Veips – kaitīga mode jauniešu vidū! Tavi bērni arī to var darīt!

Advertisement
Advertisement

Par veipingu sauc elektronisko cigarešu izmantošanu, kuras satur inhalatorus, kas sastāv no uzgaļa, pulverizatora, šķidruma tvaicētāja un akumulatora vai bateriju bloka. Ražotāji apgalvo, ka elektroniskās cigaretes ir nekaitīgas un var tikt izmantotas kā līdzeklis pret nikotīna atkarību.

Raksta turpinājums - lapa #1
Tomēr speciālisti norāda uz to, ka iespējamos veipinga riskus vēl vajag izpētīt. Tāpēc mēs nolēmām noskaidrot, kādu kaitīgu ietekmi var radīt elektroniskās cigaretes.

Veipa kaitīgums

«Veiperi nepīpē, bet tvaicē» - tāds ir galvenais sauklis jaunajai pīpētāju paaudzei. Jaunieši apgalvo saviem vecākiem, ka šī nodarbe neapdraud viņu veselību un, piedevām, tas ir stilīgi.
Tā saucamie veip-bāri aug kā sēnes pēc lietus, tajos gandrīz katru dienu notiek dūmu pūšanas sacensības, kurš uzpūtīs pašu lielāko un skaistāko tvaika mākoni. Kā arī paši gatavo tinumus, lieloties citu priekšā ar skaistiem un sarežģītiem sildelementu tinumiem.
Kad apgalvo par cigarešu kaitīgumu, runa iet tieši par nikotīna klātbūtni. Lai gan jebkurš ķīmiķis pateiks to, ka no piejaukumiem cigaretēs kaitīguma ir vairāk nekā no paša nikotīna. Cigarešu ražošanai seko vismaz valsts. Bet kādas atkarību izraisošas vielas ir e-cigaretēs, patērētājs var tikai minēt.

Speciālisti no Nacionālās Laurensa labarotorijas Berklijā atklāja, kādas toksiskās vielas veidojas, pīpējot elektroniskās cigaretes. Zinātnieki noskaidroja kādā veidā temperatūra, tips un ilglaicīga inhalatora izmantošana ietekmē kaitīgo izmešu daudzumu.
Zinātnieki atklāja, ka tvaika sastāvā ir 31 kaitīgs ķīmiskais savienojums. Tajā skaitā propilēna oksīds un glicidols, kurus uzskata par iespējamiem kancerogēniem.

Ķīmiķi nodemonstrēja, ka termiski sadaloties propilēnglikolam un glicerīnam, kuri atrodas cigarešu uzpildes šķidrumā, atbrīvojas akroleīns un formaldehīds, kuriem piemīt toksiskas īpašības.

Akroelīns kairina acu ābolu un elpceļu gļotādu, veicina asarošanu, kā arī piemīt mutogēnās īpašības. Formaldehīds bez jau minētajām īpašībām rada ietekmi uz centrālo nervu sistēmu.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 09:22Ha
Piekrītu iepriekšējam komentāram!!!
1 0 Aizvakar 18:52Vita. Dišlere
Tas visu mūžu ir teikts,ka pastiprina vērmele apetīti.Nezinu vai varu ticēt tai detoksa programmai.
1 1 Aizvakar 15:54ad
kas tur ko domāt.inteliģenta ielene.ja pati būtu vērta lai blakus būtu intelektuāls vīrietis nebūtu tagad tik plašas pieredzes

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017