Katram vecākam ir jāzina... ja soda bērnu, ir jābūt gatavam!

Advertisement
Advertisement

Lielākā daļa mammu un tēvu nopietni satraucas, saskaroties ar dažādām lietām viņu bērnu uzvedībā. Kāds mīlošs vecāks nejutīsies bezpalīdzīgs, ja piemēram viņa meitai būs problēmas ar uzticēšanos, viņa visu laiku ir nepārliecināta un šaubās par sevi. Vai arī dēls ir tik ļoti neparedzams visās situācijās, ka sāc baidīties par viņa nākotni - par ko viņš izaugs?

 

Tu centies būt par labu vecāku un pieliec visas pūles, lai pareizi izaudzinātu savu bērnu. Izrādās, ka var kļūt viņam par īstu draugu un par garīgo piemēru. Šim nolūkam ir nepieciešams labāk izprast savu bērnu un nepieļaut kļūdas audzināšanā.

Raksta turpinājums - lapa #1
Dipaks Čopra - pazīstams ārsts - endokrinologs, rakstnieks, grāmatas, par garīgo pašpilnveidošanos, autors.
Bērnu attīstības un izglītošanas īpatnības

Zīdaiņa vecums līdz 1 gadam

Šajā laikā bērnam ir vajadzīga mīlestība, maigums un uzmanība. Viņš vēlas, lai viņu biežāk ņemtu rokās, pieskartos, spēlētos un veltītu viņam visu savu laiku. Tā rezultātā bērnam formulējas uzticēšanās - uzticība citu labajiem nodomiem.

PAMATVAJADZĪBAS

1. Rūpes
2. Aprūpe
3. Barošana
4. Drošība
5. Patstāvība
6. Stabilitāte
Pirmie soļi, 1 gads - 2 gadi

Šajā bīstamajā laikā mazais cilvēks vispirms sajūt atdalīšanu no saviem vecākiem un atzīst ”Es esmu”. Viņš ir ziņkārīgs un pieprasa brīvību, bet joprojām nav pārliecināts un baidās. Tāpēc ir ļoti svarīgi parādīt bērnam, ka pasaule ir droša.

STABILAI BĒRNA IZAUGSMEI IR SVARĪGI

1. Veiciniet bērna neierobežotu attīstību.
2. Māci novērtēt brīvību, neskatoties uz ievainojumiem.
3. Izvairies viņa traumas saistīt ar to, ka viņš ir slikts, vājš un nespēj pārvarēt grūtības vai ka viņš ir apdraudēts.
Bērnudārzs, 2 gadi - 5 gadi

Zināšanu un izpētes periods bērna dzīvē, viņa personība paplašinās no ”Es esmu” uz ”Es varu”. Šajā posmā viņš attīsta pašvērtējuma, neatkarības un izaugsmes sajūtu, viņš piedzīvo uztraukumu, apzinās pasauli, un uzņemas iniciatīvu.

Jau ir iemācījies lietot vārdu ”nē” , viņš uzskata, ka viņš ir visvarens, paziņo par sevi kliedzot, ar nepaklausību. Ir bīstami ierobežot šo enerģiju, labāk ir novirzīt to uzdevumiem un testiem, kas māca līdzsvaru. Apspiežot viņa paša spēku, tu no bērna neizaudzināsi spēcīgu, inteliģentu cilvēku, kurš var būt gatavs jebkādiem pārbaudījumiem.

Jāņem vērā šīs pirmsskolas vecuma bērnu audzināšanas iezīmes.

ĻAUJ BĒRNAM

1. Brīvi pētīt un attīstīties
2. Slavē, atbalsti viņa iniciatīvas un centienus.
3. Ierobežo ar prātu
4. Novirzi negatīvas darbības, nevis apspied un salauz tās.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 0 Vakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 1 Vakar 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017