Drošības tehnikas pārkāpšana - sods:nāve!

Advertisement
Advertisement

Šo rakstu iedvesmoja briesmīga un stulba nāve pie mums kombinātā. Gadījums satricināja un šausmināja. Bet, diemžēl šis nav pirmais un baidos, ka arī ne pēdējais gadījums. Tāpēc arī izdomāju atcerēties vairākus gadījumus.

 

 

Raksta turpinājums
Es strādāju tērauda rūpnīcā. Paši saprotiet kāda tā ir bīstamība: elektrība, gāze, kustīgas mašīnas daļas, augsta temperatūra. Un ne tikai.

 
1 gadījums
 
Kolektīvā nāve. Remontējām lielu kapacitāti no piridīna (ja nekļūdos). Pirms darba veikšanas tie tika ilgu laiku tvaicēti. Izsaucām glābējus izmērīt uzliesmojošā tvaika koncentrāciju. Pārbaude rādīja pieļaujamo koncentrāciju. Pārbaudījām uguns darbus. Viss OK. Nākamajā dienā procedūru vajadzēja atkārtot. Bet stulb**s darba atbildīgais izlēma, ka ja vakar viss bija OK, tad šodien arī būs. Bet piridīna atliekas pa nakti palielināja uzliesmojošā tvaika koncentrāciju. Brigāde, kuras sastāvā ir 5 cilvēki, lien augšā metināt konteineri. Briesmīgo sprādzienu dzirdēja pat pilsētā tālāk par 5 km. Dažus no darbiniekiem pēc tam atrada pat 15 km tālu prom no konteinera. Visi pieci miruši.
 
2 gadījums
 
Montieru komanda strādāja pie blietēšanas mašīnas. Pēc instrukcijas,kad nestrādā,sistēmai jābūt nojauktai un atslēga tiek nodota darba izpildītājam. Bet tas nebija izdarīts. Kad darba jau tuvojās beigām un visi atslēdznieki jau bija lejā, bet divi vēl strādāja augšā, mašīnists nepārbaudīja vai visi ir nokāpuši, deva komandu uz ielādi. Stūmējs iet zem ogļu torņa. Sprauga starp tā jumtu un lūku ir 30 cm. Viens no strādniekiem paspēja izbēgt, otrs tika sasmalcināts.

3 gadījums

Gandrīz tieši tāds pats. No vagonu pašizgāzēja,vagoni nāk no pārvietojamās sienas,kas ir stingri aizliegts. Mašīnists nepārliecinājies, ka darbinieks pametis bīstamo zonu, sāk palaist vagonus. Strādnieku sasmalcināja.

4 gadījums
 
Sērskābes sūknim pēkšņi apstājas avārijas sūknis,nevar saprast kāpēc, bet tas neslēdzas iekšā. Sūkņu stacija atrodas zemāk par zemes līmeni. Ēkā palielinās sēra koncentrācija. Mašīnists nokāpj lejā, lai pārbaudītu kas notika. Redzot situāciju, vietā lai pamestu ēku un izsauktu palīdzību, mēģina pats risināt šo problēmu. Saindējoties ar sērskābi viņš zaudē samaņu. Mašīnista priekšnieks mēģina viņu sazvanīt,bet- bez rezultātiem. Priekšnieks dodas skatīties kas īsti ir noticis. Vēl pirms nokļūšanas lejā redz uz grīdas guļošo mašīnistu, un iekrīt tajās pašās lamatās, tā vietā lai izsauktu palīgus. Un tā- 2 līķi.
 
5 gadījums

Pēc konveijera remonta tas tiek žāvēts. Viens no vadītājiem ļoti grib pārliecināties,ka viss iet kā plānots, tāpēc dod norādījumus 2 darbiniekiem pārbaudīt visu uz vietas. Viņiem ir aizdomas, ka šis pasākums nav drošs. Uz ko viņus ar visu pārliecību iedrošina, ka viss ir OK un , ka tas ir pilnīgi droši. Pie tam neviens, s*** NEVIENS no lielajiem priekšniekiem nepārliecinājās, ka žāvētājs ir izslēgts! Ieslēdza konveijeru un viss gāzes maisījums ar putekļiem tika uzpūsts puišiem, kas to pārbaudīja. Divas degošas lāpas skrēja, mēģinot izvairīties no šīs elles. Viens tika cauri ar plašiem apdegumiem, gadu pavadīja slimnīcā, bet palika dzīvs. Otrs ar 90% apdegumu nomira reanimācijā nākamajā dienā. Pie tam šoka stāvoklī vēl spēja iziet un pajautāt piepīpēt. Sodīja ļoti daudz cilvēku, bet ne to stulbeni, kurš deva pavēli.

Tika sveikā cauri,maita!

6 gadījums

Pēdējais. Nesen noticis. Velmētavā, lēni rotējot (4-5 ap./min), rullīšu konveijers ierāva puisi. Viņš pat paspēja pazvanīt pa mobilo telefonu un jautāt pēc palīdzības. Mira mokoši un briesmīgi. Draugs teica, ka asinis bija uz sienām 3 metru augstumā. Viss cinisms par šo stāstu ir tajā, ka darbinieki stāsta, ka tur gandrīz nebija apgaismojuma (nakts maiņās), daudziem mehānismiem apkārt bija žogi un tie bija aizklāti. Un visiem uz to bija UZSPĻAUT! Bet pēc šī gadījuma, visur uzstādīja gaismas. Uzlika visus ierobežojumus un aizsardzību. B**, tā dēļ vajadzēja mirt cilvēkam!!!!

Visiem šiem notikumiem kopīgs ir viens: Noteikumu un drošības pārkāpšana! Par šiem pārkāpumiem cilvēki samaksāja ar dzīvībām.

Secinājums

Lūdzu visus- esiet uzmanīgāki! Sargājiet savu dzīvību, tā Jums ir tikai viena. Un instrukcijas neraksta tāpat vien un protams, ne ar asinīm. Pat ja kāds priekšnieks saka "Dari", bet Jūs redzat, ka tas nav droši-sūtiet uz mežu, dzīvība ir svarīgāka. Un vēl. Lai cik ilgi Jūs nestrādātu- nepārkāpjat instrukcijas! Lielākie nelaimju gadījumi notiek ar pieredzējušiem darbiniekiem.

Sargiet sevi!
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 0 Vakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 1 Vakar 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017