Psihoanalītiķis apgalvo: “Ideāla māte nepastāv. Tāpēc pārstājiet...”

Advertisement
Advertisement

Psihoanalītiķe un psihiatre Mari Liona- Žulēna 15 gadus pētīja saikni starp meitu un māti. Un secināja, ka sievietei ir jāsaprot savas attiecības ar māti, lai uzbūvētu savu personīgo nākotni.


Atbrīvojoties no saiknes ar māti, iegūsti brīvību būt pašai.

Raksta turpinājums - lapa #1
Attiecības ar māti

Sievietes problēmas tieši saistītas ar viņas attiecībām ar māti bērnībā. Ja arī tās nav bijušas labvēlīgas un radīja ciešanas, esot jau pieaugušai, meita neapzināti tiecas uz tādu pašu scenāriju attiecībās ar vīriešiem.

Mammai par tavu seksuālo dzīvi nav nekādas darīšanas

Nestāsti mammai par savas intīmās dzīves notikumiem. Komentāri, atbalsts vai mātes kritika sagrauj meitas seksualitāti.
Mammai baidās, ka bērni atkārtos viņu kļūdas, Bet bailes, aizliegumi vai ierobežojumi mātes seksuālajā dzīvē, neļauj viņas meitai atklāt sievišķīgumu.
Nevēlēšanās nest atbildību.

Rūpju trūkums vai pārpilnība ģimenē traucē meitenei redzēt realitāti un aizkavē viņas harmonisko attīstību.

Simona Debovuāra: “Dažas sievietes dod priekšroku atkarībai saspringtas dabiskas dzīves vietā. Atkarība no cita, no vīra, palīdz viņām izvairīties no stresa, bet, ir jāsaprot, ka vīrieši mums neko neliedz, mēs pašas traucējam sev, lai izmantotu tik vēlamās tiesības būt brīvai. Bet, lai izmantotu šīs tiesības, mums ir jāiemācās būt atbildīgām par personisko izvēli”.

Neapmierinātība ar dzīvi tiek nodota no mātes uz meitu. Neapmierināta māte neizrāda meitai atbilstošu uzmanību, nedod drošuma sajūtu un atbilstošu pašnovērtējumu. Meita vaino sevi mātes neveiksmēs.
Greizsirdīgām mātēm greizsirdīgas meitas.

Smagi pārdzīvojot meitu nobriešanu, māte negrib viņu redzēt valdzinošu, viņai sev ir jāpajautā, kāpēc tas viņā izraisa nelabvēlīgumu un greizsirdību.

Sevī pārliecināta sieviete, zin savu cenu, nebaidās no konkurences ne no mātes, ne no meitas puses. Nepilnvērtīgas mātes greizsirdība padara meitas par greizsirdīgām sievām, viņas dzīvo pastāvīgas saspringtas konkurences stāvoklī.
Bailes no vientulības.

Veselīgas personības normāli pacieš vientulību. Bet, ja meitene rada prieku un apmierinātību tikai atrodoties mātes klātbūtnē, pieaugusi viņa jutīsies bez mātes pazudusi.
Fobijas - atkarības no mātes sekas.

Ja māte, pārāk uztraucoties, notur bērnu pie sevis, neļauj viņam izzināt pasauli, tad viņš kļūst atkarīgs no mātes.
Bailes no nezināmā bērnībā var kļūt par fobiju brieduma gados.

Dusmīgās sievietes.

Bērna dusmas - tas ir aizvainojums uz mātes mīlestības trūkumu. Meitene, kurai nebija mātes mīlestības, būs aizvainota un visus kritizēs, baidoties, ka viņu atgrūdīs.

Izsekošanas bailes.

Stingra audzināšana, pazemojums, izsmiešana, meitas nenovērtēšana palaiž mehānismu, kas rada izsekošanas māniju un naidīgumu pret sevi.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 0 Vakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 1 Vakar 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017