Uztrauktais ārsts: “Demenci vecāka gadagājuma cilvēkiem var atpazīt, kamēr vēl nav par vēlu!”

Advertisement
Advertisement

Vecuma demence ir viena no mūsdienu visbiežāk sastopamajām slimībām. Ārsti to sauc par mūsdienu pasaules katastrofu, kas tikai gaida savu laiku. Katru gadu pacientu skaits tikai palielinās.

 

Statistika biedē: tagad pasaulē ik pēc 4 sekundēm tiek diagnosticēta “vecuma demence”. Un kas ir vissliktākais, no šīs diagnozes neviens nav pasargāts.

Raksta turpinājums - lapa #1
Šodien jums pateiks, ka ir demence, kā to atpazīt un ko mēs varam darīt, lai to novērstu.

Demence vecākiem cilvēkiem

Demence ir neārstējama slimība, kas izraisa smadzeņu šūnu nāvi. Slimību raksturo smagi augstākās nervu sistēmas darbības traucējumi. Tā izpaužas kā garīgo spēju, zināšanu un prasmju krasa samazināšanās, kā arī nespēja iegūt jaunas prasmes. Personai, kas cieš no demences, ir bojāta atmiņa, domāšana, runa. Viņš praktiski nespēj pieņemt lēmumus un novērtēt, kas notiek.
Precīzi demences cēloņi nav noteikti. Šajā jomā notiek daudz pētījumu, taču demence joprojām ir noslēpums. Pastāv teorija, ka viens no riska faktoriem ir “nepareiza” smadzeņu novecošanās. Par šo tēmu ir daudz teoriju, bet neviena no tām nav pierādīta.

Ar vecuma izraisītu demenci ir svarīgi pēc pirmo pazīmju pamanīšanas konsultēties ar ārstu. Jo agrāk slimība tiek atklāta, jo lielāka iespējamība ir tās palēnināšana un simptomu izpausmes samazināšana. Mēģināsim tikt skaidrībā, kad jāuztraucas un jādodas pie ārsta.
5 DEMENCES PAZĪMES

1. Atmiņas traucējumi

Persona kļūst aizmāršīga, slikti atceras nesenos notikumus. Biežāk atceras jaunības notikumus, kurus viņš ļoti labi atceras.

2. Uzvedības izmaiņas

Bieži cilvēki pakāpeniski zaudē interesi par saviem hobijiem, un daži uzdevumi viņam kļūst par grūtu. Var būt nevērības un nolaidības pazīmes. Cilvēks spēj pilnīgi parūpēties par sevi, bet par to viņam jāatgādina.

3. Problēmas ar orientāciju telpā laikā

Bieži gadās, ka cilvēks apmaldās divus metrus no savas mājas. Tāpat notiek arī tā, ka cilvēks domā, ka viņš dzīvo notikumos pirms 20 gadiem.

4. Problēmas ar domāšanu

Var rasties grūtības izpildīt ikdienas ikdienas uzdevumus. Tas prasa vairāk laika, un process izskatās sarežģītāks.

5. Komunikācijas problēmas

Cilvēki ar demenci var noslēgties, saziņa sāk viņus apgrūtināt.
Daudzi ārsti uzskata, ka galvenais veids, kā cīnīties ar demenci, ir agrīna diagnostika. Galu galā visi aprakstītie simptomi var izpausties tikai pēc 10-15 gadiem no slimības sākuma. Un līdz tam laikam, diemžēl, smadzeņu atmiņas centru piektā daļa atmirst. Un šajā gadījumā neviena ārstēšana nebūs efektīva.

Tagad ārsti aktīvi strādā, lai izstrādātu demences diagnosticēšanas metodi agrīnā stadijā. Viena no šīm metodēm varētu būt diagnoze pēc asins analīzes. Zinātnieki cer, ka viņi varēs noteikt noteiktu ķīmisko sastāvu asinīs, kas kalpo kā signāls slimības agrīnai stadijai. Bet, diemžēl, slimība joprojām ir neārstējama.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes
0 0 Šodien 13:24Agrita
Varētu domāt, ka vīrieši ir labāki pēc 40, tādas pašas problēmas, un jā, ne jau visiem, tāpat kā sievietēm. Tā, ka kopā paliek normāls vīrietis ar normālu sievieti
0 1 Vakar 22:08zane
Un kā man riebjas vīrieši pēc 40 !!!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017