Bērns sāka dzīvot atsevišķi. Es nevaru ne gulēt, ne ēst, nezinu, ko darīt. Palīdziet!

Advertisement
Advertisement

Tukšās ligzdas sindroms...


Kad bērni uzrodas, jauniem vecākiem nav viegli. Cilvēki, kuri ir pieraduši rūpēties tikai par sevi, ir spiesti radikāli mainīt savu dzīvi un pielāgot to bērnam. Visa dzīve kļūst citāda, tā sāk virpuļot ap mazo būtni, kas prasa pastāvīgu uzmanību - gan dienā, gan naktī.


Un viena no domām, kas silda jaunajiem vecākiem sirdi pat visgrūtākajos brīžos, ir šāda: `Gan jau bērns izaugs. Tad mēs atpūtīsimies. Un vecumā būs, kas glāzi ūdens varēs pasniegt.`

Raksta turpinājums - lapa #1
Bet bērni aug un atstāj vecāku ligzdu, un jau gados vecākie mamma un tētis pēkšņi nonāk pie brīvības un vientulības, kurai nav gatavi. Šķiet, ka viņiem vajadzētu priecāties, ka bērns ir pieaudzis un kļuvis neatkarīgs.

Bet ar viņa aiziešanu vecāki bieži zaudē eksistences nozīmi. Šī sajūta ir tik plaši izplatīta, ka psihologi to pat nosaukuši - tukšās ligzdas sindroms.

Jo vairāk vecāki ir piesaistīti saviem bērniem, jo zemāka viņu spēja dzīvot neatkarīgi, jo grūtāk viņiem ir pārdzīvot pēcnācēju aiziešanu no mājām.
Ja tēvu un māti pēdējos gados saistīja tikai bērna aprūpe: viņa studijas, vijoles spēle, vieglatlētikas treniņi, pēc bērna pārejas uz pieaugušo vecumu, viņi saprot, ka ir zaudējuši savienojošo pavedienu.

Bieži vien šādi vecāki sāk stingri kontrolēt bērnus. Zēns jau ir pieaudzis un dodas uz tikšanos ar jauno draudzeni? Tūlīt pastāsti mums par to. No kādas ģimenes viņa ir? Ko viņa dara? Parādi man foto...

Šāda visuresoša kontrole tikai atsvešinās bērnu no vecākiem. Viņš redzēs, ka vecāki norūpējušies par katru sīkumu, un vienkārši vairs neatklās jums savas dzīves detaļas, lai mīļā mamma un tētis neuztraucas un nelieto nomierinošus līdzekļus.
Attiecības starp vecākiem un bērniem

Ja jūs esat mīlošs vecāks un jūsu bērns gatavojas atstāt vecāku ligzdu, tas rada trauksmes sajūtu, aizvainojumu un bailes. Tāpēc jums steidzami jārīkojas

1. Paplašiniet savas intereses

Bērnam ir jāpiešķir brīvība, tāpēc jums jāpārvērš uzmanība sev. Jūs varat vai nu iegūt jaunus paziņas, vai atklāt jaunu hobiju, vai apmeklēt mācību kursus.

2. Iet uz sporta zāli
Universāls rīks, kas palīdzēs novērst grūtsirdību un atdot atpakaļ bijušo možumu. Jūs varat vienkārši doties nelielā pastaigā vai pat pārgājienos.
3. Mainīt darbu vai nodarbošanos

Ja pēdējos gados darba grafiks bija pielāgots bērna vajadzībām, tagad tas nav vajadzīgs. Dariet to, kas jūs interesē, jo tagad jūs varat atļauties vairāk brīvības.

4. Vadīt aktīvu sociālo dzīvi

Nevajadzētu noslēgties. Iegūstiet jaunus paziņas, atjaunojiet vecos kontaktus. Jūs nevarat ieslēgties mājās. Jo vairāk prieka brīžu būs katrā dienā, jo vieglāk būs pārciest nošķirtību no bērniem.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 0 Šodien 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti
0 1 Vakar 22:08zane
Un kā man riebjas vīrieši pēc 40 !!!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017