7 paņēmieni, kuri tevi glābs traka suņa uzbrukuma gadījumā. Iegaumē reiz un uz visiem laikiem!

Advertisement
Advertisement

Uz ielām var sastapt daudzus bezpajumtes suņus. Īpaši daudz to ir pie tirgiem, produktu veikaliem un dzīvojamām zonām. Protams, nelaimīgie dzīvnieki nav vainīgi, ka viņiem bija tik šausmīgi saimnieki, kuri pameta viņus likteņa varā. Taču šie suņi rada lielu bīstamību garāmgājējiem, jo barā viņi var kļūt nikni, turklāt, viņi ir nosacīts infekcijas avots, reizēm var inficēt ar trakumsērgu.

Raksta turpinājums - lapa #1
Mēs pastāstīsim tev, kas ir jādara, ja tu atrodies klejojošu suņu bara tuvumā un kāds no suņiem nolēmis tev uzbrukt. Tādā situācijā galvenais – neapjukt un pārmācīt dzīvnieku, lai nākamreiz negribētos atiezt zobus pret godīgiem pilsoņiem.
Suņu uzbrukums

1. Pašpārliecinātība

Tāpat kā jebkuri citi dzīvnieki, arī suņi jūt neaizsargātību un bailes. Pacenties saņemties un nedomāt vispār neko, ja suns tev tuvojas ar izteikti agresīvu nodomu. Skaties viņam cieši acīs, nepieciešamības gadījumā uzkliedz ‘Fu!’, ‘Prom!’ – vārdiem jābūt īsiem un skaļiem.
Bet viss augstāk teiktais tiek atcelts, ja suns ir slims ar trakumsērgu. No tāda labāk turēties pa gabalu, bet, ja tas izrādījās blakus tev, tad attālinies lēnām un bez straujām kustībām, kontrolējot suni ar skatienu.
2. Uzmanību novēršošs manevrs

Ja suns ir jau noskaņots agresīvi un sācis uzbrukt, pamēģini novērst dzīvnieka uzmanību ar jebkuru apģērba gabalu. Noziedo iemīļoto jaku vai pat somu: 40 potes slimnīcā nav to vērtē. Bet vēl sliktāk – traumas, kuras paliks uz visu mūžu.
3. Nepievērs uzmanību rējieniem

Daudzu cilvēku kļūda ir tā, ka viņi, izdzirdot rējienus, satrūkstas, apgriežas vai pat bēg. Iegaumē: ja suns nolēmis uzbrukt, nekādu riešanu tu nedzirdēsi. Maksimums – pieklusinātu rūkšanu. Ar riešanu suns cenšas aizdzīt svešinieku no savas teritorijas.

Negriezies pret suni ar muguru vai pat sāniem. Tā blandonis nolems, ka tiešām ir spējis tevi iebiedēt un pasteigsies panākumus nostiprināt ar zobiem.
4. Mērķē kaklā

Ja suns sācis uzbrukumu, pacenties ar muguru atrast atbalstu, lai viņš nevarētu tevi nogāzt gar zemi. Novelc jaku vai izmanto somu un turi to savā priekšā izstieptās rokās. Dzīvnieks sagrābs priekšmetu instinktīvi un sāks to vilkt. Netērējot laiku, sper dzīvniekam pa kaklu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 21:54Fiksais
Priekšroka vienmēr ir tr.līdzeklim kurš virzās pa galveno ceļu.
0 0 Aizvakar 11:28Alda
Varbūt vajag smidzināt ar viegli rozā permangāna šķīdumu,vai zero coca colu,vai arī jāpārstāda svaigā orhideju zemē.Grūti teikt,vajag pamēģināt.
0 0 Aizvakar 00:22Амина
Полный бред
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019