Apstādini emocionālo vardarbību pret sevi! 5 frāzes, kuras palīdzēs iegūt spēku.

Advertisement
Advertisement

Miljoniem cilvēku visā pasaulē ik dienu tiek pakļauti emocionālai vardarbībai. Tā var būt vardarbība no vecāku, otrās pusītes vai priekšnieka puses. Šajā situācijā ir ļoti sarežģīti palīdzēt, jo apvainojumi neatstāj zilumus vai rētas, bet daudzi to visu patur sevī. Emocionālā vardarbība var izpausties dažādi: rupja, vārdiska kritika, pārmērīga kontrole, pastāvīgas pretenzijas, stingri ierobežojumi jebkurā dzīves sfērā, manipulēšana un daudz kas cits.

Raksta turpinājums - lapa #1
Lai kā tur nebūtu, vardarbība jāpārtrauc jau pašā sākumā. Un šodien mēs tev pastāstīsim, kā to var izdarīt. Asaras šeit nelīdzēs, ir jārīkojas izlēmīgi!
Morālā vardarbība

Ļoti bieži agresora jūgā nokļūst cilvēki, kuriem attiecībās ir mazāk varas. Piemēram, agresors – vienīgais, kurš pelna naudu ģimenē. Taču tas nebūt nav iemesls ierobežot otra cilvēka brīvību. Tādā gadījumā ir ļoti svarīgi emocionālās vardarbības upurim padot ziņu par sevi.

Ja nav iespējas pārtraukt attiecības, tad ir jārīkojas. Pirmais solis, kas jādara upurim – nostiprināt savu pārliecību. Ja tu esi nodomājusi mainīt tādas attiecības, ir lietas, kuras ir jāpārrunā, lai šis process iesāktos. Un katrai situācijai tie ir dažādi.
1. Kad ļaundaris pieņem lēmumus tavā vietā

Kad tu būsi gatava, tev agresoram jāpasaka: “Tu apzinies, ka visu izlem manā vietā, neprasot manu viedokli? Man ir savas vēlēšanās un vajadzības.”

Svarīgi būt pārliecinātai un pasniegt domu par to, ka tu vēlies pati pieņemt lēmumus, ka tavas jūtas arī ir svarīgas. Obligāti pasaki: “Es esmu neatkarīga persona un esmu pelnījusi cieņu”.
2. Kad tevi pakļauj cietai un nekonstruktīvai kritikai

Ieskaidro apvainotājam to faktu, ka tev ir aizvainojoši ko tādu dzirdēt, ka tas ir nepieņemami: “Man nepatīk, kad tu runā ar mani tādā tonī, apvainojot mani. Tu nesaproti, ka tas mani aizskar?”
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 08:35elda vera
Tā ir mana liecība par to cilvēku labo darbu, kurš man palīdzēja. Mans vārds ir ELDA VERA, un es esmu Spānijā. Mana dzīve ir atgriezusies! Pēc astoņus laulības gadus mans vīrs atstāja mani un atstāja mani ar mūsu trīs bērniem. Es jutu, ka mana dzīve tuvojas beigām un nokrist. Paldies vednim ar nosaukumu DR Chamberc, kuru es satiku tiešsaistē. Ticīgi dienā, sērfoties internetā, es meklēju labu rakstības bokseri, kas varētu atrisināt manas problēmas. Es atradu virkni liecību par šo īpašo vedni. Daži cilvēki liecināja, ka viņš atveda atpakaļ bijušo mīļāko, daži liecināja, ka viņš ir atjaunojis dzembu, daži liecina, ka viņš varētu izteikt burvestību, lai apturētu šķiršanos un tā tālāk. Bija īpaša liecība, ko es redzēju, sieviete sauca Grace, liecinot par to, kā Dr.Chamberc atkāpās no saviem bijušajiem mīļotājiem mazāk kā 48 stundas, un pēc liecības beigām viņa atbrīvoja Dr.Chamberc e-pasta adresi. Pēc visu to izlasīšanas es nolēmu izmēģināt DR Chanberc. Es sazinājos ar viņu pa e-pastu, un
0 0 Vakar 15:38Linda
Daļēja taisnība

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017