Cilvēka dzīves septiņgadu cikli

Advertisement
Advertisement

Ļoti interesanta informācija

 

Cilvēka dzīve ir cikliska un tā ir saistīta ar ciparu septiņi. Katrs septiņgadu cikls beidzas ar noteiktu krīzi, lūzuma punktu, situāciju, kura obligāti radīs noteiktus zaudējumus: fiziskus, intelektuālus, emocionālus un citus. Šis lūzuma moments ir pāreja uz nākamo ciklu. Visas dzīves laikā cilvēks pārdzīvo noteiktu septiņgadu ciklu skaitu, kuri atšķiras pēc sava raksturojuma.

Raksta turpinājums - lapa #1
No 0 līdz 7 gadiem

Spēcīga saikne ar māti. Horizontāla pasaules iepazīšana. Jūtu rašanās. Mātes smarža, mātes piens, mātes balss, mātes siltums, mātes skūpsti ir pirmās sajūtas. Periods, kā likums, beidzas ar izšķilšanos no mātes mīlestības kūniņas un ar mazāk vai vairāk aukstās pārējās pasaules atklāšanu.

No 7 līdz 14 gadiem

Spēcīga saikne ar tēvu. Vertikālā pasaules iepazīšana. Personības veidošanās. Tēvs kļūst par jaunu izņēmuma partneru, sabiedroto pasaules atklāšanā ārpus ģimenes kūniņas. Tēvs paplašina ģimenes aizsargkūniņu. Tēvs kļūst par orientieri. Māte bija mīļota, tēvam jābūt dievinātam.

No 14 līdz 21 gadam

Sacelšanās pret sabiedrību. Matērijas iepazīšana. Intelekta veidošana. Tā ir pusaudžu vecuma krīze. Rodas vēlēšanās mainīt pasauli un sagraut pastāvošās struktūras. Jaunatne uzbrūk ģimenes kūniņai, pēc tam sabiedrībai kopumā.
Pusaudzi valdzina viss, kas ‘saceļas’ – skaļa mūzika, romantiskas attiecības, tiekšanās pēc neatkarības, bēgšana, saistība ar marginālām jauniešu grupām, anarhistiskas vērtības, sistemātiska veco vērtību noliegšana. Periods beidzas ar iziešanu no ģimenes kūniņas.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 13:38janka
Ne visi auto ir vienādi, bremžu tipi ir daudz un dažādi. Mūsdienās reti kurš tās pats mainīs.
Par stūri, man liekas ka tas ir tad kad noliek mašīnu stāvēšanai, lai būtu grūtāk to nospere, varbūt!
Jo nostrādā stūres bloķētājs.
0 1 17:18 16.11es
ceru, ka Tev nav tiesību un Tu nebrauc ar mašīnu...
0 3 14:23 14.11ome
Māte savam bērnam ir arī skolotāja. Jāprasa valdībai visām mātēm pielikt skolotājas algu!Būtu tikai godīgi, jo b.d. audzinātājas ir pielīdzinātas skolotājām.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017