13 lietas, ko nedara morāli stipri cilvēki

Advertisement
Foto: com.sg
Advertisement

Mūsu domas formē darbības, darbības pārtop par ieradumiem, bet ieradumi noformē raksturu. Tādā veidā, mēs vārda tiešā nozīmē radām paši sevi. Lūk, 13 lietas, kuras nedara morāli stipri cilvēki:

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Viņi netērē lieki laiku, sevi žēlojot

Morāli stiprie cilvēki nesēdēs rokas klēpī salikuši, sūdzoties par apstākļiem un izklāstot gadījumus, kur, viņu prāt, ar viņiem ir slikti izrīkojušies. Viņi uzņemas atbildību par savu lomu dzīvē un pieņem to faktu, ka dzīve ne vienmēr ir viegla un taisnīga. Ja situācija nav viena no patīkamākajām, viņi var noreaģēt uz to ar frāzi: “Nu, lai paliek”.

2. Viņi nezaudē pašsavaldīšanos

Viņi neļauj sevi vadīt, un nedod nevienam iespēju valdīt pār viņiem. Viņi saprot, ka pārdzīvo situāciju ar savām personiskajām emocijām, un paši lemj kā reaģēt. Viņi apzinās, ka viņu spēks ir prasmē vadīt savas emocijas.

3. Viņi nebēg no pārmaiņām

Morāli stipri cilvēki nemēģina izvairīties no pārmaiņām. Tā vietā, viņi tās pieņem un ir vienmēr gatavi atbilstoši reaģēt. Viņu vislielākās bailes, ja tā var izteikties - nokļūt stagnācijā un pazaudēt dzīves garšu. Izmaiņu vide parāda šajos cilvēkos spēcīgas rakstura iezīmes.
4. Viņi netērē enerģiju uz to, ko nevar vadīt

Jūs nedzirdēsiet no morāli stipra cilvēka sūdzības par pazaudēto bagāžu, korķiem uz ceļiem vai par citiem cilvēkiem, jo viņi saprot, ka šie faktori neietilpst viņu kontroles zonā. Tā vietā viņi koncentrējas uz to, ko var vadīt, un bieži vien tā ir attieksme pret notiekošo. Un viņi prasmīgi to pielieto.

5. Viņi necenšas visiem izpatikt

Ir cilvēki, kuri vienmēr visiem mēģina izpatikt. Ir cilvēki, kuri iet pret visiem un cenšas tādā veidā mēģina apstiprināt savu spēku. Bet neviens no šiem paņēmieniem nav pieņemams. Morāli stipri cilvēki atzīst, ka viņiem nav jāizpatīk visiem un visu laiku. Viņi nebaidās pateikt “Nē” vai iebilst nepieciešamības gadījumā. Viņi cenšas būt taisnīgi, bet ciena savu laiku un māk pieklājīgi atteikt citam.

6. Viņi nebaidās apzināti riskēt

Viņi neuzņemas pārsteidzīgus vai muļķīgus riskus, bet nebaidās uzņemties pārdomātus riskus. Morāli stipri cilvēki izvērtē risku un labumu iepriekš, kā pieņemt svarīgu lēmumu, un rūpīgi vāc informāciju par potenciāliem zaudējumiem pirms sāk rīkoties.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 22:50rainers
so true
0 0 Vakar 14:16...
Idiotu bars
0 0 Aizvakar 18:16Sieviete
Visus egoistus, centrētos uz sevi pamest, mīlēt sevi, cienīt sev, neļaut par sevi bradāt kā par dubļu peļķi, nebūt ideālai ,bet būt laimīgai, pārgulēt sevis dēļ ,bet ne tāpēc, ka to grib viņš.Uz priekšu meitenes!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017