15 aizliegumi, kas ir tikai Ziemeļkorejā: tu varētu iedomāties ko tādu šeit?

Advertisement
Advertisement

Ziemeļkoreja - pati aizslēgtākā valsts Austrumu Āzijā. Dēļ tā, ka trūkst informācijas par šo valsti, ir leģendas. Tas, ka dzīve tur nav salda, bet likumi briesmīgi - tas ir apliecināts fakts.

 

Ziemeļkorejā valdība pieder vienai partijai ar nosaukumu `Korejas darba partija`. Šo partiju vada 33 gadus vecais Kims Čens Ins. Kaut arī uz papīra valsts skaitās sociālistiska valsts, valdība kura pieder visai darba tautai, patiesībā ir totalitāra valsts un pār to valda neliela partiju nomenklatūra.

 

Visa sistēma ļoti atgādina padomju sociālismu. Ziemeļkorejā oficiāli ir pieņemti tādi ierobežojumi un aizliegumi, kurus nav iespējams sastapt vairāk nekur citur.

Raksta turpinājums - lapa #1
Nav ne interneta, ne Wi-fi

Informācijas blokāde. Interneta nav, ir intranets - iekšējais datortīkls `Kvanmens`. To arī izmanto korejieši.

Šis likums ir pieņemts tam dēļ, lai Korejas pilsoņi nespētu ieiet citu valstu mājaslapām. Wi-Fi nav šī paša iemesla dēļ.

Izmantot tīkla pakalpojumus var tikai no stacionārām ierīcēm.
Īpašuma iegādāšanās aizliegums

Dzīvokļus oficiāli iedala valsts. Ir arī melnais tirgus, kurā tirgo dzīvesvietas summā no 70 līdz 90 tūkstošiem dolāru. Tikai lielākai daļai cilvēku, tādas naudas nav.
Bibliotēkās periodiski nav iepriekšējo gadu izdevumu

Atrast tur avīzi, kas ir izlaista pāris gadus atpakaļ, nav iespējams. Valdība nevēlas būt tiesāta par savu darbību un deklarēto lozungu neatbilstību. Tāpēc ierobežo visas iespējas izsekot savas valdības vēsturi.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 Vakar 19:57anete
Es gan zināju. Mamma strādāja sabiedriskajā ēdināšanā, un arī mājās ievēroja visas higiēnas normas.
1 0 Aizvakar 10:46K
Nezināju, izrādās vista un gaļa vispār ir lielākie piesārņojuma avoti virtuvē! Un tā ir jā slauka ar salvetēm lai šis piesārņojums nenonāktu uz virtuves priekšmetiem. Ar ko domā cilvēks kurš to raksta vai izkopē.?
0 1 14:14 18.01Aija
Dažas lietas gan ir muļķības

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017