Domājiet par šķiršanos? Sākumā uzdodiet sev šos 5 jautājumus.

Advertisement
Advertisement

Tajā vai citā brīdī gandrīz katrs precējies cilvēks, kuru es zinu (tajā skaitā arī es ar vīru), ir sev jautājis: varbūt vajag to visu izbeigt un šķirties?


Tas ir ļoti sāpīgs jautājums, tāpēc, lai uz to atbildētu, vajag parakties dziļāk, ieskatīties savā dvēselē un saprast, kas tur notiek. Un vairākumam no mums nav viennozīmīgas atbildes, vai esiet gatavi aiziet vai nē. Uz svaru kausiem ir pārāk daudz visa, kad jūs lemjiet kā būs labāk jums, bet varbūt arī jūsu bērniem. Pēc savas būtības šis jautājums ir par vērtībām, cieņu un par to, ko jūs īstenībā vēlaties no dzīves un cik daudz tas sakrīt ar realitāti. Un neviens, izņemot jūs, uz šo jautājumu neatbildēs.

Raksta turpinājums - lapa #1
Ja jūs arvien biežāk domājiet par šķiršanos, tad bez galvenā jautājuma – būt vai nebūt – uzdodiet sev arī dažus sekojošus:

1. Kā jums ar seksu?

Sekss – tā ir svarīga laulības daļa. Labākajā variantā tā ir ķermeņu un dvēseļu savienošanās. Sliktākajā – tas ir vēl viens rutīnas pilns pienākums, kuru vajag izpildīt vai var ignorēt. Divas galvenās seksuālās problēmas:

1) kad jums baisi vai skumji iedomājoties par seksu ar laulāto;
2) kad jums jau sen (apmēram gadu vai vairāk) nebija seksa viņa nevēlēšanās dēļ bez medicīniskiem iemesliem tam.

Neviena no šīm situācijām pati par sevi nevar kļūt par šķiršanās iemeslu, bet vajadzētu būt par faktu, kurš jāņem vērā, ja jūs kopumā jau aizdomājāties par attiecību izbeigšanu.

2. Vai jums ir cieņa vienam pret otru?

Savstarpēja cieņa – tas ir katras veiksmīgas laulības pamats, bet mēdz būt momenti, pēc kuriem laulātie pārstāj cienīt viens otru un tas ir bīstami. Ja jūs

1) zaudējāt visas pozitīvās jūtas pret laulāto;
2) pārliecināti, ka viņš neko nevar izdarīt pareizi – tad tā ir nopietna problēma.

Ja jūs jūtiet tādu attieksmi pret sevi, tā arī ir bīstama zīme. Un tad jums ir jāapdomā rīcības plāns.
Foto: naver.net
3. Jūs meklējiet vainīgos nevis problēmas risinājumu?

Reizēm daudz vienkāršāk atrast vainīgo nekā atzīt savu lomu radušās situācijā un pacensties atrast risinājumu. Dažreiz tas ir normāli, bet ja viens no jums visu laiku it visā vaino otru, tas ir uzvedības tips bez perspektīvas. Cilvēks ir pārāk ieciklējies uz sevis, viņu viegli aizvainot, bet viņš pats ignorē acīmredzamo.

4. Vai jums ir radušies kaitīgi paradumi?

• Piemēram, jūs vienkārši kļuvāt par vecākiem, bet ne par mīļākajiem, draugiem un vecākiem. Tas arī ir kaitīgs ieradums.
• Mānīšanās un meli attiecībās – kad jūs jūtiet, ka nevēlaties, lai laulātais dzirdētu, kā jūs runājiet pa telefonu ar kādu – un tas arī ir bīstams paradums.
• Slikta sazināšanās vai vispār tās trūkums noved pie pastāvīgiem strīdiem vai to neesamības – nevēlēšanās risināt kopīgas problēmas.
• Jūs ieciklējāties uz pagātni un pastāvīgi atgādiniet viens otram vecās kļūdas.
• Katra problēma pārvēršas par strīdu tā vietā, lai mēģinātu to atrisināt.
• Jūs tik ļoti nogurāt mēģināt, ka vairs nespējat sevi piespiest turpināt to darīt.
• Jūs dzīvojiet savu dzīvi, īsti nezinot un neinteresējoties, kas notiek ar katru no jums.
• Jūs pārstājāt sazināties par svarīgām tēmām, kuras satuvina.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 Vakar 20:33Laura
Vienreiz man tā bija .Takā ,tā ir liela patiesība!
0 0 Vakar 01:00Rooo
Stipras sievietes ir sievietes ar olām,un vīriešiem tādas nafig nav vajadzīgas!Tā nu nāksies tai stiprajai dzīvot ar savām spēļmantiņām vienai pašai un sarunāties ar sevi!Pilnīgs murgs!!!
0 0 Aizvakar 09:13Ina
Varētu teikt 100%

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017