Kuru nekādā gadījumā nedrīkst ņemt par krustvecākiem! Ja zinātu to agrāk…

Advertisement
Advertisement

Mēs par kristīšanu zinām ļoti maz, bet tas ir cilvēka pirmais solis ceļā pie Dieva.


Bērna kristīšanas rituāls – gaiši svētki visai ģimenei! Lai noslēpumainība noritētu pēc visiem kanoniem, īpaša uzmanība jāvelta krustvecāku izvēlei mazulim.


Krustvecāki – eņģeļi pasaulē, kuri aicināti palīdzēt mazajam cilvēkam sākt garīgo dzīvi, kuri viņu sargās no vilinājumiem visu dzīvi…Krustvecāku izvēle ietekmē bērna nākotni, tas būtu jāatcerās vienmēr.

Raksta turpinājums - lapa #1
Bērnu kristīšana baznīcā

Vēršoties pie kalpotāja baznīcā, vienmēr var saņemt tiešu atbildi uz šo jautājumu. Ņemt par krusttēvu un krustmāti zemāk pieminētos cilvēkus nav pieļaujami baznīcai!

Kuru nedrīkst ņemt par krustvecākiem

1. Par krustmāti nedrīkst ņemt meiteni jaunāku par 14 gadiem, par krusttēvu – puisi jaunāku par 15 gadiem. Sasniedzot doto vecumu, var pievērsties garīgai audzināšanai, uzskata baznīca.

2. Mūku un mūķeni nekādā gadījumā nedrīkst ņemt par krustvecākiem.

3. Nedrīkst ņemt par krustvecākiem cilvēkus ar psihiskām slimībām.

4. Aizliegts aicināt par krustvecākiem vīrieti un sievieti, kuri sastāv laulībā. Krustvecākiem baznīca aizliedz precēties.

5. Par krustvecākiem nedrīkst būt bērna vecāki.
Kuru var ņemt par krustvecākiem pretēji māņticībai

1. Tautā tiek uzskatīts, ka meitenītei nedrīkst ņemt par krustmāti neprecētu sievieti, bet puisītim par krusttēvu – neprecētu vīrieti. Aiznesīs laimi, visu paņems sev!

Protams, tā ir muļķīga māņticība. Baznīca neattiecās pret to nopietni, jo nekādas kristīgas izcelsmes tai nav un atbalsta tādu krustvecāku izvēli. Galvenais, lai cilvēki būtu labi!

2. Vēl viena māņticība – par sievietēm stāvoklī, kuras nedrīkst ņemt par krustmāti.

Baznīca to neaizliedz! Vienīgais moments, kurš var radīt satraukumu: vai būs ērti krustmātei nostāvēt visu kristīšanas laiku, vai pietiks viņai spēka. Lielākoties tas ir atkarīgs no sievietes veselības stāvokļa un grūtniecības laika.
Kas ir pašaizliedzīga mīlestība, kā atpazīt robežu starp labo un ļauno, kas ir ticība, sirdsapziņa, pacietība un žēlsirdība: par to visu garīgie vecāki stāsta krustbērnam katrā tikšanās reizē. Tā ir galvenā viņu dāvana!

Grūti saprast un pieņemt tādu apgalvojumu. Pie mums ir pieņemts uz krustbērna mājām nest naudu, rotaļlietas, pieņemts ar bērnu pavadīt laiku svinīgi. Tas ir lieliski, protams! Taču daudzi aizmirst, ka krustvecāki – tie pirmām kārtām ir garīgie skolotāji.

Jaunai, nenobriedušai dvēselei ir tik sarežģīti pasaulē! Lai nepieļautu kļūdas jaunībā, lai kļūtu par veiksmīgu pieaugušu cilvēku un pēc tam nenožēlot ne par ko, vajag bērnībā saņemt pienācīgu garīgo un morālo audzināšanu.
Bērna kristīšanas rituāls tiek veikts vienu reizi. Nekādā gadījumā bērnu pārkristīt nedrīkst, lai kas arī nenotiktu! Baznīca aizliedz novadīt šo svēto rituālu otrreiz. Kādus krustvecākus bērnam vecāki izvēlēsies, tādi arī paliek uz visu mūžu.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 0 Vakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 1 Vakar 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017