“Tēvs atveda mājās savas mirušās draudzenes meitu. Mums viņa uzreiz neiepatikās…”

Advertisement
Advertisement

Bērni var būt cietsirdīgas būtnes, kuras līdz galam nesaprot, kas ir labi, bet kas ir slikti. Vairākuma gadījumā viņi orientējas uz savām jūtām: simpātijām, riebumu, cieņu, bailēm…


Taču, ja bērns saņem labu audzināšanu, tad viņš saprot, kad rīkojies pareizi, kad nē.


Šo atgadījumu no savas bērnības pastāstīja viena lasītāja. Neskatoties uz to, ka pagājuši jau pāris desmiti gadu, sieviete ar asarām acīs atceras pagātni.


Mans tēvs bija jūrnieks. Bet 90 – tajos viņam nācās darīt jebkuru darbu, lai pabarotu ģimeni – mani ar brālīti un mammu. Neteiksim, ka dzīvojām nabadzīgi, bet arī greznībā nepeldējāmies. Lai dabūtu naudu saldumiem, mēs vācām pudeles un metāllūžņus.


Priecīgākais notikums bija tēta atvaļinājums. Viņš ņēma mūs ar brāli un veda tālāk prom no mājām – uz parku, makšķerēt, uz mežu. Darīja visu, lai mamma varētu no mums atpūsties. Tās retās stunds ar tēvu pat tagad ataust atmiņā.

Raksta turpinājums - lapa #1
Taču reiz tētis saņēma telegrammu. Kārtējā izbrauciena vietā ārpus pilsētas, viņš vienkārši sakravāja ceļa somu, noskūpstīja mūs un aizbrauca. Mēs veselu nedēļu brēcām kā jukuši, domājām, ka viņš aizbraucis uz visiem laikiem. Mamma nevarēja mūs nomierināt.

Pēc nedēļas tēvs atgriezās, bet ne viens. Viņš atveda mazu meitenīti gadus četrus vecu. Izrādījās, ka viņa pirmā mīlestība nomira no tuberkulozes un viņas mazo meitu grasījās sūtīt uz bērnu namu. Taņu pieņēma pie sevis tante, kura bija atsūtījusi telegrammu.
Mamma uzreiz paņēma mazo uz rokām un aiznesa mazgāt, pārģērbt. Bet tētis nespēkā saguma uz soliņa un sāka raudāt.
Mēs ienīdām šo meitenīti. Un mums likās, ka ar vecākā tiesībām mēs varējām to atļauties. Man jau bija 7 gadi, bet brālim – 10. Mēs pat nesapratām savas nepatikas iemeslu. Taņa bija maziņa, bāla, klusa. Viņa neaiztika mūsu rotaļlietas un pat nenāca iekšā mūsu istabā (dzīvojām divistabu dzīvoklī un viņa gulēja vecāku istabā).
Viss, kas viņai bija – mazs, nosmulēts zaķis un krelles, kuras viņa uzlika te sev, te zaķim. Mamma visu laiku ar viņu ņēmās, mēģināja iekustināt un sasmīdināt, bet viss bija velti. Mazulīte neizrādīja emocijas.

Bet reiz mēs viņas zaķi uzmetām uz skapja un tad viņa pirmo reizi ieraudājās. Viņa raudāja, stiepjot rociņas uz augšu, bet mēs smējāmies. No mammas mums vēlāk stipri tika.
Vasarā mūs sāka laist pagalmā pastaigāties, bet ar noteikumu, ka mēs pieskatīsim Taņu. Tas nebija sarežģīti – kur viņu atstāsi, tur arī paņemsi. Tāpēc mēs ne sevišķi pievērsām viņai uzmanību. Taču vienā dienā viss mainījās, kad mēs pametām māšeli uz soliņa pie mājas ieejas un aizgājām spēlēties.

Мēs bezrūpīgi spēlējām ar bumbu, kad izdzirdējām no ieejas puses dīvainu troksni. Saprotot, ka notiek kas nelāgs, mēs ar brāli traucāmies uz mājām.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 08:35elda vera
Tā ir mana liecība par to cilvēku labo darbu, kurš man palīdzēja. Mans vārds ir ELDA VERA, un es esmu Spānijā. Mana dzīve ir atgriezusies! Pēc astoņus laulības gadus mans vīrs atstāja mani un atstāja mani ar mūsu trīs bērniem. Es jutu, ka mana dzīve tuvojas beigām un nokrist. Paldies vednim ar nosaukumu DR Chamberc, kuru es satiku tiešsaistē. Ticīgi dienā, sērfoties internetā, es meklēju labu rakstības bokseri, kas varētu atrisināt manas problēmas. Es atradu virkni liecību par šo īpašo vedni. Daži cilvēki liecināja, ka viņš atveda atpakaļ bijušo mīļāko, daži liecināja, ka viņš ir atjaunojis dzembu, daži liecina, ka viņš varētu izteikt burvestību, lai apturētu šķiršanos un tā tālāk. Bija īpaša liecība, ko es redzēju, sieviete sauca Grace, liecinot par to, kā Dr.Chamberc atkāpās no saviem bijušajiem mīļotājiem mazāk kā 48 stundas, un pēc liecības beigām viņa atbrīvoja Dr.Chamberc e-pasta adresi. Pēc visu to izlasīšanas es nolēmu izmēģināt DR Chanberc. Es sazinājos ar viņu pa e-pastu, un
0 0 Vakar 15:38Linda
Daļēja taisnība

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017