Attieksme pret naudu: 5 naudas līmeņi mūsu sabiedrībā

Advertisement
Advertisement

Nauda ir svarīga tēma.

 

Tajā pašā laikā, tā ir lieta, par kuru cilvēki īpaši negrib runāt. Cilvēki iet uz skolu, uz darbu, uz baznīcu, bet par naudu runā reti. Mājas apstākļos, vairums no mums, nesaņems mācību par to, kā var vairāk nopelnīt nekā iepriekšējā paaudze.


Tāpēc mums nākas meklēt atbildes pašiem, ja, protams, mums pietiek tam drosmes. Daudzi no mums ar prieku saņem algu un ne par ko nedomā, ja par šo naudu var uzturēt ģimeni. Neskatoties uz to, ir miljoniem cilvēki, kas vēlas labāk izprast naudu.


Bieži vien cilvēks savas dzīves laikā var atrasties visos piecos līmeņos. Paskatīsimies, kādi ir šie līmeņi.

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Parāds

Nav brīnums, ka daudzi cilvēki ir parādos. Aptuveni puse cilvēku, kurus jūs redzat tirdzniecības centros, kinoteātros, muzejos, atrodas parādu jūgā. Tas nozīmē, ka viņiem ir sveša nauda. Vienkārši padomājiet par to. Viņi faktiski ir ielīduši svešā maciņā.

Vairums cilvēku, nesaprot, kas ir parāds. Piemēram, kad viņi paraksta dokumentu par kārtējo bankas kredītu, vai kad kārtējo reizi pasūta sev kredītkarti. Vēlāk kredītjautājumi sāk viņiem “kost”.
Un jautājums nav par to, vai parāds ir slikti. Slikti ir tas, ka lielākais cilvēku vairums mūsdienu pasaulē nemāk un nezina, kā pareizi rīkoties ar parādiem. Kad cilvēks dzīvo uz parādiem, viņš krīt panikā, daži pat zaudē pārliecību un sāk izjust sevi kā upuri. Viņi apzinās sevi “dzīves mēslainē”, un viņiem nav vēlmes riskēt. Viņi noslēdzas sevī, un nemeklē jaunas iespējas.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 06:06vanda
Precīzi par Zivīm, Dvīņiem un Strēlniekiem!
0 0 13:19 14.02mārīte
nepiežmiedz savas IESPĒJAS pārāk strikti.. (M.M.)
0 0 19:09 12.02mārite
..orģināls, varbūt, ir tikai EGO - vien tikai KĀ to pārtulkos...

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019