13 lietas, ko nedara morāli stipri cilvēki

Advertisement
Advertisement

Mūsu domas formē darbības, darbības pārtop par ieradumiem, bet ieradumi noformē raksturu. Tādā veidā, mēs vārda tiešā nozīmē radām paši sevi. Lūk, 13 lietas, kuras nedara morāli stipri cilvēki:

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Viņi netērē lieki laiku, sevi žēlojot

Morāli stiprie cilvēki nesēdēs rokas klēpī salikuši, sūdzoties par apstākļiem un izklāstot gadījumus, kuros, viņu prāt, ar viņiem ir slikti izrīkojušies. Viņi uzņemas atbildību par savu lomu dzīvē un pieņem to faktu, ka dzīve ne vienmēr ir viegla un taisnīga. Ja situācija nav viena no patīkamākajām, viņi var noreaģēt uz to ar frāzi: “Nu, lai paliek”.

2. Viņi nezaudē pašsavaldīšanos

Viņi neļauj sevi vadīt, un nedod nevienam iespēju valdīt pār viņiem. Viņi saprot, ka pārdzīvo situāciju ar savām personiskajām emocijām, un paši lemj, kā reaģēt. Viņi apzinās, ka viņu spēks ir prasmē vadīt savas emocijas.

3. Viņi nebēg no pārmaiņām

Kad jums gribēsies īstenot savu sapni, lieciet sev strādāt vēl vienu dienu, nedēļu, mēnesi un vēl vienu gadu. Jūs būsiet izbrīnīts, kas notiks, ja Jūs nepadosieties. Niks Vuičičs

Morāli stipri cilvēki nemēģina izvairīties no pārmaiņām. Tā vietā, viņi tās pieņem un ir vienmēr gatavi atbilstoši reaģēt. Viņu vislielākās bailes, ja tā var izteikties ir nokļūt stagnācijā un pazaudēt dzīves garšu. Izmaiņu vide parāda šajos cilvēkos spēcīgas rakstura iezīmes.
4. Viņi netērē enerģiju uz to, ko nevar vadīt

Jūs nedzirdēsiet no morāli stipra cilvēka sūdzības par pazaudēto bagāžu, korķiem uz ceļiem vai par citiem cilvēkiem, jo viņi saprot, ka šie faktori neietilpst viņu kontroles zonā. Tā vietā viņi koncentrējas uz to, ko var vadīt, un bieži vien tā ir attieksme pret notiekošo. Un viņi prasmīgi to pielieto.

5. Viņi necenšas visiem izpatikt

Ir cilvēki, kuri vienmēr visiem mēģina izpatikt. Ir cilvēki, kuri iet pret visiem un cenšas tādā veidā mēģina apstiprināt savu spēku. Bet neviens no šiem paņēmieniem nav pieņemams. Morāli stipri cilvēki atzīst, ka viņiem nav jāizpatīk visiem un visu laiku. Viņi nebaidās pateikt “Nē” vai iebilst nepieciešamības gadījumā. Viņi cenšas būt taisnīgi, bet ciena savu laiku un māk pieklājīgi atteikt citam.

6. Viņi nebaidās apzināti riskēt

Visi mēs esam ģēniji. Bet, ja Jūs vērtēsiet zivi pēc viņas spējām uzrāpties kokā, viņa nodzīvos visu dzīvi, uzskatot sevi par muļķi. Alberts Einšteins.

Viņi neuzņemas pārsteidzīgus vai muļķīgus riskus, bet nebaidās uzņemties pārdomātus riskus. Morāli stipri cilvēki izvērtē risku un labumu iepriekš, kā pieņemt svarīgu lēmumu, un rūpīgi vāc informāciju par potenciāliem zaudējumiem pirms sāk rīkoties.
Foto: etimg.com
7. Viņi neieciklējas pagātnē

Morāli stipri cilvēki netērē velti laiku, domājot par pagātni, ka viss varēja būt citādāk. Viņi atzīst savu pagātni un izdara no tās secinājumus. Tomēr, viņi nepārdzīvo vēl un vēl tos neveiksmīgos momentus un neatceras bijušās slavas dienas. Tā vietā viņi dzīvo tagadnē un kaļ plānus nākotnei.

8. Viņi neizdara vienas un tās pašas kļūdas vairākas reizes pēc kārtas

Mēs visi zinām, kas ir muļķība, vai ne? Vienu un to pašu lēmumu pieņemšana vairākas reizes pēc kārtas ar cerību, ka šoreiz sanāks labāk. Morāli spēcīgi cilvēki uzņemas atbildību par savu uzvedību un mācās no savām kļūdām. Viņi neatkārto vienas un tās pašas kļūdas daudzas reizes. Tā vietā viņi iet tālāk un pieņem labākus lēmumus nākotnē.

9. Viņiem neskauž citu cilvēku panākumi

Morāli stipri cilvēki var novērtēt un priecāties par citu cilvēku panākumiem dzīvē. Tas ir ļoti svarīgi. Viņiem neskauž un viņi nejūtas apmānīti, kad citi pārspēj viņus (bet ņems vērā viņu pieredzi). Tā vietā viņi atzīst, ka panākumi ir sasniedzami ar smagu darbu, un viņi ir gatavi cītīgi strādāt lai sasniegtu personiskos panākumus.

10. Viņi nepadodas pēc pirmās neveiksmes

Lai kāds būtu Jūsu mērķis, Jūs spēsiet to sasniegt, ja tikai vēlēsieties pacensties. Opra Vinfija

Katra neveiksme - iespēja izdarīt labāk. Pat vislabākie uzņēmēji atzīst, ka viņu agrīnie mēģinājumi bija neveiksmīgi. Morāli stipri cilvēki ir gatavi nenolaist rokas un turpināt mēģināt, kamēr nesasniegs iecerēto, ja katra šāda neveiksme virza tuvāk mērķim.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 21:24Merija
Smadzenes
0 0 Vakar 11:11Rubina
man trešais bērns piedzima ar pozitīvu asins grupu, jā, piekrītu par mūsu savādāko attieksmi pret citiem, ir tā sajūta ka esmu citāda,tā nav mazvērtības izpausme, bet visu vnk uztveram ar citām acīm, liekas viss ir tik pašsaprotams un bez liekiem komentāriem, itkā jau esmu to jau visu iepriekš pati piedzīvojusi, ne par velti saka par tādiem.... esam jocīgi..... un?.....varbūt gudrāki :))
0 1 Aizvakar 14:00ana
stāsts ir par cilvēkiem kopumā ne tikai par radiniekiem. J A KĀDS CILVĒKS IR NEPATĪKAMS NAV AR VIŅU JĀKOMUNICĒ NESKATOTIES UZ RADNIECISKĀM SAITĒM

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017