5 cilvēki, 30 dienas bez miega. Padomju zinātnieki, ko tādu negaidīja.

Advertisement
Advertisement

1940-o gadu beigās no kamerās ieslodzītajiem tika izvēlēti 5 cilvēki, lai ar viņiem veiktu eksperimentu, kas saistīts ar bezmiegu. Eksperimets sevī ietvēra speciālas gāzes izmēģināšanu, kas “iespējams” varētu cilvēkam kompensēt miegu. Ieslodzītie atradās speciālās hermētiskās istabās, lai zinātnieki, kas veica eksperimentu, nebūtu apdraudēti no šīs gāzes lietošanas. Ieslodzītie bija nodrošināti ar visu nepieciešamo.. pārtiku, tualeti un grāmatām. Tomēr uz gultām nebija gultas veļas.

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
4. Paranoja
Ieslodzītajiem tika doti melīgi solījumi, ka, gadījumā,  ja viņi noturēsies bez miega mēnesi, tad viņus atbrīvos priekšlaicīgi. Piektajā dienā šie pieci cilvēki sāka izrādīt paranojas pazīmes. Viņi sāka sūdzēties par visu pēc kārtas un beidza viens ar otru kontaktēties. Acīmredzami, viņi to darīja tāpēc, lai iekarotu ārstu un eksperimenta vadītāju uzticību.
3. Kliedzieni
Viss kļuva aizvien briesmīgāk. Desmitajā eksperimenta dienā viens no ieslodzītajiem sāka kliegt un viņu nevarēja nomierināt trīs stundas.. viņš histērijā skraidīja pa visu telpu. Viņš kliedza tik stipri, ka savainoja savas balss saites un vairāk nevarēja parunāt. Pats briesmīgākais bija tas, ka citi ieslodzītie nereaģēja uz viņa uzvedību. Pēc tam visi apklusa. Lai izprovocētu viņu savstarpējo komunikāciju, viens no eksperimenta vadītājiem mikrofonā pateica, ka, ja viņi sāks runāt viens ar otru viņus visus atbrīvos. Pēc tam viens no viņiem klusi pateica: “Mums vairāk nav vajadzīga šī brīvība!”
2. Miesa
Piecpadsmitajā eksperimenta dienā vairs netika padota gāze, kā atbildi uz to viens ieslodzītais palūdz atkal gāzi ieslēgt. Kad zinātnieki atvēra kameras, tie ar šausmām ieraudzīja, ka no pieciem cilvēkiem dzīvs palicis ir tikai viens. Ēdienam viņi nebija pieskārušies jau vairākas dienas. Mirušo cilvēki miesas gabali aizsprostoja kanalizāciju, kas draudēja appludināt telpas. Pat tam vienīgajam, kurš palika dzīvs, nebija ādas un miesas, un pa visu ķermeni bija atklātas brūces.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 22:10Artis
Nedzīvoju dēļ bērniem - kam tad biznesam? Kur ir palikušas attiecības?
0 0 Aizvakar 17:29Zane
Bet tur tak nav nekā slikta, tik labais
0 0 Aizvakar 16:09ituta
Kāpēc tiek nonievāts,aprunāts mežāzis!!!Tā nav taisnība ko raksta!Arī es esmu mežāzis un jūtos ļoti apvainota!!!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017