Bērns sāka dzīvot atsevišķi. Es nevaru ne gulēt, ne ēst, nezinu, ko darīt. Palīdziet!

Advertisement
Advertisement

Tukšās ligzdas sindroms...


Kad bērni uzrodas, jauniem vecākiem nav viegli. Cilvēki, kuri ir pieraduši rūpēties tikai par sevi, ir spiesti radikāli mainīt savu dzīvi un pielāgot to bērnam. Visa dzīve kļūst citāda, tā sāk virpuļot ap mazo būtni, kas prasa pastāvīgu uzmanību - gan dienā, gan naktī.


Un viena no domām, kas silda jaunajiem vecākiem sirdi pat visgrūtākajos brīžos, ir šāda: `Gan jau bērns izaugs. Tad mēs atpūtīsimies. Un vecumā būs, kas glāzi ūdens varēs pasniegt.`

Raksta turpinājums - lapa #1
Bet bērni aug un atstāj vecāku ligzdu, un jau gados vecākie mamma un tētis pēkšņi nonāk pie brīvības un vientulības, kurai nav gatavi. Šķiet, ka viņiem vajadzētu priecāties, ka bērns ir pieaudzis un kļuvis neatkarīgs.

Bet ar viņa aiziešanu vecāki bieži zaudē eksistences nozīmi. Šī sajūta ir tik plaši izplatīta, ka psihologi to pat nosaukuši - tukšās ligzdas sindroms.

Jo vairāk vecāki ir piesaistīti saviem bērniem, jo zemāka viņu spēja dzīvot neatkarīgi, jo grūtāk viņiem ir pārdzīvot pēcnācēju aiziešanu no mājām.
Ja tēvu un māti pēdējos gados saistīja tikai bērna aprūpe: viņa studijas, vijoles spēle, vieglatlētikas treniņi, pēc bērna pārejas uz pieaugušo vecumu, viņi saprot, ka ir zaudējuši savienojošo pavedienu.

Bieži vien šādi vecāki sāk stingri kontrolēt bērnus. Zēns jau ir pieaudzis un dodas uz tikšanos ar jauno draudzeni? Tūlīt pastāsti mums par to. No kādas ģimenes viņa ir? Ko viņa dara? Parādi man foto...

Šāda visuresoša kontrole tikai atsvešinās bērnu no vecākiem. Viņš redzēs, ka vecāki norūpējušies par katru sīkumu, un vienkārši vairs neatklās jums savas dzīves detaļas, lai mīļā mamma un tētis neuztraucas un nelieto nomierinošus līdzekļus.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

1 0 Vakar 21:00Elza
Šausmīgs murgojums!
0 0 Vakar 07:55Jānis
Kas ir atcēlis daudzskaitļa lietošanu, uzrunājot nepazīstamu cilvēku?
1 1 15:53 15.12Māris.
Nevienam nav tiesības izlemt bērna vietā. Būt, vai nebūt kristītam. Vecākiem būtu jāaizliedz izlemt bērna vietā ,ko saukt, vai nesaukt par dievu. Lai tas bērns izaug un izlemj pats, kādiem dieviem pievērsties. Mamma grib, sasodītas, bildes ficebukā, grib padižoties draudzenēm, bet pati ierobežo sava bērna izvēles. Un vispār, bērniem atļaut apmeklēt baznīcu tikai sasniedzot pilngadības vecumu. Vārds Dievs apzināti rakstīts ar mazo burtu, jo kristiešu dievs nav dievs.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017