9 graciozi veidi kā izrēķināties ar nekaunīgiem cilvēkiem

Advertisement
Advertisement

Mācāmies aizstāvēt savu personīgo telpu. “Ja kāds jums saka rupjības, smaidiet. Kad jūs saglabājat savu prieku, nekauņas zaudē savu spēku,” – Džoels Ostins.


Cilvēki bieži vien nedomā, kādu ļaunumu var nodarīt viņu vārdi. Jo, ja kāds apvainojas, tas var novest līdz katastrofai. Tomēr jums vienmēr ir tiesības sevi aizstāvēt un izteikt savu viedokli un tādā situācijā, kad jums saka rupjības vai ļaunprātīgi izmanto jūsu viesmīlību, var palikt pieklājīgam, bet dot pretsparu, apgalvo Power Of Positivity.


Ne vienmēr ir viegli pareizi atbildēt rupjiem cilvēkiem, īpaši, ja šis cilvēks maksā jums algu. Ja jūs nezināt kā sarunāties ar jūsu vīramāti, kura nevar paklusēt par jūsu svaru vai ar jūsu bosu, kurš mierīgi uzkrauj jums papildu darbu, izmantojiet šos padomus, lai nākamreiz atbildētu uz rupjību. 9 veidi kā uz rupjību atbildēt adekvāti.

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Paldies

Vienkāršs “paldies” izsaka daudz, kad jūs saskarieties ar rupjību. Tas ne tikai liks otram cilvēkam saprast, ka jūs nepieļāvāt viņa vārdiem jūs aizvainot, bet arī parāda jūsu briedumu. Jūs nolēmāt cilvēku neignorēt un nedusmoties.

Šajā gadījumā jūsu “paldies” nozīmēs, ka jūs atzīstat otra cilvēka rupjību, bet neļaujat tai jūs ietekmēt. Tas ātri apturēs apvainotāja ļaunumu, kad viņš vai viņa sapratīs, ka piezīme jūs neaizskāra. Jebkurā situācijā jūs paši izvēlaties kā reaģēt, tāpēc izvēlieties laimi. Jūsu domas un rīcība būs pozitīva un rupjiem vārdiem vienkārši nebūs nekāda spēka.

2. Es cienu jūsu viedokli

Tā jūs parādīsiet cilvēkam, ka vēlaties sazināties pieaugušo manierē nevis nolaisties līdz viņa līmenim. Jebkuri rupji komentāri atspoguļo otra cilvēka svārstīgu sevis uztveršanu. Atcerieties to, kad kāds izspļauj kaut ko netaktisku. Viņi centīsies sabojāt jums garastāvokli, bet jums nevajag to pieļaut.

Parādiet, ka jūs turpināsiet sarunu tikai ar pašcieņu un cieņu. Viņi sāks jūs vairāk cienīt, ja jūs tik mierīgi reaģēsiet. Ja tas nenotiks, pievērsiet uzmanību nākošam padomam.

3. Šī saruna izbeigta

Ja jūs pārāk sadusmojāties un vairs nespējat kulturāli atbildēt, vienkārši pabeidziet sarunu. Jūs nevēlaties, lai attiecības pilnīgi sabojātos, bet jūs arī cienāt sevi, tāpēc nevarat izlikties, ka šīs personas komentāri vai jautājumi ir pieņemami. Nepieļaujiet sarunas turpinājumu. Tā jūs varēsiet saglabāt savu pašcieņu, izvairoties no karsta strīda.
4. Kāpēc jūs uzskatāt, ka tas bija nepieciešams un vai tiešām jūs vēlaties, lai es jums atbildētu?

Īpaši citu cilvēku klātbūtnē tas, visticamāk, otru cilvēku iedzīs strupceļā. Tā vietā, lai jūs saniknotu, viņš ieraudzīs mierīgu un savaldīgu cilvēku, kas gatavs skaidri un pienācīgi visu apspriest. Turklāt, tas dos viņam iespēju izpirkt savu vainu un atvainoties jums un draugiem, ģimenei vai kolēģiem.

Citiem cilvēkiem ir jāzin, ka jūs neciešat rupjību vai netaktiskus komentārus. Ja viņi atbildēs “jā” uz jūsu jautājuma otro daļu, jūs varat vienkārši pateikt: “Kā redzams, šī nav jūsu laimīgā diena” un izbeigt sarunu.

5. Tas mani gandrīz ievainoja

Ar sarkasma pieskaņu, tas liks otram cilvēkam saprast, ka esat nolēmuši neuztvert negatīvismu. Šis cilvēks diezin vai jums vēl ko teiks, kolīdz sapratīs, ka jūs neaizskar viņa rupjība.

6. Jums taisnība

Ko vēl var pateikt pēc tādas atbildes? Jūs atzīstat viņa taisnību, bet pēc tam pārtraucat sarunu. Jā, jūs negūsiet īpašu gandarījumu, izmantojot šo taktiku, bet jūs pārvilksiet krustu otra cilvēka mērķim, jo viņš nespēs piespiest jums zaudēt savaldīšanos, bet tieši to viņš centās panākt.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 3 Aizvakar 08:28gunta
Paldies par padomiem,šur tur taisnība,bet paties;ibā šodienas modei padoties-tad labāk taisnā ceļā uz trako māju. Ja runājam pa frizūrām,tad neviss sakārtotas frizūras ir parūkas,bet gan ''petuhi, izrobotās,un vēl t..ādas kur grūti nosaukt par matu sakārtojumu'' drīzāk-kā cēlos,tā vēlos.Runājot par apģŗēbu-piekakātas biksītes-šekums l pie ceļiem. Mēteļiem ,kleitām,blūzēm u.t.t. aizmugure garāka. Apsksties spogulī cik nevīžīgs cilvēks izskastās.Un par gaumi nestrīdās,tikai riebīgi ka kāds grib uzspiest šo riebīgo bezgaumes stilu.
0 1 18:24 16.01Oof
Dumbass paliek dumbass,
Neko pielikt neko atņemt
0 0 21:43 15.01Milda
Kad man nau ko ēst ēdu naudas puķi un nekas

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019