Lūk, kāpēc Japānā nekādā gadījumā nedrīkst ieiet liftā pirmajam!

Advertisement
Advertisement

Japāņi pievērš tādu uzmanību sīkumiem, ka savos etiķetes noteikumos cenšas paredzēt un apzīmēt visas dzīves situācijas.


Tā Uzlecošās saules zemē pat tiem, kuri ieiet liftā, tiek uzlikti konkrēti pienākumi. Tāpēc tādā situācijā katrs zin, kādas darbības viņam ir jāizpilda.

Raksta turpinājums - lapa #1
Japāņu etiķete atšķiras ne tikai ar lielāko skaidrību, bet arī ar detaļām. Komunicēšanas īpatnības cilvēku starpā atkarīgas ne tikai no dzimtes vai vecuma, bet arī no konkrētas situācijas. Kādam tas var likties samērā sarežģīti. Taču piekrīti, ka detalizēti noteikumi ir ērti, jo nevajag lauzīt galvu kā uzvesties.
Japāņu liftos tāpat ir savi noteikumi. Un tie tiešām ir nepieciešami, kā izrādījās. Katrs no mums, diemžēl, saskarās ar situāciju, kad steidzies uz liftu, kas veras ciet, bet neviens nepietur durvis, lifts aizveras un aizbrauc. Japāņi šim gadījumam izdomājuši īpašu amatu – lifta kapteinis.
Lūk, īss izraksts no japāņu lifta lietošanas noteikumiem.

1. Kad ieej tukšā liftā, tu automātiski kļūsti par tā kapteini un esi atbildīgs par tā vadību līdz tam brīdim, kamēr neatstāsi kabīni.
2. Būdams lifta kapteinis, tev ir jāstāv blakus vadības panelim un jāpietur durvis līdz tam laikam, kamēr visi saies iekšā.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 Aizvakar 23:12Zinātājs
Pilnīga dir$ana, ja nepatiksi būs pilnīgi vienalga ko proti saremontēt, vai kas tev tur ir ar dzīvniekiem - tāpat nebūsi vajadzīgs. Savukārt, ja patiksi, tad atkal vienalga...
0 1 Aizvakar 20:01Pēters
NEKĀDU dzīvnieku gaļu nedrīkst ēst-tā ir nāves un sāpju enerģētika.Tie ,kas ir apdalīti ar saprašanu vnk saņem savu izdarību rezultatu-vēzi un asisvadu,sirds slimības.Raksts ir tendenciozs un "zinātniskums"tajā ir pakārtots senvesturē sarakstītajām ļaundarībām kā normai.Uz to jācitē Pitagors-visas ciesanas ,ko cilv.sagādā dzīvniekiem pec tam pie tā atgriezīsies.
0 0 Aizvakar 11:31Andrejs
Ļoti pareizs raksts !!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017