8 ķermeņa daļas, kas slēpj mūsu emocijas

Advertisement
Advertisement

Tā vietā, lai pieņemtu, analizētu un ļautu aiziet nepatīkamajām izjūtām, tagad ir moderni visu steigā pārciest. Mēs uzskatām, ka mums vienmēr ir jāvirzās uz priekšu; un atlicināt laiku sev un atpūsties ir vājuma pazīme. Mēs domājam, ka mums vajadzētu labāk ignorēt emocijas, un tas, ka mēs izliekamies, ka viņu tur nav, liks viņām pazust.


Patiesībā neviens noliegums nevar atrisināt problēmu. Apslēpt jūtas nozīmē saglabāt sevi pastāvīgā stresa un diskomforta stāvoklī.


Psihoterapeits un licencēts sociālais darbinieks Šons Grovers ilgu laiku pētīja, kur slēpjas apspiestās emocijas.
Savā pētījumā Grovers atklāja, kā dažādas negatīvās emocijas izpaužas fiziski. Šo fenomenu sauc par “somatizāciju” - tendenci piedzīvot psiholoģisku diskomfortu fizisku simptomu formā.


Šīs ķermeņa zīmes sauc par “psihosomatiskiem simptomiem”, ko izraisa vai pastiprina garīgie faktori, piemēram, iekšējie konflikti un stress.


Protams, ne visas sāpes un diskomforts, ar ko saskaramies, ir psihosomatiski. Pētot savu klientu fiziskās reakcijas uz stresu, Groveram acīmredzamas kļuva atkārtošanās.


Izrādījās, ka dažas apspiestās emocijas, kad tās tika pārvērstas ķermeņa reakcijās, izpaudās vienā un tajā pašā vietā - atkal un atkal. Paturiet prātā, ka šajā posmā psihosomatiskās reakcijas nav precīza zinātne. Šeit visbiežāk slēpjas mūsu negatīvās emocijas:

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Muguras lejasdaļa: dusmas.

Muguras lejasdaļa ir tieši tā vieta, kur parādās apspiestās dusmas. Ja Jums rodas sāpes mugurā bez acīmredzama iemesla, tas var būt jūsu pārdzīvojumu sekas.

Lai atbrīvotos no šī simptoma, iemācieties strādāt ar savām emocijām un atrisināt konfliktus, kā tie rodas.

2. Kuņģis: bailes.

Kad jūs baidāties, jūsu kuņģim un zarnām ir tendence sarauties. Tas ir tas, par ko mēs dzirdam tādas frāzes kā “Vēders no bailēm sarāvās čokurā”.

Jo vairāk jūs apspiežat bailes, jo lielākas fiziskās sekas jums draud. Ja esat nervozs, daudz labāk ir atzīt savu uztraukumu un parunāties ar mīļu cilvēku, vai izlikt emocijas uz papīra vai pat sociālajā tīklā.

Grovers skaidro: “Jo vairāk jūs varat izteikt bailes vārdos, jo mazāk tās tiks turētas ķermenī.”
Foto: purch.com
3. Sirds un krūtis: “salauzta sirds”.

Jā, izrādās, ka “salauzta sirds” nav tikai abstrakts paziņojums. Jūs varat to sajust fiziski.

Daži no Grovera klientiem konstatēja, ka pēc sāpju atbrīvošanas, piemēram, raudot, stress viņos beidzot izzuda, pat ja nelīdzēja neviens ārsts vai zāles.

Ja sāpēm sirdī un krūtīs nav acīmredzama avota, diskomforts var būt psihosomatisks.

4. Galvassāpes: kontroles zudums.

Jūs nevarat kontrolēt visu dzīvē. Faktiski, mēģinājums to darīt liks jums emocionāli justies sliktāk - un uzdāvinās jums veselu galvassāpju buķeti.

Atlaidiet un pieņemiet to, kas ir ārpus jūsu kontroles. Tas atvieglos šo nepatīkamo simptomu.

5. Sasprindzinājums kaklā un plecos: pārslodze.

Ja Jums ir kakla un plecu sasprindzinājums, kam nav redzama iemesla, jums, iespējams, ir pārslodze un pārgurums. Tas ir viens no visbiežāk sastopamajiem psihosomatiskiem stresa simptomiem.

Lai mīkstinātu sasprindzinājumu, pievērsiet uzmanību tam, ar ko jūs varat un ar ko nevarat tikt galā. Nebaidieties pateikt nē, lūgt atbalstu vai dalīties ar citiem savos pienākumos, kad jūtaties nomākts. Jūsu ķermenis būs pateicīgs.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Pirms 8 minūtēmgunta
Paldies par padomiem,šur tur taisnība,bet paties;ibā šodienas modei padoties-tad labāk taisnā ceļā uz trako māju. Ja runājam pa frizūrām,tad neviss sakārtotas frizūras ir parūkas,bet gan ''petuhi, izrobotās,un vēl t..ādas kur grūti nosaukt par matu sakārtojumu'' drīzāk-kā cēlos,tā vēlos.Runājot par apģŗēbu-piekakātas biksītes-šekums l pie ceļiem. Mēteļiem ,kleitām,blūzēm u.t.t. aizmugure garāka. Apsksties spogulī cik nevīžīgs cilvēks izskastās.Un par gaumi nestrīdās,tikai riebīgi ka kāds grib uzspiest šo riebīgo bezgaumes stilu.
0 0 Vakar 18:24Oof
Dumbass paliek dumbass,
Neko pielikt neko atņemt
0 0 Aizvakar 21:43Milda
Kad man nau ko ēst ēdu naudas puķi un nekas

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019