11 frāzes, kas atgriezīs Jūsu meitai pārliecību sevī!

Advertisement
Advertisement

Grūti ir novērot, ka bērns, kuru Tu uzskati par lielisku un perfektu, ņirgājas par savu ķermeni, kritizē savu ārieni un sevi pazemo. Tā var notikt, ja audzini meitu pasaulē, kur viss saka par to, ka viņas ķermenis nekad nebūs pietiekami skaists.


Piedāvājam Jums 11 frāzes, kuras var izmantot, kad Jūsu meita nav mierā ar savu izskatu. Šīs frāzes palīdzēs radīt atmosfēru, lai varētu uztvert savu ķermeni un pozitīvi pret to attiekties. Tās ir labas kontaktējoties ar jebkuras dzimtes bērniem.


Pat Jums pašai nav viegli iemīlēt savu ķermeni, var piestrādāt pie sava ķermeņa uztveršanas kopā ar meitu. Jūsu uzdevums nevis pierādīt viņai, ka viņai nav taisnība, bet izdzirdēt viņu, atzīt, ka viņas jūtas ir svarīgas, un palīdzēt viņai nonākt tādā stāvoklī, kurā šīs jūtas var izmainīties. Kad meita saka, ka viņa ir resna un neglīta, ļoti svarīgi, kā Jūs reaģēsiet: Jūsu atbilde var stipri ietekmēt tālāku viņas domu gaitu.

Raksta turpinājums - lapa #1
Frāze 1: « Kāpēc Tu tā domā?”

“Neieredzu savu smaidu. Neieredzu savus matus. Neieredzu savas kājas. Neieredzu savu ārieni. Neieredzu savu personību. Neieredzu sevi.”

Tas ir atklāts jautājums, tas ļaus Jūsu bērnam pastāstīt jums par to, kas viņu uztrauc un kāpēc. Jautājums nav novērtēšana, tas nepadara mazsvarīgus bērna pārdzīvojumus un parāda, ka runāt par savām jūtām- tas ir normāli. Jūs saņemsiet informāciju, kas palīdzēs izlemt, ko teikt tālāk.

Frāze 2: «Tādas jūtas ir normālas un dabiskas»

Apstipriniet, apstipriniet un vēlreiz apstipriniet, ka bērna jūtas nav muļķības un ir ļoti svarīgas.Tas atgādina bērnam, ka ar viņu viss ir kārtībā, ka viņš nav “nepareizs”. Tas palīdz pārvarēt kaunu, un ja nākotnē bērnam rodas mazvērtības sajūta, ir cerība, ka viņš atnāks pie Jums.

Frāze 3: «Kā domā, kas notiktu, ja Tu izskatītos tā, kā gribētos Tev?»

“No žurnālu vākiem skatījās ļoti, ļoti kalsnas meitenes, un es ņēmu no viņām piemēru, viņas bija mans ideāls. Es negribu, lai meitenēm būtu tāds ideāls”, - Demija Lovato, aktrise un dziedātāja.

Šis jautājums var būt ļoti sarežģīts, viss ir atkarīgs no bērna vecuma. Bet jautājuma galvenais mērķis- noskaidrot, kāpēc meita vēlas izskatīties savādāk, nekā pašreiz, kāpēc neieredz savu ķermeni, kāpēc viņai nepatīk savs vēders. Šis jautājums palīdz noskaidrot ideālā tēla jēdzienu, kuru nēsā sirdī Jūsu bērns, un Jūs varat palīdzēt viņam tikt galā ar atšķirību starp šo tēlu un reālo ārieni. Varbūt, Jūsu meita domā, ka viņa vairāk patiktu apkārtējiem, ja viņa būtu garāka un mati gaišāki. Varbūt, viņa uzskata, ka kļūs laimīgāka, ja notievēs par kilogramiem pieciem. Visu to ir svarīgi noskaidrot, lai būtu iespēja palīdzēt meitai pārskatīt savus uzskatus.
Frāze 4: « Kāda ķermeņa daļa Tev patīk?»

Apstiprinot to, ka Jūs dzirdat savu meitu un neuzskatāt viņas pārdzīvojumus par mazsvarīgiem, akcentējiet uzmanību uz to, kas patīk viņai savā ķermenī- tas palīdzēs viņai attiekties pret to ar lielāku simpātiju. Viss nav tik slikti, vai ne?

Frāze 5: «Vai ir kaut kas Tavā ķermenī, ko Tu mīli?»

“Es sevi pieņemu sevi un man patīk, kā es izskatos”, - Serēna Viljamsa, tenisiste. Ja palīdzēt koncentrēt meitas uzmanību uz to ķermeņa daļu, kas viņai ir dārga, ja pat šī daļa ir maza, piemēram, skropstas, šī mīlestība apstādinās naidu, ko viņa izjūt pret pārējām ķermeņa daļām.

Frāze 6: «Ko lielisku prot tavs ķermenis?»

Mūsu kultūrā tiek pievērsta uzmanība tam, kā izskatās Jūsu ķermenis, ka mēs nepievēršam uzmanību tam, ko tas prot. Visi ķermeņi izskatās dažādi, un iespējas tiem arī ir dažādas. Palūdziet meitu nosaukt veiksmīgas ķermeņa spējas: varbūt, tā ir spēja spēlēt futbolu, augsti lēkt, izmēģināt garšīgus ēdienus.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 10:21Mārīte
..nezinu, kas tas ir, BET cemmerēt AIZLIEGTS
0 0 Vakar 03:19mārīte
mazā mīļā Emma ('Kārkls')
0 0 Vakar 02:49mārīte
daudz no tā tiešām nezināju ?!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017