8 pazīmes tam, ka jūs apskauž.

Advertisement
Advertisement

“Skaudīgi cilvēki rada problēmu citiem, bet tajā pašā laikā moka paši sevi” – Viljams Penns.


Nav nekā sliktāka, kā sasniedzot panākumus, apzināties, ka apkārtējie neizjūt lepnumu par jums, bet drīzāk, kultivē sevī skaudību. Vēl vairāk, greizsirdīga attieksme var izprovocēt galēji nelabvēlīgu rīcību, īpaši, ja tas skar jūsu sasniegumus.

 

8 signāli tam, ka kāds blakus izjūt pret jums skaudības jūtas


Psihologs Stīvens Stosnijs saka, skaudības jūtas “liek jums domāt par vienu un to pašu atkal un atkal, un, jo varāk jūs to darāt, jo vairāk jūs attālinieties no realitātes. Emocijas rada pārliecinātības ilūziju, bet skaudība padara jūs pārliecinātu par savu pasaules uztveri.”


Mums katram nācies uz sevis izjust šo nepatīkamo emociju. Nepavisam nav vienkārši izjust, ka citi cilvēki jūs apskauž.


Mums raksturīgi kontrolēt personīgās jūtas, bet pār citu emocijām valdīt nav mūsu spēkos.

Raksta turpinājums
Prasme atpazīt skaudības pazīmes, palīdzēs iziet no nepatīkamās situācijas bez zaudējumiem.

1. Jums izsaka nepatiesus komplimentus.

Kad cilvēki sāk jūs apskaust, kā likums, pirmām kārtām viņi bārsta komplimentus. Tie var izskanēt kā samērā sirsnīgi, tā arī ar slēptu niknumu. Tomēr, kolīdz jūs iziesiet no istabas uz minūti, kā viņi tūlīt pat pārmetīs kažoku uz otru pusi.
Visdrīzāk, skaudīgi cilvēki var izlikties, ka neapskauž, ar to pa tiešo izpaužot savas emocijas. Vienīgā metode, kas var palīdzēt šajā situācijā, pašam sirsnīgi paslavēt skauģi, kad viņam kaut kas patiešām izdodas. Tāda attieksme cilvēkiem palīdzēs ieraudzīt jūsos labu un sirsnīgu cilvēku, apturēs viņu skaudību.

Filozofijas doktors un klīniskais psihologs Leon F. Zelcers saka:

“Kamēr jūs skaidri un gaiši nesapratīsiet citu cilvēku uzslavas vai glaimus, nav vērts viņu vārdus uztvert nopietni. Aiz visiem šiem komplimentiem var slēpties slepeni nodomi attiecībā pret jums. Tādā veidā jūs varēsiet novest līdz minimumam iespēju tam, ka viņu šķietami sirsnīgie komplimenti īstenībā var pārvērsties ne par ko citu kā divkosīgu attieksmi.”

2. Jūsu panākumus neuztver nopietni.

Galīgi nav svarīgi, ko jums izdevies panākt vai cik smagi jums nācies papūlēties, lai sasniegtu savu mērķi, jūsu skauģi vienmēr izturēsies tā, it kā jums vienkārši palaimējies.

Maģistrs M. Faruks Radvans teica:

“Cilvēki, kuri visvairāk mūs apskauž – ir tie, kuriem visvairāk nepieciešams tas, kas jums piemīt.”

Nav vērts viņiem pakļauties, visdrīzāk, tas tikai izprovocēs tikai negatīvas runas par jums. Turiet sevi rokās un nezaudējiet pārliecību. Nevajag savus panākumus izcelt skauģu priekšā, tā kā jūs tikai pastiprināsiet negatīvismu attiecībā pret sevi.
3. Izrāda savus sasniegumus.

Skaudīgi cilvēki, kā likums, paši mīl izcelt savus panākumus, turklāt lielākā mērā nekā viņi to pelnījuši. Tādi cilvēki vēl vairāk cenšas lielīties tieši tajā momentā, kad jūs svinat savus panākumus. Kā likums, skauģi pilnībā spēj paziņot par savu saderināšanos tieši jūsu kāzās.

Kas liek viņiem tā rīkoties? Visticamāk, viņi nav tik veiksmīgi kā jūs.

Bobs Blajs uzskata:

“Mūsu pasaulē vienmēr ir cilvēki, kuru galvas piepildītas ar negatīvām domām. Un nav obligāti par tiem, kurus viņi apskauž, bet arī par sevi, savu pieļaujamo nespēju mērķu sasniegšanā.”

Tādi cilvēki var patiesi izturēties pret savu uzvedību tikai tajos gadījumos, kad ir satraukti. Pamēģiniet viņiem izteikt patiesu uzslavu par to, ko viņiem izdevies pašiem sasniegt. Tam, lai izmainītu cilvēka uzvedības veidu, vislabāk viņam parādīt, kā to izdarīt, ar savu piemēru.

4. Jūs atdarina.

Cilvēki, kuriem ir tieksme uz skaudību, zemapziņā vēlas būt labāki nekā jūs vai cenšas jūs atdarināt. Tam, lai justos labāk, tādi cilvēki var imitēt jūsu komunicēšanas manieri vai apģērba stilu.

Tā vietā, lai satrauktos, pamēģiniet viņus iedvesmot iet savu ceļu. Mēģiniet viņus uzmundrināt tajā brīdī, kad viņi cenšas izdarīt kaut ko patstāvīgi. Parādiet viņiem: tam, lai būtu pats, nav nepieciešams atdarināt jūs.

5. Ar jums sacenšas.

Skaudīgiem cilvēkiem raksturīga pastāvīga cīņa par līdera pozīcijām tāpēc, ka viņi visu laiku dzenās pēc panākumiem.
Psiholoģe Melānija Grīnberga raksta, ka tādi cilvēki “var radīt briesmas, bet var būt pārāk augstprātīgi un vēlas būt labāki par citiem.”

Vēl jo vairāk, jums var rasties vēlēšanās nolikt skauģi pie vietas. Ja viņi pacentīsies uzsākt ar jums strīdu attiecībā par paaugstinājumu darbā, labāk pieturēties pie tādas frāzes: “Es ar tevi nesacenšos.” Ja neļausiet viņiem jūs ietekmēt, viņi zaudēs interesi par konkurenci ar jums.
6. Priecājas par jūsu kļūdām.

Skaudīgs cilvēks vienmēr priecājas, kad jums kaut kas neizdodas, vai kad jūs saņemat rājienu. Kaut arī tādi cilvēki var no jums slēpt patiesās jūtas, sirdī viņi vienmēr apmierināti ar jūsu neveiksmi.

Izturieties pret savām kļūdām pilnīgi mierīgi! Nekad nav par vēlu skauģiem pateikt, ka mēs visi mācāmies no savām kļūdām. Ja jūs neizrādīsiet savu uztraukumu, jūsu skauģiem nesanāks izbaudīt jūsu neveiksmes.

7. Tenko aiz jūsu muguras.

Skauģi vienmēr pamanās slepus jūs aprunāt. Tas nemaz nav smieklīgi, jo viņiem raksturīgi izplatīt ļoti nejaukas baumas. Lai tādus cilvēkus apstādinātu, labāk viņiem stāties pretī atklāti.

Slavenais autors Džeims Klīrs atzīmē:

“Cilvēku negatīvisms – tas ir kā siena. Koncentrējot domas tikai uz negatīvismu, var iedarbināt mehānismu. Negatīvās emocijas, dusmas, un nepārliecinātība par sevi garantēti uzvarēs. Jūsu apziņa sekos tam, kam pievērsta jūsu uzmanība. Kritika un negatīvisms nevar kļūt par šķērsli mērķu sasniegšanai, bet tie tiešām var novērst jūsu uzmanību no tā.”
Tā kā skaudīgi cilvēki, kā likums, nav noskaņoti naidīgi, nopietna saruna var būt pilnīgi pietiekoša, lai liktu viņiem aizdomāties un pārstāt izplatīt baumas.

8. Neieredz jūs bez iemesla.

Ja jūs neieredz bez kāda tam iemesla, visdrīzāk, jūs vienkārši apskauž. Apzināšanās, ka mūs neieredz citi, kad mēs nedarām neko sliktu, var būt ļoti neparasts pārbaudījums. Pilnīgi iespējams, ka jums rodas vēlēšanās iepatikties savam skaudējam. Tomēr jums var nekas nesanākt. Tādā gadījumā vislabākais tādu cilvēku izsvītrot no savas dzīves.

Jums nav vajadzīgs šis negatīvisms un, visdrīzāk, skaudīgi cilvēki paši mokās no tā, ka neattaisnoti neieredz citus.
Vienkārši atlaidiet tādus cilvēkus.

Skaudība – ļoti neparasta situācija katram no mums. Cilvēkam var rasties vēlēšanās izteikt skauģim visu, ko viņš domā par viņu. Toties mierīga un pozitīva uzvedība kļūs par labāko problēmas atrisināšanas veidu kā jums, tā arī jūsu skauģim.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 0 Vakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 1 Vakar 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017