Kunga kristīšana: par svēto ūdeni, dievmaizi un ārstniecisko lūgsnu!

Advertisement
Advertisement

Lielajos Kunga kristīšanas svētkos visās pareizticīgo baznīcās iesvēta ūdeni. Šodien mēs padalīsimies ar mīļajiem lasītājiem ar tām zināšanu drupatām, par kurām jāatceras katram kristietim, kurš šajā dienā pošas uz dievkalpojumu.


Ir zināms, ka dzīvojamo māju, sadzīves priekšmetu, ēdiena , bet reizēm arī transporta līdzekļa iesvētīšanā izmanto svēto ūdeni. Kāpēc tieši tajā cilvēki atrod īpašu dzīvinošu spēku? Uz šo jautājumu atbildēja Jeruzalemes Svētais Kirils:


Pasaules sākums – ūdens, un Evaņģēlijas sākums – Jordāna. No ūdens nākusi jutekliskā gaisma, jo Dieva gars ir lidojis pa ūdens virsu un pavēlējis gaismai starot no tumsas.

Raksta turpinājums - lapa #1
`No Jordānas ir nākusi Svētā Evaņģēlija gaisma, jo, kā raksta svētais evaņģēlists, no tā laika, tas ir Kristīšanas laika, Jēzus sāka sludināt un sacīt: nožēlojiet grēkus, jo Dieva valstība tuvojas. Jēzus Kristus ar savu kristīšanos `noslīcināja Jordānas ūdeņos visas pasaules grēkus,` ir svētījis ūdens būtību…`
Kunga kristīšana

Par svētā ūdens īpašībām un tā pielietošanu pavēstīja ārsts, kā arī Trīsvienības St. Sergija Lavras hieromūks – tēvs Tihons. Viņš uzskata, ka pret svēto ūdeni jāattiecas īpaši:

`Tas jāuzņem tukšā dūšā. Cilvēks piecēlās, pārkrustījās, izlūdzās Dieva svētību sākušās dienai, nomazgājās, noskaitīja lūgšanas un pieņēma lielo svētumu (tējkaroti kristītā ūdens un gabaliņu dievmaizes).
Un tikai pēc tam brokastis un pārējie darbi. Māmiņām vajag savu acuraugu arī pieradināt: katru rītu tukšā dūšā pieņemt pa karotītei kristītā ūdentiņa.`
Tāpat tēvs Tihons aicina ticīgos nevākt svēto ūdeni lielās kannās un burkās: `Nevajag kannās, nevajag. Jo kristīto ūdeni pieņem pa karotītei, pa drusciņai. Baznīcas tēvi saka: piliens svētuma jūru svētī. Var paņemt parastu, neiesvētītu ūdeni un tam pievienot pilienu kristīta, un tad tas viss iesvētīsies.`

Daudzi ticīgie svēto ūdeni uzskata par labākajām zālēm no garīgām likstām, kā arī no miesīgām kaitēm. Hieromūks Tihons arī tic kristītā ūdens spēkam:
`Ir desmitiem, simtiem gadījumu, kad pat no nāves gultas cilvēks ir piecēlies pēc sistemātiskas svētā ūdens lietošanas.
Bieži garīgie tēvi saviem saslimušajiem lolojumiem, `izraksta` kristīto ūdentiņu – katru stundu pa karotītei, ar ticību, protams, bet bez ticības kaut puskannu izdzer – nepalīdzēs. Ar to var slimo arī mazgāt, izsmidzināt uz viņa gultas.`
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 05:59Andis
Kaut kaads murgs! :))) Taa ir nozheelojamaa rietumu "mediciinas" propaganda kas padara cilveekus par zaalju rijeejiem un upuriem. Jau smadzenees potee ka bez zaaleem nav dziives.
0 0 20:45 21.01gunca
es arī pēc matu krāsas
0 0 13:59 21.01Laura
Ja sobrid ari dzivoju ar vienu, kurs man parbauda telefonu, pierakstus. Jaatskaitas kur eju, cikos busu majas. Viena nekur nevaru iet. Katru dienu stridas. Taisa problemas.dzivoju ka cietuma. Nevaru pat ar draugiem satikties.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017