Kā kļūt par izcilību: zinātniski pierādīti paņēmieni

Advertisement
Advertisement

Diez vai atrastos kāds cilvēks, kurš atteiktos kļūt par izcilu personību. Bet nevajag lielu prātu, lai saprastu, ka ar vēlēšanos vien ir par maz, lai realizētu šo plānu.


Būt izcilam - tas ir ne tikai nevainojams ģērbšanās stils, bet arī spēja vajadzīgā vietā pateikt vajadzīgo frāzi. Tas ir cilvēka dzīves stils.

Līdera harisma


Piemēram, harizmātiski līderi atrod cilvēkos to vislabākās īpašības. Psihologi vienmēr saka, ka līderim harizmai ir ļoti liela nozīme vai arī tādam, kas par līderi vēlas kļūt.


Tā nodrošina priekšrocību starp citiem konkurentiem, tāpēc, ka pie harizmātiska cilvēka pievelkas un paliek viņam blakus darba spējīgi un apdāvināti censoņi.


Cilvēki grib strādāt harismātiska līdera komandā.


Pētījumi parāda, ka šādu līderu vadībā padotie ir ražīgāki darbā, tendēti uz rezultātu savā darbībā, vairāk uzticas vadībai, kā arī, parāda sevi no labas puses, nekā tie, kas strādā pie cilvēka, kam nav harismas.


Vai ir vērts mēģināt kļūt par harizmātisku, pieliekot noteiktas pūles, vai arī nav vērts mēģināt to darīt?


Izrādās, viss iespējams. Ja īsumā apraksta noslēpuma būtību, tad „izliecies līdz tam brīdim, kamēr neizdosies”.


Grāmatas „Mīts par harismu” autors un psihologs Fokss Kabeins saka, ka apkārtējo attieksmi pret sevi var ne tikai iekarot, bet arī uzlabot.


„Kad es uzsāku savu pētījumu, es sastapos ar mītu, ka harisma ir iedzimta īpašība. Kādam viņa ir, kādam – nav, un ar to neko nevar padarīt.”


Patiesībā, šī iezīme nav noturīga. Šodien tā jums ir, bet rīt vairs tās nav. Vēl jo vairāk, šo īpašību var iegūt. Daudzi cilvēki, kurus mēs zinām kā harizmātiskas personības, patiesībā ilgi līdz tam ir gājuši. Ko nozīmē būt harizmātiskam, un kā to var iemācīties?

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums - lapa #1
Kā kļūt par izcilību

1) Esi mierīgs, ja gribi būt izcils

Ja divos vārdos noraksturo izcilu cilvēku, tad tie ir vārdi – „esi mierīgs”

Lai kļūtu par harizmātisku un izcilu, nevajag censties līst no ādas laukā. Tomēr, tikai pieliek maksimālas pūles, cilvēks var sasniegt panākumus personīgā un profesionālā jomā.

Kad cilvēks ir izcils, lai ko viņš darītu viņš it kā saka: „Es esmu tik mierīgs un nesatricināms tāpēc, jo man nav vajadzīgs īpaši censties, lai iegūtu vēlamo.”

Olīvija savā grāmatā apskata Džeimsa Bonda piemēru, kurš neuztraucas, neizrāda nepacietību un nelūdz. Viņš runā ļoti lēni un mierīgi.

Un tagad iedomājieties Bondu, kurš ir nemierīgs? Izdevās? Bonds, kurš berzē apģērba pogu, raustās sarunas laikā, groza galvu, murmina kaut ko nesaprotamu vai stostās, nav Bonds.

Bet viss tāpēc, ka Bonds ir mierīgs, nesatricināms un savākts.

Tāda uzvedība un ķermeņa valoda mūsu zemapziņā runā par cilvēka augsto statusu un viņa pilnīgo pārliecību.

Rakstura iezīme, kas mums zināma kā „līdzsvarotība”.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 07:19Evita
Tajos laikos ne tikai maize bet viss bija daudz garsigaks.
1 1 Vakar 16:09edzaa
vaij tiesam visa latvija nevienc neprot icepti tadu maijzi ka 25-30 gadu atpakal , vaij tas ir tik gruti , manas bernibas maijzei ir nenovertejama cena , , ,esmu braukajis pa daudziem gada tirdziniem untt, un neka pircis visu veidu un cenu maizi bet pat tuvu tam nau , kas notiek lv ,,
1 0 Aizvakar 23:18ilona
Ko muldi kāda sēnīte mežā ej sēnes lasīt nejauman

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017