Kas notiek ar dvēseli pēc nāves: svarīgās 9 dienas!

Advertisement
Advertisement

Kristiešu ticībā pēc tam, kad cilvēks nomirst, viņa dvēsele iziet noteiktu ceļu. Un, kā zināms, svarīgas dienas šai dvēselei ir trešā, devītā un četrdesmitā pēc cilvēka nāves. Šajās dienās radi un tuvinieki piemin aizgājušo. Bet maz kurš aizdomājas, kāpēc tieši šīs dienas ir tik svarīgas dvēselei un kas ar to notiek šajā periodā.

 

Sakarā ar lielo konfesiju un novirzienu skaitu kristietībā – katoļu, pareizticīgo, protestantu un citu, eksistē arī daudzveidīgi skaidrojumi par dvēseles ceļojumu pēc cilvēka nāves. Šajā rakstā mēs pamēģināsim atklāt šo reliģisko aspektu no pareizticīgo uzskatu viedokļa.

Raksta turpinājums
Pirmās trīs dienas

Pirmās trīs dienas mirušā cilvēka dvēsele ir absolūti brīva, tā var atrasties blakus savam ķermenim, vai arī vietās, kur cilvēks, dzīvs būdams, bijis laimīgs, ar saviem tuviniekiem un radiem.

Un tikai trešajā dienā, kurā ir pieņemts veikt apbedīšanu un pirmo pieminēšanu, dvēsele tiek saukta pie Dieva uz Taisnās tiesas spriešanu.
No trešās līdz devītajai dienai

Šajās dienās dvēsele atrodas Paradīzē, lai uzzinātu par svēto un taisnīgo dzīvi, kuri šeit nokļuvuši pēc nāves. Šeit dvēsele aizmirst par savām skumjām, par dzīvi uz zemes un saviem tuvajiem un sešu dienu laikā mīt Paradīzē. Bet devītajā dienā eņģeļi no jauna atgriež dvēseli pie Dieva uz Tiesu.

Devītajā dienā mirušā tuvie un radi piemin viņu un aizlūdz par viņa dvēseles glābšanu un par to, lai tā tiktu Paradīzē. Viņi organizē piemiņas brīžus, uz kuriem atnāk visi, kuri vēlas palīdzēt aizgājēja dvēselei ar lūgsnu un gaišas piemiņas par viņu palīdzību.
Četrdesmit dienas

Pēc tam, kad devītajā dienā dvēsele otrreiz stājas Dieva tiesas priekšā, viņa ar eņģeļiem dodas uz Elli, lai skatītu grēcinieku mokas, vēlreiz apdomātu savu grēku nožēlošanu un četrdesmitajā dienā atgrieztos pie Dieva viņa lēmuma pieņemšanai par to, uz kurieni tiks sūtīta cilvēka dvēsele uzturēties līdz pat Pastardienai, kurā tiks galīgi izlemts katra kristieša liktenis.

Tieši tādēļ četrdesmitajā dienā tuvinieki atkal aizlūdz par mirušā dvēseli, lūdzot Dievam uzņemt dvēseli Paradīzē.
Tāds ir pareizticīgo aizkapa dzīves redzējums. Kristiešiem šiem datumiem ir liela vēsturiska un reliģioza nozīme un tieši tādēļ šajās trīs dienās un kopumā pirmo četrdesmit dienu laikā tuvinieki un mīloši cilvēki ar savām lūgsnām un gaišu piemiņu palīdz dvēselei nokļūt Paradīzē.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 03:29Amanda
Sveiciens visiem, kuri lasījuši šo liecību. Mans vīrs mani noraidīja, kad mēs gribētu precēties, tikai tāpēc, ka citai sievietei bija uzrakstīts viļņojums, un viņš atstāja mani iziet cauri sāpēm. Kādu dienu, kad es lasīju tīmekli, es redzēju ziņojumu par to, kā šī zobenu metotāja ar šo adresi Ajakajatemple1@gmail.com palīdzēja sievietei atgūt savu vīru, un es mēģināju un nosūtīja uz viņu e-pastu, un viņš man teica, ka sievietei bija mans vīrs, un viņš man teica, ka viņš man palīdzēs, un pēc 2 dienām man būs mans vīrs. Es ticu viņam, un šodien es priecājos, ka jūs visi zinās, ka šim burvjam ir tiesības atgriezt mīļotājus. jo tagad esmu apmierināts ar savu vīru. Paldies Dr. AJAKAJA ... Jūs varat arī pārtraukt savu problēmu, sazinoties ar viņu ar šo e-pastu; Ajakajatemple1@gmail.com
0 0 Vakar 20:30Musja
Berniem ir jabut, berni ir skaisti, cilveki bez berniem ir egoisti. Viegli dzivot vienam, bet nomirt gruti.
0 0 Vakar 00:43Egija
Hahaha
Hahaha
Hahaha

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017