Bērni šodien pietrūkst stingrības! Vecāki, ir pienācis laiks apdomāties...

Advertisement
Advertisement

Kādreiz bērnu audzināšana balstījās galvenokārt uz iebiedēšanu: `dari, kā es saku, vai arī būs slikti!` Šodien atmosfēra ģimenē ir kļuvusi liberālāka, bet ļoti bieži vecāki parāda pārmērīgu laipnību pret bērniem.

 

Vai šāda veida audzināšana spēj sagatavot bērnu reālai dzīvei? Un kāda veida stingrība ir nepieciešama mūsu bērniem? Mēģināsim to izdomāt.

Raksta turpinājums - lapa #1
Bērnu audzināšanas kultūra

Vecāku nespēja ierobežot savus bērnus šajās vai citās nevēlamās darbībās izraisa viņu bezrūpību, jo šajā gadījumā bērns nezina, cik tālu viņš atļauties aiziet savā uzvedībā.
Zviedru psihologs Deivids Eberhards savā grāmatā ”Bērni pie varas” raksta: ”Liberālā audzināšana kā metode nav izdevusies. Vecāki vairs nav kā atbildīgi pieaugušie. Viņi tic, ka viņiem vajadzētu būt viņu bērnu labākajiem draugiem. Viņi nonāk pie tāda paša līmeņa kā bērni, nevis cenšas pretoties tiem un noteikt robežas. ”
Jūs noteikti esiet redzējuši bērnus, kuri histērijā met ēdienu tieši mātei sejā, izmisīgi kliedz, pieprasot nopirkt to, ko viņi vēlas, un pat sit svešiniekiem. Viņiem neviens nav teicis, kā pareizi būtu rīkoties.
Bērniem ir nepieciešamas robežas un skaidri noteikumi. Viņi pārbauda vecāku pacietību ar savu uzvedību, lai saprastu, cik tālu drīkst iet. Ja nav aizliegumu, tad viss ir atļauts - pat mest ēdienu vecākiem sejā.

Nosakot robežas, vecāki sniedz saviem bērniem informāciju, kas tiem vajadzīga, lai pieņemtu pareizos lēmumus, kā veidot savu dzīvi. Bērnam ir jāsaprot, ka viņš nevar dabūt visu vai darīt visu, ko grib.

Ja jūs piekāpsieties savam bērnam viņa dusmu rezultātā, jūs iemācat viņam, ka tas būtu jādara nākotnē, lai varētu iegūt to, ko grib. Piekāpties ir viegli, jo īpaši, ja esat noguris, bet ir svarīgi būt stingram.

Mainīgums un skaidru noteikumu trūkums ir vissliktākie audzināšanas ienaidnieki. Nosakot mainīgus noteikumus, kas pielāgoti apstākļiem, mēs nosūtam bērnam pilnīgi nepareizus signālus.

Piemēram, bērni nedrīkst apvainot un sist saviem vecākiem, bet vecāki to var. Bērniem nav atļauts lamāties, bet tētis drīkst. Bērniem pie galda jāsēž klusu, bet vecāki – sarunājas ar pilnu jaudu.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 0 Šodien 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti
0 1 Vakar 22:08zane
Un kā man riebjas vīrieši pēc 40 !!!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017