Neviens nemanipulēs ar sievieti, kura zina 12 noslēpumus.

Advertisement
Advertisement

Теv vajag – tu arī dari


Katru reizi, kad sarunā izskan vārds “vajag”, kad runa iet par pienākumu vai saistībām, ir vērts uzdot jautājumu: “Kam to vajag?”. Piemēram, vecāku frāze “Tev vajag atrast uz darbu”, brīva no manipulācijām, skanēs tā: “Man vajag, lai tu pārstātu sēdēt uz mana kakla un ietu strādāt”. Bet, kamēr atvasei nevajag iet stādāt, viņai ir ērti sēdēt uz kakla.


Nesoli. Ja solīji – izpildi


Atcerieties, cik bieži citu cilvēku iespaidā jūs devāt neapdomātus solījumus. Manipulators speciāli jūs mudinās dot neapdomātus solījumus, bet pēc tam ekspluatēs jūsu vainas sajūtu. Vienkārši nesoliet, bet ja apsolījāt – izpildiet. Tad nākamreiz divreiz apdomāsiet, pirms uzņemsieties liekas saistības.


Neprasa – nelien


Bieži gadās, ka lēs, labu nodomu vadīti, darām tikai sliktāk. Mūs vienkārši nelūdza palīdzēt. Pēc tam mūsu pūliņi tiek uzskatīti kā pašsaprotami. Vēl sliktāk, kad viena cilvēka vietā prasa cits. Palīdzot tādā situācijā, mēs pārkāpjam arī likumu “Tev vajag – tu arī dari”. Ja jums šķiet acīmredzami, ka cilvēkam nepieciešama palīdzība, izmantojiet iespēju no viņa uzzināt, vai viņš ir gatavs to pieņemt tieši no jums. Ja nu pēkšņi meitene, kurai iestrēdzis papēdis notekūdeņu lūkas restē, izdarīja to speciāli, lai iepazītos ar to, lūk, simpātisko puisi. Bet jūs ņēmāt un visu sabojājāt. Varējāt vismaz pajautāt.

Raksta turpinājums
Foto: fimgs.net
Lūgumam neatsaki

Jebkurš lūgums paredz pateicību. Manipulatoriem raksturīgi dot tukšus solījumus vai aizmirst par pakalpojumiem. Izpildiet lūgumu, bet nepakautrējieties palūgt arī viņam. Iespējams pat iepriekš.

Dzīvo tagadnē (nevis pagātnē vai nākotnē)

Viens no vissvarīgākajiem likumiem, tas palīdz itin viegli sagraut salīdzināšanas manipulācijas ar tevi pagātnē. Mēs nekad nevēlamies būt sliktāki par sevi, to bieži izmanto citi cilvēki. Piemēram, manipulācija “Agrāk tu tāds nebiji” tiek sagrauta ar “Agrāk bija agrāk”. Jaukas nākotnes solījumi, nenomedīta lāča ādas puses apsolīšana momentāli izbeidzās pēc jautājuma “Tas būs pēc tam, bet ko tagad konkrēti jūs piedāvājat?”

Nepieķeries

Cik bieži mēs pieķeramies cilvēkam, priekšmetam vai nodarbei? Cik lielā mērā šī pieķeršanās var būt stipra, nepakļaujot mūsu garīgo līdzsvaru briesmām? Katram ir sava atbilde uz šo jautājumu. Tikai atcerieties: ar šo emocionālo saišu palīdzību jūs var viegli šantažēt. Nepieļaujiet jūsu tuviniekiem kļūt par mājas teroristiem, neiekrītiet.
Nenostādi mērķi (mērķim jākalpo kā bākugunij)

Priekš manis tas bija visdīvainākais likums. Man ir svarīgi būt mērķtiecīgam. Tās gudrības izpratnei man bija nepieciešams kāds laiks. Tieši tāpēc dodu priekšroku tā formulējumam ar piebildi par bākuguni. Ja mērķis nostādīts nepareizi, tad pēc tā sasniegšanas sākas tukšums. Visdrīzāk, šis mērķis jums uzspiests no malas, tāpēc vienmēr uzdodiet cilvēkiem, kuri jūs iedvesmoja rīcībai, jautājumu “Bet kas pēc tam?”. Kā piemēru minēšu vēl vienu visu vecāku iemīļotu frāzi “Tev vajag iegūt augstāko izglītību”. Bet kas pēc tam? Būt par nekustamā īpašuma aģentu, tirdzniecības konsultantu vai sākt savu biznesu var arī bez augstākās izglītības.

Netraucē

Visģeniālākais no visiem likumiem. To var un vajag izmantot gan attiecībā pret sevi, gan pret citiem cilvēkiem. Frāze “Netraucē, lūdzu” spēj darīt īstus brīnumus. Galvenais – pateikt to pirms tam, kad sāksiet izjust aizkaitinājumu.

Dabai nav sliktu laikapstākļu

Likums ar lielāko filozofisko potenciālu. Tas māca izmantot katru iespēju, tajā skaitā arī neveiksmes. To dažādi formulē citās sistēmās. Piemēram, neiroloģistiskā programmēšanā tas skan šādi: “Nav nekādas sakāves, ir tikai atgriezeniska saikne”. Tā daudzi apkārtējie būs priecīgi jums atgādināt par jūsu neveiksmēm vai pasūdzēties par to, cik slikti ir visapkārt. Ar tādas pieejas palīdzību var viegli ietekmēt jūsu noskaņojumu.Tādos gadījumos atcerieties: nemēdz būt sliktais vai labais, ir tikai jūsu attieksme.
Nenosodi, nekritizē

Reizēm ļoti grūti noturēties un nekritizēt citus cilvēkus. Tikai kritika nevienam nav vajadzīga – ne jums, ne apkārtējiem. Atcerieties par to. Kad jūs nākamreiz nosodīs, uzklausiet, bet nekritizējiet pretī. Lūk, mana aizsardzība tādiem soģiem: “Un kas no tā izsecināms?”, “Kā tu piedāvā mainīt šo situāciju?”, “Kāpēc tu uzskati, ka tikai tavs situācijas vērtējums ir pareizais?”. Bet labākais neņemiet slikto galvā, bet smago – rokās.

Nenodod tālāk informāciju, nepadarot to par savu (ar pieredzi, prasmi, iemaņām)

Ja jūs nepārbaudiet to informāciju, kuru izplatiet tālāk, tad jūs pārvēršaties par tenkotāju. Jūsu vārdiem pārstāj ticēt. To ar prieku izmantos jūsu nelabvēļi. Komunicējot ar citiem cilvēkiem, precizējiet, kā tieši viņi pārbaudīja informāciju, kuru jums dara zināmu. Vairākums to vispār nekādi nepārbauda, kļūstot par netīru intrigu vai politiskas propagandas upuriem.

Vienmēr un visur prasi atļauju

Likums no etiķetes jomas. Tā izmantošana ne tikai jūs pasargās no liekiem pūliņiem, bet arī jums radīs pieklājīga cilvēka imidžu. Tikai jautājiet ar iekšēju pārliecību, citādi izskatīsieties kā mūžīgi šaubu mākts dīvainis. Starp citu, es šo likumu nejauši izmantoju, piedāvājot jautāt par to, vai cilvēkam ir vajadzīga palīdzība. Tieši tāpat arī citi likumi savstarpēji saistīti, līdz ar to radot mentālu vairogu pret manipulācijām.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 08:35elda vera
Tā ir mana liecība par to cilvēku labo darbu, kurš man palīdzēja. Mans vārds ir ELDA VERA, un es esmu Spānijā. Mana dzīve ir atgriezusies! Pēc astoņus laulības gadus mans vīrs atstāja mani un atstāja mani ar mūsu trīs bērniem. Es jutu, ka mana dzīve tuvojas beigām un nokrist. Paldies vednim ar nosaukumu DR Chamberc, kuru es satiku tiešsaistē. Ticīgi dienā, sērfoties internetā, es meklēju labu rakstības bokseri, kas varētu atrisināt manas problēmas. Es atradu virkni liecību par šo īpašo vedni. Daži cilvēki liecināja, ka viņš atveda atpakaļ bijušo mīļāko, daži liecināja, ka viņš ir atjaunojis dzembu, daži liecina, ka viņš varētu izteikt burvestību, lai apturētu šķiršanos un tā tālāk. Bija īpaša liecība, ko es redzēju, sieviete sauca Grace, liecinot par to, kā Dr.Chamberc atkāpās no saviem bijušajiem mīļotājiem mazāk kā 48 stundas, un pēc liecības beigām viņa atbrīvoja Dr.Chamberc e-pasta adresi. Pēc visu to izlasīšanas es nolēmu izmēģināt DR Chanberc. Es sazinājos ar viņu pa e-pastu, un
0 0 Vakar 15:38Linda
Daļēja taisnība

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017