Veips – kaitīga mode jauniešu vidū! Tavi bērni arī to var darīt!

Advertisement
Advertisement

Par veipingu sauc elektronisko cigarešu izmantošanu, kuras satur inhalatorus, kas sastāv no uzgaļa, pulverizatora, šķidruma tvaicētāja un akumulatora vai bateriju bloka. Ražotāji apgalvo, ka elektroniskās cigaretes ir nekaitīgas un var tikt izmantotas kā līdzeklis pret nikotīna atkarību.

Raksta turpinājums - lapa #1
Tomēr speciālisti norāda uz to, ka iespējamos veipinga riskus vēl vajag izpētīt. Tāpēc mēs nolēmām noskaidrot, kādu kaitīgu ietekmi var radīt elektroniskās cigaretes.

Veipa kaitīgums

«Veiperi nepīpē, bet tvaicē» - tāds ir galvenais sauklis jaunajai pīpētāju paaudzei. Jaunieši apgalvo saviem vecākiem, ka šī nodarbe neapdraud viņu veselību un, piedevām, tas ir stilīgi.
Tā saucamie veip-bāri aug kā sēnes pēc lietus, tajos gandrīz katru dienu notiek dūmu pūšanas sacensības, kurš uzpūtīs pašu lielāko un skaistāko tvaika mākoni. Kā arī paši gatavo tinumus, lieloties citu priekšā ar skaistiem un sarežģītiem sildelementu tinumiem.
Kad apgalvo par cigarešu kaitīgumu, runa iet tieši par nikotīna klātbūtni. Lai gan jebkurš ķīmiķis pateiks to, ka no piejaukumiem cigaretēs kaitīguma ir vairāk nekā no paša nikotīna. Cigarešu ražošanai seko vismaz valsts. Bet kādas atkarību izraisošas vielas ir e-cigaretēs, patērētājs var tikai minēt.

Speciālisti no Nacionālās Laurensa labarotorijas Berklijā atklāja, kādas toksiskās vielas veidojas, pīpējot elektroniskās cigaretes. Zinātnieki noskaidroja kādā veidā temperatūra, tips un ilglaicīga inhalatora izmantošana ietekmē kaitīgo izmešu daudzumu.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

1 1 16:54 15.12oho
nu tik prasta reportāža,kā kāda pamatskolniece būtu to gatavojusi. Sen jau šī tēma izrunātra internetā,baigo svaigumu atraduši,ha! Pie mums,kā zināms,šādi konkursi nenotiek un arī balvas šādas var negaidīt!
0 1 07:19 15.12Evita
Tajos laikos ne tikai maize bet viss bija daudz garsigaks.
1 1 16:09 14.12edzaa
vaij tiesam visa latvija nevienc neprot icepti tadu maijzi ka 25-30 gadu atpakal , vaij tas ir tik gruti , manas bernibas maijzei ir nenovertejama cena , , ,esmu braukajis pa daudziem gada tirdziniem untt, un neka pircis visu veidu un cenu maizi bet pat tuvu tam nau , kas notiek lv ,,

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017