To, ko tu ieraudzīsi pirmo šajos attēlos, pastāstīs par tevi daudz… Vēstījums no zemapziņas!

Advertisement
Advertisement

Cilvēka zemapziņa – liela mīkla un mēs pat iedomāties nevaram, ko tā slēpj. Mūsu smadzenes mūs bieži māna. Divi cilvēki var skatīties uz vienu un to pašu attēlu un redzēt pilnīgi dažādas lietas. Un lieta nepavisam nav loģikā, viņiem abiem būs taisnība, tā kā lieta ir psiholoģijā. Kā tas ir iespējams? 

Raksta turpinājums - lapa #1
Mēs pastāstīsim, kā un kāpēc. Skaties dziļāk!

Ilūziju attēli

Eksistē tāds jēdziens kā divējāds vai daudznozīmīgs attēls. Tie ir attēli, kuros paslēpti divi attēli un, atkarībā no dažiem faktoriem, dažādi cilvēki pievērš uzmanību dažādiem attēliem. Tas ir izskaidrojams ar to, ka uztverot šādu attēlu cilvēkiem rodās dažādas asociācijas, vienādi atbilstošas attēlotajam.

Lūk, mēs piedāvājam paskatīties uz vairākiem tādiem attēliem, lai pavērtu zemapziņas aizskaru un uzzinātu par sevi nedaudz vairāk.
1. Kādu sievieti tu redzi?

Vairākums cilvēku šajā attēlā pirmajā brīdī redz pievilcīgu, jaunu sievieti, kura stāv aizgriezusies. Bet pārējie redz veceni ar milzīgu degunu. Vēl arvien neredzi otru attēlu? Ieskaties, jaunietes auss – tā ir vecenes acs.

Psihologi apgalvo, ka tas ir atkarīgs no tā, kurā attēla daļā tavs skatiens atdūrās pirmajā acumirklī. Šis tests ļoti skaidri parāda, kā iepriekšnoteikums ietekmē mūsu uztveri. Ja mēs jau ieraudzījām vienu attēlu, tad pārkārtoties uz citu ir ļoti sarežģīti.

Bet ko, ja to attiecināt uz mūsu dzīvi? Ja īslaicīga attēla izpēte spēj ietekmēt to, kādu mēs redzam priekšmetu, tad ko runāt par mūsu dzīves pieredzes spēku. Šis tests parāda, cik stipri mūsu uzskati un iekšējās paradigmas ietekmē mūsu uzvedību.
Ja tu spēji ātri pārkārtoties un ieraudzīt otru attēlu – tas nozīmē, ka tu esi ļoti elastīga personība. Tavi iekšējie principi ir tev svarīgi, bet tie tev netraucē skaidri skatīties uz dzīvi un pieņemt pareizos lēmumus.

Ja tu nespēji ieraudzīt otru attēlu vai tas tev sanāca ar grūtībām, tad tu ļoti lēni adaptējies dažādām dzīves situācijām. Reizēm tu vari būt pārāk ietiepīgs un tuvredzīgs.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 01:01maritta
un kā ar 'džekiem' !? pati būšu pērtiķiene
1 0 Aizvakar 13:51arnolds
Nedod. Ka ta pati dabus.
1 0 Aizvakar 09:14Fans
Raksta autoram vajadzētu noskatīties " Mīļoto Radžu" un tad runāt:)
Hema Malini nespēlēja dvīnes. Ja kas! Filmā nebija dvīnes...

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017