Paramediķis salika pa plauktiņiem: “Tu iemācīsies sniegt pirmo palīdzību ne sliktāk, kā es! “

Advertisement
Advertisement

Kļūstot par nelaimes gadījuma lieciniekiem, daudzi no mums var apjukt, nolaist rokas, bet pēc tam lies rūgtas asaras, ka neko nevar izdarīt. Mēs esam pārliecināti, ka katram apzinīgam cilvēkam ir jāzina, kā uzvesties, ja ir notikusi nelaime.


Kvalitatīvā pirmā palīdzība neatliekamos gadījumos, bet galvenais- māka prasmīgi un bez roku drebēšanas to sniegt, ir spējīga glābt dzīvi gan tuvam cilvēkam, gan nejaušam garāmgājējam.

 

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Viss ir tavās rokās.

Pirmo palīdzību var sniegt jebkurš cilvēks, kurš kritiskā momentā atrodas blakus cietušajam. Tā ir svarīga prasme - elementāras, bet svarīgas zināšanas katram cilvēkam.
Palīdzība neatliekamos gadījumos

ĢĪBONIS

Ģībonis- nepatīkams stāvoklis, kas ir pazīstams daudziem. Īslaicīga un pēkšņa samaņas zaudēšana iestājas tad, kad ir traucēta asinsdarbība smadzenēs. Iemesli var būt dažādi: bailes, nervu stress, fizisko spēku izsīkums vai telpās nepietiekams svaiga gaisa daudzums. Kā lai atpazīst nepatikšanas un cietušajam sniegt nepieciešamo pirmo palīdzību?

SIMPTOMI

1. Pirms samaņas zuduma var bū šādi simptomu rādītāji: galvas reibonis, slikta dūša, pēkšņs vājums, miglains skatiens, trokšņi ausīs, jušanas sajūtas zudums ekstremitātēs.

2. Kad iestājas samaņas zudums, cietušais krīt. Tas, starp citu, nav vienkārši tāpat. Horizontālā stāvoklī uzlabojas asinsrite smadzenēs un pēc kāda laika slimnieks veiksmīgi atgūst samaņu bez citu cilvēku palīdzības.

3. Cietušā elpceļi, kā parasti, ir brīvi, bet elpošana virspusēja un reta.

4. Sataustāms vājš un rets pulss.

5. Āda bāla, var būt auksti sviedri.
PIRMĀ PALĪDZĪBA.

1. Cietušo vajag noguldīt uz muguras tā saucamajā Trendelenbūra stāvoklī, kad kājas ir paceltas 45 ° leņķī, bet galva un pleci atrodas zemāk par iegurni. Ja nav iespēju slimnieku noguldīt uz kušetes, ir pietiekami pacelt kājas virs zemes līmeņa.

2. Nepieciešams atpogāt ciešas drēbes: apkakli, siksnu, kaklasaiti.

3. Ja nepatīkamā situācija ir notikusi telpā, nepieciešams atvērt logus un ielaist svaigu gaisu.

4. Uz cietušā pieres var uzlikt mitru un vēsu dvieli vai samitrināt seju ar aukstu ūdeni, papliķēt pa vaigiem un paberzēt ausis.
5. Ja rodas nelaba dūša, cietušā galvu noliec uz sāna. Tas palīdzēs novērst izvemtām masām nonākt elpceļos.

6. Vislabākais un pats iedarbīgākais cīņas veids ar ģīboni – amonjaka spirts. Amonjaka spirta izgarojumi parasti palīdz atgriezt cietušo pie samaņas.

7. Nekādā gadījumā necel cietušo pēc tam, kā viņš atguva samaņu! Izsauc ātro palīdzību, jo ģībonis var būt kādas slimības sekas, bet cietušajam, jebkurā gadījumā ir nepieciešama profesionāla apskate.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 0 Vakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 1 Vakar 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017