Ko darīt aizrīšanās gadījumā, ja blakus neviena nav? Glābt sevi!

Advertisement
Advertisement

Katram ir gadījies dzīvē, ka ēdiens nejauši nonāk elpceļos, nevis barības vadā, bet parasti šo problēmu var atrisināt atklepojoties. Diemžēl pastāv arī tādas situācijas, kad neuzmanības dēļ cilvēks var zaudēt savu dzīvību. Mēs esam pārliecināti, ka katram ir jāapgūst pirmās palīdzības iemaņas, neatkarīgi no vecuma un nodarbošanās. Pēc šī raksta izlasīšanas Tu vairs nesitīsi draugam pa muguru, ja viņš aizrīsies, bet gan rīkosies citādāk...

 

Mūsu redakcija iemācīs Tevi, kas jādara aizrīšanās gadījumā, un šīs prasmes Tev noteikti noderēs nākotnē.

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Ko darīt, ja esi aizrijies?

Aizrīšanās jeb asfiksija rodas, ja elpceļos nokļūst kāds svešķermenis. Ja nesāksi rīkoties laicīgi, Tu vari pazaudēt laiku, kurš ir cietušā veselības vai pat dzīvības vērts.

Sirds sistas lēnāk, cilvēks zaudē samaņu. Ja smadzenes nesaņem pietiekamo skābekļa daudzumu, jau pēc 3 minūtēm cietušā organismā darbība tiek iztraucēta, savukārt vēl pēc minūtes cilvēks mirst. Skan biedējoši, vai ne? Galvenais - neapjūc šādā situācijā un palīdzi! Tu intuitīvi sāksi pielietot primitīvākos pirmās palīdzības paņēmienus, tāpēc varēsi nekavējoties sniegt nepieciešamo palīdzību.
Aizrīšanās pazīmes.

Ja tu nebiji klāt, kad nelaimes gadījums ir noticis, un nezini, kas kļuva par nosmakšanas iemeslu, šīs pazīmes palīdzēs Tev viegli noteikt, vai cietušā elpceļos ir kāds svešķermenis.
1. Mokošs klepus, sārti vaigi un asarošana.
2. Cietušajām rodas panika, bailes no nāves un uztraukums.
3. Cilvēkam ir grūti elpot, vai arī viņš neelpo vispār.
4. Āda maina krāsu no sārtās uz zilo.
5. Beigu stadija - bezsamaņa. Cietušais neelpo, sākas problēmas ar sirdi, rezultātā iestājas klīniskā nāve.
Pirmā palīdzība aizrīšanās gadījumā.

Cenšoties palīdzēt, cilvēki nereti sit cietušajam pa muguru, kas patiesībā var beigties ļoti, ļoti bēdīgi! Sitot pa muguru, ”glābējs” tikai bīda svešķermeni tālāk.

Sākumā ir jānoskaidro, vai cietušais elpo. Ja viņš elpo un klepo pie reizes - ar to pietiek, lai dabūtu nelielo traucēkli ārā no elpceļiem. Ja 30 sekunžu laikā asfiksijas pazīmes tikai palielinās, ir jāizsauc ātrā palīdzība un pēc iespējas operatīvāk jāizmanto Heimliha paņēmiens.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 21:24Merija
Smadzenes
0 0 Vakar 11:11Rubina
man trešais bērns piedzima ar pozitīvu asins grupu, jā, piekrītu par mūsu savādāko attieksmi pret citiem, ir tā sajūta ka esmu citāda,tā nav mazvērtības izpausme, bet visu vnk uztveram ar citām acīm, liekas viss ir tik pašsaprotams un bez liekiem komentāriem, itkā jau esmu to jau visu iepriekš pati piedzīvojusi, ne par velti saka par tādiem.... esam jocīgi..... un?.....varbūt gudrāki :))
0 1 Aizvakar 14:00ana
stāsts ir par cilvēkiem kopumā ne tikai par radiniekiem. J A KĀDS CILVĒKS IR NEPATĪKAMS NAV AR VIŅU JĀKOMUNICĒ NESKATOTIES UZ RADNIECISKĀM SAITĒM

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017