”Kā iemācīties cienīt laiku ar 1000 bumbiņu palīdzību” - gudrs padoms

Advertisement
Advertisement

Mēs bieži neaizdomājamies, cik ātri skrien laiks un uz kam mēs to tērējam. Viens cilvēks nolēma to saskaitīt ar melnu bumbiņu palīdzību. Secinājumi, pie kuriem viņš nonāca - ir pārsteidzoši!

 

`Pāris nedēļas atpakaļ es pagatavoju sev kafiju, paņēmu rīta avīzi un apsēdos paklausīties radio. Pārslēdzot radiostacijas kanālus, es pēkšņi pievērsu uzmanību vecīša samtainajai balsij. Viņš kaut ko teica par `tūkstošs bumbiņām`. Es ieinteresējos, pagriezu skaļāk un atspiedos pret krēsla atzveltni.

Raksta turpinājums - lapa #1
- Labi, - teica vecītis, - varu derēt, ka jūs esat ļoti aizņemti darbā. Vakar, šodien, rīt. Un kaut vai jums maksā daudz. Bet par šo naudu viņi pērk jūsu dzīvi. Padomājiet, jūs nepavadāt šo laiku ar saviem mīļajiem un tuvajiem. Nekad neticēšu, ka jums visu šo laiku ir nepieciešams strādāt, lai savestu galus kopā.

Jūs strādājat, lai apmierinātu savas vēlmes. Bet ziniet, ka tas ir apburtais loks - jo vairāk naudas, jo vairāk gribas un tāpēc jūs strādājat vēl vairāk, lai saņemtu vēl vairāk. Vienā brīdī ir jāpajautā sev: `Vai tiešām man ir nepieciešama tā vai cita lieta, piemēram jauna mašīna?` Un tā dēļ jūs esat gatavi izlaist kārtējo meitas dejošanas pasākumu vai dēla sporta sacensības?
Ļaujiet man pastāstīt kaut ko, kas reāli man palīdzēs saglabāt un atcerēties par to, kas ir galvenais manā dzīvē. Un viņš sāka stāstīt par savu ”tūkstošs bumbiņu” teoriju.

- Skatieties, vienā jaukā dienā es apsēdos un saskaitīju. Vidēji, cilvēks dzīvo 75 gadus. Es zinu, citi dzīvo mazāk, citi vairāk. Bet apmēram 75 gadus. Tagad es 75 reizinu ar 52 (svētdienu skaits gadā) sanāk 3900 - tik svētdienu jums ir visas dzīves laikā. Kad es aizdomājos par to, man bija piecdesmit pieci.
Tas nozīmēja, ka esmu jau nodzīvojis apmēram 2900 svētdienu. Un man ir palikušas tikai 100. Tāpēc es devos uz rotaļlietu veikalu un nopirku 1000 nelielas plastmasas bumbiņas. Es visas iebēru vienā caurspīdīgā burkā. Pēc katras svētdienas es tās ņēmu ārā un metu izmetu vienu bumbiņu. Es pamanīju, ka tad kad es to darīju, tad bumbiņu daudzums sāka samazināties, es sāku pievērst lielāku uzmanību īstajām dzīves vērtībām.

Nav spēcīgāka līdzekļa, kā skatīties, kā samazinās te atvēlēto dienu skaits! Tagad izlasiet pēdējo domu, ar kuru es vēlējos padalīties šajā rakstā, pirms dodos samīļot sievu. Šodien es izvilku no burkas pēdējo bumbiņu.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 09:45laura
Ticu kad tādi cilveki pastav
1 0 Vakar 00:02Deizi
Viņa nebija ne naiva ne muļķe bet gan blonda visticamāk.
0 0 19:25 18.02galas edajs
vai tad mums pasiem nau briva izvele est to ko pasi velamies?

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017