Ēriks Berns: “Būt skaistai – tas nav anatomijas, bet vecāku atļaujas jautājums”.

Advertisement
Advertisement

Laimīgs, jauns pāris nolemj iemantot bērnu. Viss noris labvēlīgi un pēc 9 mēnešiem pasaulē ierodas maziņš cilvēciņš.


Vecāku laimei nav robežu, visi ir sajūsmā par šo brīnumu ar lielām, zilām acīm. Kādā vakarā mamma sēž pie sava mazuļa šūpuļa un domā par to, kādu viņa vēlas viņu redzēt, par ko viņš kļūs.


Vecāki veido plānus, viņiem ir priekšstats, kādam ir jābūt viņu bērnam. No tā, ko vēlās vecāki, būs atkarīga bērna audzināšana un attīstība. Bet cik tas ir labi?

Raksta turpinājums - lapa #1
Slavenais amerikāņu psihologs Ēriks Berns savos darbos rakstīja par to, ka vecākiem vajadzētu būt piesardzīgākiem savās cerībās. Un šodien mēs padalīsimies ar tevi par viņa viedokli, lai palīdzētu vecākiem saprast, cik lielā mērā bērna nākotne ir atkarīga no viņiem.

Dzīves programma

Ēriks Berns – amerikāņu psihologs un psihiatrs, scenāriju plānošanas un spēļu teorijas jēdziena autors. Viņš apgalvoja, ka katra cilvēka dzīve tiek programmēta jau bērnībā līdz 5 gadu vecumam, bet pēc tam mēs vienkārši dzīvojam pēc izvēlēta scenārija.

Scenārijs – tas ir mūsu dzīves plāns, kurš izveidojas agrā bērnībā, lielākoties vecāku ietekmē. Berns uzskata, ka tas darbojas kā psiholoģisks impulss, kurš ar milzīgu spēku grūž cilvēku uz priekšu pretī viņa liktenim. Ļoti bieži tas notiek neatkarīgi pat no tā, ko cilvēks vēlas īstenībā.
Dzīves scenārijs sāk veidoties pirmajos dzīves gados, pārsvarā to ieprogrammē māte. Tieši tas formē mūsu scenārija sākuma karkasu. Tas ir kā “primārais protokols” attiecībā par to, kas mēs būsim turpmāk. Šī karkasa formēšanas process turpinās līdz sešiem gadiem.

Kad bērns kļūst sešu gadu vecs, viņa dzīves plāns jau ir gatavs. Īstenībā šis fakts bija zināms vēl viduslaikos, to izmantoja garīdznieki un skolotāji, kuri teica: “Atstājiet man bērnu līdz sešiem gadiem, bet pēc tam ņemiet atpakaļ.” Labs pirmsskolas audzinātājs var paredzēt, kāda dzīve bērnu sagaida, vai viņš kļūs par uzvarētāju vai neveiksminieku.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 18:21 11.12Ilze.
Palasiet par sociopātiem.
0 1 17:52 10.12mārīte
(laikojot) - stundu stāvu kabīnei - tad tik saku : 'tomēr spiež !' , tomēr, patiesībā, makā atlicis viens centiņš vien.. (M.M.)
0 0 15:52 09.12andis
kārtējā feministe?

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017