18 etiķetes noteikumi, ko nezināt ir kauns!

Advertisement
Advertisement

Mēs iesakām to izlasīt! Mūsdienu etiķete ir uzvedības noteikumi, kas palīdz radīt patīkamu iespaidu un veidot efektīvu saziņu. Faktiski etiķetes pamati ir diezgan vienkārši. Tā ir runas kultūra, vienkārša pieklājība, patīkams izskats un spēja kontrolēt savas emocijas. Abi šie nosacījumi attiecas gan uz vīriešiem, gan sievietēm.

Raksta turpinājums
1. Neejiet viesos bez brīdinājuma.

Ja jūs apmeklē viesi bez brīdinājuma, tad loģiski varat viņus pārsteigt ar uzvilktu halātu un izspūrušu frizūru.

2. Nekādu lietussarga žāvēšanu atvērtā veidā.

Ievērojiet šo noteikumu gan darbā, gan ballītē. Lietussargs ir jāsaloka un jānovieto šim nolūkam paredzētajā stendā. Nu vai pakariet to.

3. Nekādu somu uz ceļiem un uz krēsla.

Mazu somiņu var droši likt uz galda, bet lielas un apjomīgas somas vieta ir uz krēsla atzveltnes vai uz grīdas. Ja jums ir portfelis, tad tas atrodas tikai uz grīdas.

4. Tabu plastmasas maisiņiem.

Atsakieties vairākkārt izmantot veikalu iepakojuma maisiņus. To turpmāku izmantošanu uzskata par alkatību.

5. Nedodiet vīrietim nest savu rokassomu. Tas izskatīsies smieklīgi.

6. Mājas apģērbs ir bikses un svīteris

Ērti un pieklājīgs izskats. Neizmantojiet savu halātu un pidžamu kā mājas apģērbu. Tie ir piemēroti laikam pirms un pēc miega. Un nekas vairāk.
Foto: ytimg.com
7. Ieejot pie bērna atsevišķā istabā, vienmēr pieklauvē. Viņš darīs to pašu, kad dodies uz jūsu guļamistabu.

8. Sieviete, ienākot telpā, drīkst nenovilkt cepuri un cimdus, bet ne adītu vilnas cepuri un adītus cimdus.

9. Kopējais rotaslietu skaits saskaņā ar starptautisko protokolu nedrīkst pārsniegt 13 vienības

Un tas ietver arī rotājošas pogas. Uz cimdiem nevelciet gredzenu, bet aproce ir atļauta. Jo vēlāks vakars, jo dārgākas rotas. Briljantus agrāk uzskatīja par precētu sieviešu vakara rotaslietām, bet tagad tos drīkst uzlikt arī meitenes un arī dienā. Jaunai meitenei, auskari ar 0,25 karātu dimantu ir diezgan piemēroti.

10. Norēķini restorānā:

Ja jūs sakāt: ”Es tevi aicinu”, tas nozīmē, ka tu maksā. Ja kāda sieviete aicina restorānu nopelnīt biznesa partneri, viņa maksā. Vēl viens formulējums: ”Aizejam uz restorānu” - šajā gadījumā katrs maksā par sevi, un tikai tad, ja vīrietis pats piedāvā maksāt par sievieti, viņa var piekrist.

11. Vīrietis vienmēr pirmais ieiet liftā, bet pirmais iziet tas, kurš ir tuvāk durvīm.

12. Automašīnā prestižākā vieta ir vieta aiz autovadītāja

To ieņem sieviete, vīrietis sēž blakus viņai, un kad viņš iziet no automašīnas, viņš pietur durvis un padod sievietei roku. Ja vīrietis sēž pie stūres, sievietei vēlams sēdēt aiz viņa.

Tomēr, lai kur sieviete sēž, vīrietim ir jāatver durvis un viņai jāpalīdz izkāpt. Pēdējos gados biznesa etiķetē vīrieši arvien vairāk pārkāpj šo normu, izmantojot feministu devīzi: ”Uzņēmējdarbībā nav sieviešu un vīriešu”.
13. Skaļi runāt, ka jūs sēžat uz diētas, ir slikts tonis.

Īpaši ar šo iemeslu nedrīkst atteikties no ēdieniem, ko piedāvā viesmīlīga saimniece. Noteikti paslavējiet viņas kulinārijas talantus, kaut jūs neko neēdat. Tāpat jums jādara arī ar alkoholu. Nestāstiet visiem, kāpēc jūs nedrīkstiet dzert. Paņemiet sauso baltvīnu un viegli pielieciet pie lūpām.

14. Tabu tēmas sarunās: politika, reliģija, veselība, nauda.

Nepiemērots jautājums: ”Mans Dievs, kāda kleita! Cik tā maksā? ” Kā reaģēt? Atbildiet ar smaidu: ”Tā ir dāvana!”. Pavērsiet sarunu citai tēmai. Ja sarunu partneris uzstāj, maigi sakiet: ”Es negribētu par to runāt”.

15. Katram cilvēkam, kas sasniedzis 12 gadu vecumu, ir tiesības tikt uzrunātam uz ”jums”.

Ir pretīgi dzirdēt, ka cilvēki saka ”tu” viesmīļiem vai autovadītājiem. Pat tiem cilvēkiem, ar kuriem jūs esat labi pazīstami, birojā vislabāk ir vērsties uz ”jūs”, uz ”tu” - tikai vienatnē. Izņēmums - ja esat vienaudži vai tuvi draugiem.

Kā reaģēt, ja sarunu biedrs nemitīgi uzrunā ar tu? Vispirms jautā: ”Atvainojiet, vai jūs to sakāt man? Citādi neitrāli paraustiet plecus: ”Atvainojiet, bet mēs neesam pārgājuši uz” tu ”.

16. Nav pieņemts runāt par tiem, kuri nav klāt

Nav pieļaujams runāt par radiniekiem, īpaši par vīru, kā tas mums ir ierasts. Ja vīrs ir slikts - kāpēc tu nešķīsties ar viņu? Un tāpat kā ar necienīgu grimasi nav pieļaujams runāt par savu dzimto valsti. ”Šajā valstī visi ir skopuļi ...” - šajā gadījumā arī jūs piederat arī šai cilvēku kategorijai.

17. Atnākot uz kinoteātri, teātri, koncertu, dodoties uz vietu, dariet to tikai ar seju pret sēdošiem. Pirmais iet vīrietis.

18. Deviņas lietas jātur noslēpumā:

Vecums, bagātība, plaisa mājā, lūgšana, zāļu sastāvs, mīlas dēka, dāvana, gods un nicinājums.

Un visbeidzot - Džeks Nikolsons par labā toņa noteikumiem:

”Es esmu ļoti jutīgs pret labas gaumes noteikumiem. Kā padot šķīvi. nebļaut no vienas telpas uz otru. Neatvērt aizvērtas durvis bez klauvēšanas. Palaist dāmu pa priekšu. Visu šo neskaitāmo vienkāršo noteikumu mērķis ir padarīt dzīvi patīkamāku. Mēs nevaram dzīvot hroniskā karastāvoklī ar vecākiem - tas ir stulbi. Es rūpīgi sekoju savai uzvedībai. Tā nav abstrakcija. Tā ir visiem saprotama valoda savstarpējai cieņai. ”
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 0 Vakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 1 Vakar 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017