9 varianti kā rīkojas vadītāji, kas ir iemesls labāko darbinieku aiziešanai

Advertisement
Advertisement

Tas kaitina labākos darbiniekus visvairāk!

 

 

Pārsteidzoši, bet daudzi vadītāji bieži sūdzas par to, ka no viņiem aiziet labākie darbinieki. Ja tas ir tā, viņiem ir iemesls celt trauksmi, jo , jebkurā kompānijā nav nekā sliktāka nekā zaudēt vērtīgus kadrus. Var šis problēmas norakstīt uz daudziem iemesliem, bet fakts paliek fakts: cilvēki neaiziet, ja viņus apmierina darbs; cilvēki aiziet, ja viņiem nepatīk vadītājs, Starp citu, no problēmām var izvairīties, paskatoties uz situāciju no jauna un mazliet pacenšoties. Vispirms, ir nepieciešams saprast, kāda vadītāju rīcība kaitina darbiniekus visvairāk.

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Pārmērīga slodze

Pārmērīga slodze- tā ir emocionālās izdegšanas galvenais iemesls. Ja jūs strādājat ar labākajiem speciālistiem, vilinājums “izspiest” no viņiem maksimumu ir ļoti liels, tomēr, šādi centieni noved cilvēkus strupceļā – viņiem liekas, ka viņus soda par kvalitatīvu darbu. Bez tam, pārslodze samazina darba kvalitāti. Pēdējā Stenforda universitātes pētījumā pierādīts, ka ilgstošas darba nedēļas vairāk nekā 50 stundu garumā, laikā efektivitāte strauji samazinās, bet, ilgākas nekā 55 stundu ilgas darba nedēļas- centieni līdzinās nullei.

Ja jums vajag uzdot talantīgiem darbiniekiem papildus darbu, jums viņi jāpaaugstina statusā. Ja to neizdarīt, darbs viņus nomāks, un gala rezultātā viņi aizies. Pārmērīgu slodzi var kompensēt ar algas palielinājuma palīdzību, paaugstinājumu vai amata izmaiņām. Nav vērts rēķināties ar to, ka talantīgi cilvēki strādās vairāk, nekā pārējie. Visdrīzāk, viņi atradīs vietu, kur viņus novērtēs pēc nopelniem.

2. Atzinības un balvu neesamība par labu darbu

No pirmā acu skatiena var likties, ka labvēlīga papliķēšana pa plecu neko nenozīmē, īpaši labākajam darbiniekam ar lielisku iekšēju motivāciju. Šis iespaids ir mānīgs, jo uzslava patīk visiem, ieskaitot, tos, kas ar visu sevi atdot darbam. Vadītājiem nepieciešams biežāk kontaktēties ar padotajiem un noskaidrot, kādā veidā var viņus atbalstīt un apbalvot par darbu ( piemēram, izsniegt prēmiju vai uzslavēt kolēģu klātbūtnē). Atcerieties, ka gadījumā ar talantīgiem darbiniekiem tas būs jādara īpaši bieži.

3.Cilvēcisku rūpju neesamība

Vairāk nekā puse darbinieku aiziet no savām darba vietām, tāpēc, ka viņiem neizdodas uzbūvēt uzticamas attiecības ar priekšniecību. Gudri vadītāji prot uzturēt līdzsvaru starp profesionālismu un cilvēciskumu. Viņi svin darbinieku uzvaras kopā ar viņiem, cenšas palīdzēt tiem, kas piedzīvo ne tos labākos laikus, un liek strādāt uzspēju robežas, ja tas ir nepieciešams. Tie, kam tas ir svešs, turpina sūdzēties uz lielu kadru maiņu. Diezin vai cilvēki strādās jūsu labā, nejūtot jūsu emocionālo iesaisti un patiesas rūpes par viņiem.
4. Saistību nepildīšana

Dodot darbiniekam solījumus, jūs varat viņu aplaimot vai likt vilties, provocējot darbinieka aiziešanu. Izpildot solījumus, jūs attaisnojat uzticību un augat viņa acīs, kas, bez vārda runas, ir ļoti svarīgi. Atsakoties no solījumiem, jūs izskatāties kā glums tipiņš, kurš neciena citu jūtas. Ja vadītājs nepilda savus solījumus, agri vai vēlu visi darbinieki seko viņa piemēram.

5.Neatbilstošu darbinieku pieņemšana darbā un viņu karjeras izaugsme

Labi un centīgi darbinieki grib redzēt sev līdzās tādus pašus kolēģus. Ja vadītājs nerūpējas par jaunu kadru izvēli, tas demotivē tos, kas jau strādā kompānijā. Nepiemērotu speciālistu karjeras izaugsme vienmēr noved pie bēdīgiem rezultātiem. Cilvēks, kurš centīgi strādāja, bet palika bez paaugstinājuma, noteikti jutīsies aizvainots, un sāks meklēt savam talantam citu pielietojumu.

6. Traucēšana mēģinājumam sekot savam sapnim

Talantīgi cilvēki vienmēr ir aizņemti ar savu darbu. Viņiem ir cerības un sapņi, uz kuriem viņi tiecas. Šie centieni ļauj viņiem produktīvi strādāt un gūt baudu no darba. Daudzi vadītāji ierobežo savus padotos. Viņi baidās, ka cilvēki, kuriem ir šāda veida kaislība, strādās sliktāk, ja ļaut kaislībai pārņemt šo cilvēku, Šis bailes nav pamatotas. Pētījumi parāda, ka eiforija, dzenoties pakaļ sapnim, paaugstina darba produktivitāti aptuveni piecas reizes.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 06:06vanda
Precīzi par Zivīm, Dvīņiem un Strēlniekiem!
0 0 13:19 14.02mārīte
nepiežmiedz savas IESPĒJAS pārāk strikti.. (M.M.)
0 0 19:09 12.02mārite
..orģināls, varbūt, ir tikai EGO - vien tikai KĀ to pārtulkos...

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019