Pitagors-visas ciesanas ,ko cilv.sagādā dzīvniekiem pec tam pie tā atgriezīsies.
0 0 Aizvakar 11:31Andrejs
Ļoti pareizs raksts !!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017