“Jūsu puisītis nemaz nav mīļš, kad viņš lien skūpstīt manu meitu!” Ja bērns ar varu apskauj un...

Advertisement
Advertisement

Man daudzreiz nācies vērot situācijas, kad pieaugušie tīksminās par bērnu mīlestības izpausmēm. Tas taču ir tik mīļi: mazs puisītis skūpsta draudzenīti un stipri to spiež apskāvienos…

 

Ko vērts bērnu kāzas! Droši vien daudziem vecākiem ir pazīstamas lepnuma jūtas par savu atvasi, kad bērnudārzā uzrodas līgavainis vai līgava. Mēs esam pieraduši priecāties par bērnu apskāvieniem un kopumā viņus atbalstām. Mācām bērniem būt emocionāliem – atļaujam priecāties, smieties, skūpstīt, bet aizliedzam raudāt. To vien dzird bērnu spēļu laukumā: “Tu taču esi zēns!” vai meitene, bez atšķirības.

Raksta turpinājums - lapa #1
Atklāti sakot, vairākums tētu un mammu vispār nesajēdz kā jāaudzina bērni. Sātīgi ēd un silti saģērbts, rokās viedierīce, pa istabu rotaļlietas. Šis ir ideāls notikumu scenārijs. Darīt var visu, galvenais, lai netraucētu vecākiem.
Toties visi zina par personīgās telpas robežām. Tas taču esi tu un tavs ķermenis! Kā arī jūtas, uzskati, mērķi un resursi. Visa tava iekšējā pasaule ar emocijām, domām un darbībām. Kad šī tēma skar pieaugušos, viss ir viennozīmīgi – nelien. Jebkāds personīgā “es” ietekmēšanas mēģinājums tiek uztverts kā draudi, pret kuriem instinktīvi rodas vēlme aizsargāties.
Personīgā telpa

Neredzamās robežas ir ļoti svarīgas iekšējā komforta izjūtai. Kad cilvēks neprot vai nezin savējās, viņš neapzināti pārkāpj svešas. Un nav svarīgi, cik gadu šim cilvēkam – 43 vai 3.
Nesen lasīju rakstu, kurā viena sadusmota mamma stāsta par situāciju bērnudārzā: “Es vēroju, kā 4-gadīgs puisēns bērnudārzā skraidīja no viena bērna pie otra, ar varu apskāva un centās noskūpstīt šokētās, mazās sejiņas. Viņš pilnībā ignorēja skaidros signālus, kurus viņam sūtīja viņa negaidītās mīlestības upuri. Viņam bija pilnīgi vienalga, ka viņiem ir neērti, bet daži pat baidījās no viņa.”

Satriecoši, bet šis skats izsauca vētrainu sajūsmu pieaugušajos! Vecāki applaudēja, priecājās un nevienam pat neienāca prātā apstādināt šo flirtu. Un pienāca brīdis, kad vienai meitenei apnika šī trakulība un viņa atvēzējusies iegāza vainīgajam pa degunu. Viņu mamma tūlīt pat sarāja par nepieļaujamu uzvedību. Protams, viņa to izdarīja publiski, visādi atvainojoties puisēna mātei.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 Šodien 12:58ilmārs
Un kas paliek pār tikai pienenes?
0 1 23:12 18.05Zinātājs
Pilnīga dir$ana, ja nepatiksi būs pilnīgi vienalga ko proti saremontēt, vai kas tev tur ir ar dzīvniekiem - tāpat nebūsi vajadzīgs. Savukārt, ja patiksi, tad atkal vienalga...
0 1 20:01 18.05Pēters
NEKĀDU dzīvnieku gaļu nedrīkst ēst-tā ir nāves un sāpju enerģētika.Tie ,kas ir apdalīti ar saprašanu vnk saņem savu izdarību rezultatu-vēzi un asisvadu,sirds slimības.Raksts ir tendenciozs un "zinātniskums"tajā ir pakārtots senvesturē sarakstītajām ļaundarībām kā normai.Uz to jācitē Pitagors-visas ciesanas ,ko cilv.sagādā dzīvniekiem pec tam pie tā atgriezīsies.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017