“Noteikums par 3 minūtēm” būtu jāpilda visiem vecākiem

Advertisement
Advertisement

Agrāk vai vēlāk starp vecākiem un bērniem veidojas savstarpējas sapratnes bezdibenis. Visbiežāk tas notiek brīdī, kad bērnam iestājas pusaudža vecums. Tad mums jāiemācās būvēt tiltus pār bezdibeni, lai varētu sadzirdēt vienam otru.


Praktizējošā psiholoģe Natalija Sirotiča pastāstīja par vienkāršu, bet efektīvu veidu, kas palīdz cilvēkiem atrast kopīgu valodu un veidot ģimenes attiecības. To sauc “Noteikums par 3 minūtēm”.

Raksta turpinājums - lapa #1
Vecāku sazināšanās ar bērniem

“Trīs minūšu noteikums” ir vienmēr satikt bērnu ar tik lielu prieku, interesi un sajūsmu kā draugu, kuru daudzus gadus neesi redzējis.

Un nav svarīgi, vai jūs atgriezāties no veikala, kur nopirkāt maizi vai pēc dienas darba atgriezāties mājās, jums tas ir jāievēro. Galu galā visu, ko bērns vēlas pastāstīt vecākiem, viņš izklāsta satikšanās pirmajās minūtēs. Svarīgi šo laiku nepalaist garām.
Ir vecāki, kuri intuitīvi izpilda “Trīs minūšu noteikumu”. Piemēram, bērnu izņemot no skolas vienmēr nolaižas līdz viņa acu līmenim, apskauj un saka, ka viņiem viņa pietrūka. Kamēr citi vienkārši paņem bērnu aiz rokas ar vārdiem “Nāc,” turpinot runāt paralēli mobilajā telefonā. Pēdējā gadījumā nav saziņas starp pieaugušajiem un bērniem.
Atgriežoties mājās, vispirms pievērsiet uzmanību bērnam. Novelciet kurpes, apsēdieties blakus bērnam. Vienmēr var atrast dažas minūtes, lai pajautātu viņam par pagājušo dienu un paklausītos.

Tad jūs varat ēst vai skatīties ziņas. Bet, ja bērnam neveltīsi pirmās pāris minūtes, viņš staigās aiz jums visu vakaru, prasot saziņu. Un kādā brīdī tas viņam apniks, un viņš attālināsies. Ir svarīgi atcerēties šīs saziņas īpatnības ar bērniem.
Svarīgs nav kopā pavadītais laiks, bet svarīga tā kvalitāte. Dažas minūtes sirsnīgas sarunas bērnam nozīmēs vairāk nekā kopā pavadītā diena, kuras laikā jūs bijāt fiziski tuvu tajā pašā dzīvoklī, bet domās bijāt tikai sevī.

Statistika saka, ka mūsdienu vecāki velta vidēji pusotru stundu dienā, lai sazinātos ar bērniem. Tas ir diezgan labs rādītājs. Atliek tikai rūpēties par šo stundu emocionālo pilnību.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 08:35elda vera
Tā ir mana liecība par to cilvēku labo darbu, kurš man palīdzēja. Mans vārds ir ELDA VERA, un es esmu Spānijā. Mana dzīve ir atgriezusies! Pēc astoņus laulības gadus mans vīrs atstāja mani un atstāja mani ar mūsu trīs bērniem. Es jutu, ka mana dzīve tuvojas beigām un nokrist. Paldies vednim ar nosaukumu DR Chamberc, kuru es satiku tiešsaistē. Ticīgi dienā, sērfoties internetā, es meklēju labu rakstības bokseri, kas varētu atrisināt manas problēmas. Es atradu virkni liecību par šo īpašo vedni. Daži cilvēki liecināja, ka viņš atveda atpakaļ bijušo mīļāko, daži liecināja, ka viņš ir atjaunojis dzembu, daži liecina, ka viņš varētu izteikt burvestību, lai apturētu šķiršanos un tā tālāk. Bija īpaša liecība, ko es redzēju, sieviete sauca Grace, liecinot par to, kā Dr.Chamberc atkāpās no saviem bijušajiem mīļotājiem mazāk kā 48 stundas, un pēc liecības beigām viņa atbrīvoja Dr.Chamberc e-pasta adresi. Pēc visu to izlasīšanas es nolēmu izmēģināt DR Chanberc. Es sazinājos ar viņu pa e-pastu, un
0 0 Vakar 15:38Linda
Daļēja taisnība

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017