9 psihopātu un sociopātu pazīmes: virspusējs šarms, empātijas trūkums un vēl daudz kas cits.

Advertisement
Advertisement

Psihopātus un sociopātus ir ļoti grūti atpazīt! Vai jūs esat satikuši tādus cilvēkus savā dzīvē?


Dzirdot vārdu “psihopāts”, daudzi no jums uzreiz iedomājas aukstasinīgu slepkavu, tādu kā reālo Andreju Čikatilo vai izdomāto Hanibālu Lektoru. Bet pretēji izplatītajam viedoklim, antisociālas personības nemēdz vienmēr būt redzami cietsirdīgas. Patiesībā, lielākā daļa psihopātu un sociopātu izmanto citus cilvēkus, lai nokļūtu līdz saviem mērķiem bez nekādām problēmām. Psihiatriem lieliski pazīstamas tādas slimības, kā antisociāls personības traucējums (APT). Šis psihes traucējums, nes sev līdzi spektru ar pazīmēm, tas ir tā simptomi variē no smaguma pakāpes. Daudziem cilvēkiem tāda uzvedība parādās no laika līdz laikam, bet citi patiešām kļūst par noziedzniekiem un nekrietniem cilvēkiem.


Ļoti bieži termini “sociopāts” un “psihopāts” tiek savstarpēji saistīti, bet līdz šim, nav viena viedokļa, vai tas patiešām tā ir. Lieta tāda, ka salīdzinot ar psihopātiju, sociopātija skaitās mazāk smags un redzamāks traucējums. Bet tai pašā laikā, šiem psihes traucējumiem ir daudz kas kopīgs. Psihiatri nosauca deviņas galvenās pazīmes, kuras piemīt gan psihopātiem, gan arī sociopātiem.

Raksta turpinājums
1. Viņiem pietrūkst empātijas

Ja esat pamanījis, ka kāds ir apbēdināts vai raud, tad jums, visdrīzākais, paliks cilvēku žēl. Psihopātiem un sociopātiem nav līdzjūtības. Lai gan šie cilvēki lieliski spēj tēlot, bet patiesībā viņi nejūt līdzi, pat ja viņi ir vainīgi pie ciešanām.

2. Viņi nejūtas vainīgi un nenožēlo lietas.

Skaitās, ka sociopāti var izjust kādu daļu vainas vai arī nožēlot izdarītās lietas, bet tai pašā laikā, viņi nemaina savu uzvedību. Psihopāti savukārt, vispār nav spējīgi izjust vainas sajūtu vai nožēlu, tāpēc viņi izmanto visu pieejamo, kas viņiem nepieciešams.

3. Viņi izskatās un uzvedās pilnīgi apburoši.

Manipulācijas dēļ psihopāti cenšas parādīt sevi no tās labākās puses citu cilvēku acīs. Viņi liks jums noticēt savā draudzībā, lai iegūtu to, kas viņiem nepieciešams. Īstie sociopāta mērķi var būt skaidrāk redzami, bet reālie mērķi nav viegli atklājami.
4. Viņi patstāvīgi melo (pat tad, kad tas nav nepieciešams)

Psihopātus un sociopātus bieži sauc par pataloģiskiem meļiem. Tie var būt gan nelieli meli (piemēram, viņi var teikt, ka nokavēja uz darbu, jo kādam palīdzēja), gan arī vesels safabricēts dzīvesstāsts – viss, ko var iedomāties savā iztēlē. Un viņiem tā ir ļoti bagāta!

5. Viņi mīl izlikties par upuriem

Ja viņi sapratīs, ka jūs kaut ko nojaušat un vairs negribat spēlēt pēc viņu likumiem, tas viņi izliksies, ka jūs viņus sāpināt. Daži psihopāti un sociopāti dara to tik labi, ka jūs reāli sākat domāt, ka paši visā esat vainīgi. Būt kopā ar to, kas uzvedas tā, ir ļoti grūti!
6. Viņi atsakās uzņemties atbildību

Psihopāti un sociopāti vienmēr vaino citus cilvēkus vai apstākļus savās problēmās. Ja tādiem cilvēkiem parādās problēmas darbā vai personīgajā dzīvē, tāds tajās ir vainīgs jebkurš, tikai ne viņi paši!

7. Viņi uzvedās impulsīvi

Pirms tam, kā kaut ko izdarīt vai pateikt, parasti cilvēks izvērtē sekas. Tieši šī iemesla pēc, mums vajag dažbrīd papildus laiku, lai padomātu. Psihopāti un sociopāti vienmēr visu dara, kad un kas viņiem ienāk prātā.
8. Viņiem ir noslieces uz riskantu uzvedību

Tā kā šie cilvēki ir bezatbildīgi un impulsīvi, viņi ar lielāko prieku piedalās riskantās un morāli nepareizās lietās, tādās kā, bīstamā braukšanā, azartspēlēs, nedrošs sekss ar vairākiem partneriem un pat noziegums. Tādu uzvedību nevajag jaukt ar bipolārā traucējuma maniakālām epizodēm, tāpēc, ka cilvēki ar MDP dara to neapzināti. Atšķirībā no psihopātiem un sociopātiem, kas apzinās savu darbību sekas!

9. Viņi domā, ka ir galvas tiesu augstāki par pārējiem!

Psihopāti un sociopāti ne tikai domā, ka viņi ir labāki un gudrāki par citiem, bet arī nostāda pašu mērķus pirmajā vietā. Piemēram, jūsu kolēģis-psihopāts var izlikties par jūsu draugu, bet tai pat laikā mierīgi jūs “aprunā”, lai iegūtu paaugstinājumu.

Neraugoties uz to, psihopāti un sociopāti ne tikai ir viltīgi un gudri, bet arī ļoti atriebīgi. Tāpēc, ja esat aplenkti ar viņiem, tad centieties visiem spēkiem izbēgt jebkādu kontaktu ar viņiem.

Iepatikās? Dalies ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

1 2 18:54 22.04Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 21:56 21.04Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © gangnam.lv 2012 - 2019