Īstas mīlestības pazīmes

Advertisement
Advertisement

 

Kāpēc es joprojām esmu ar viņu? Kas cilvēkiem liek pieķerties dažreiz pat nomācošām attiecībām, kas liek sirdij sisties biežāk, noslēpumainā veidā savijot divus likteņus vienā sižetā? Psihoanalīze saka, ka mīlestība nav mierīga sajūta, kas var padarīt mūs laimīgus uz mūžiem. Mīlestība, ja tā ir īsta, saviļņo, satricina un bieži vien nav loģiski izskaidrojama. Bet kā to uzzināt, tā ir patiesa vai tikai īslaicīga aizraušanās?


Mēs pastāstīsim, kādas tās ir – īstas mīlestības pazīmes. Lūk, dažas galvenās detaļas, kuras norādīs, ka tavās rokās ir neviltots zelts – patiesa un nesavtīga mīlestība.

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Mīlestības pazīmes

1. Noslēpums

“Divi cilvēki, saplūstot vienotās jūtās, tomēr paliek atsevišķi cilvēki – katrs ar savu iekšējo pasauli, ar savu noslēpumu,” – apgalvo psihoterapeite Gaļina Berezovskaja. Mīlestība – tā ir mīkla, mūžsens noslēpums tiem, kurus tā apņem. Mēs jūtam, redzam, bet viņu nesaprotam. Jūtas starp cilvēkiem, saites, kas vieno divas dvēseles, nav izskaidrojamas.

Mīlestības noslēpums vērsts pret visu, ko mēs neviļus glabājam savā dvēselē un dalāmies tikai ar sevi: skumjas, bērnu dienu bailes, nepilnības. Mīlestība nav nekas cits kā divu nepilnību tikšanās. “Mīlestībā mēs dalāmies ar citu cilvēku tajā, kā mokoši trūkst mums pašiem,” – paskaidro psihoanalītiķis Patriks Lambule.

Izjūtot kaut kādu neapmierinātību attiecībās, cilvēks var nospriest, ka vienkārši nav atradis savu otro pusīti. Taču tas tā nav, bet tamlīdzīgas pārliecības un aklas ticības dēļ liktenim izšķirās tūkstošiem laulātu pāru. Mīlēt pa īstam – nozīmē atzīties: “Tu mani interesē.”
2. Bailes

Mīlēt – nozīmē baidīties, baidīties zaudēt mīļoto un pazaudēt pašam sevi. “ Mīlestība paredz risku. Šīs jūtas ir galvu reibinošas, reizēm pat rodas vēlēšanās tās noliegt, atgrūst. Cilvēks, kas baidās no savas mīlestības spēka, var to sagraut vai mazināt tās nozīmi. Tas tāpēc, lai aizsargātos no biedējošās cita cilvēka varas pār mums,” – izskaidro filozofe un psihoanalītiķe Monika Šneidere.

“Ir grūti atteikties no sevis paša. Mīlestība vienmēr nes mokas. Tas ietekmē mūsu būtību – to, ka mēs esam šajā pasaulē. To apzinās tikai daži. Bet, ja mums izdodas pārvarēt mīlestības mokas un konfliktus, mēs nonākam citā, brīnišķīgā izplatījumā, kur jūtas atveras ar jaunu spēku,” - skaidro psihoanalītiķis Žans Zaks Moskovics.

Ja mīlestība ir īsta, tā ir bīstama abiem partneriem. Ja partneris cenšās attālināties, tas nenozīmē, ka viņš vairs nemīl. Pilnīgi iespējams, ka viņš baidās pazaudēt sevi.
3. Nezināmais

Iemīloties tev jābūt gatavam doties nezināmajā, galvu reibinošā piedzīvojumā bez iepriekš zināmiem rezultātiem. “Neviens no mums nevar garantēt ne savstarpējo jūtu pastāvību, ne prognozēt turpmāko dzīvi un attiecību attīstību ar mīļoto cilvēku,” - saka Galina Berezovskaja.

Ja tu jau iepriekš esi pārliecināts, ka mīlestība – tas ir kritiens bezdibenī, tā nav droša un vienmēr paredzami iet mazumā, tad tu vienkārši netici ne sev, ne otram cilvēkam. Lai mīlētu pa īstam, vajag no sirds ticēt brīnumam. Bez paguruma uzturēt uguni, kas spēj iedegties aizvien no jauma, būt pacietīgam, pieņemt neizzināto.
4. Vēlēšanās

Mīlēt cilvēku nozīmē viņu vēlēties. Žans Žaks Moskovics saka: “Fiziskā tuvība mums tik tiešām palīdz mīlēt. Bez glāstu apmaiņas mīlestībā paliek neizpildīts kaut kas ļoti svarīgs. Mīļotie, kuri ļoti mīl viens otru, no tuvības gūst īpašu baudu.
Mīlestības aktā izzūd dzimumu atšķirība: divi saplūst vienā. Viņu locekļiem vairs nav atsevišķas vērtības - tiem, kas ir iemīlējušies, kaislības brīžos ir viens ķermenis uz diviem.” Kad cilvēks patiešām mīl, viņš sasniedz citus baudas augstumus, bet bez mīlestības viņš atrod tikai relaksāciju.
5. Dzīves pilnības sajūta

“Būt mīlētam – tas nozīmē just, ka tev ir tiesības eksistēt, - sacīja Žans-Pols Sartrs. Patiesa mīlestība padara mūs par bērniem, kuri ir pilnīgi pārliecināti par savu varenību, jo, ja mūs nebūtu, pasaulei noteikti pietrūktu kaut kā ļoti nozīmīga.

Mīlestībā mēs piešķiram viens otram īpašu nozīmi, padarām otru cilvēku par izredzēto, atzīstam partnera neapstrīdamo nozīmi: cienām, ticam, neredzam aizstājēju. Mēs izdarījām atklājumu, atradām dārgumu, tagad mēs esam vieni pasaulē!
Cits cilvēks dāvā jūtas, kuras mēs tik spilgti neizjutām pirms tikšanās ar viņu. Mēs mostamies jaunai dzīvei. Mums rodas drošības sajūta - partneris spēja saskatīt mūsu vērtību. “Mīlestība palīdz iegūt eksistences jēgu. Kad mēs mīlam pa īstam, mēs asāk izjūtam, ka mēs dzīvojam,” - secina Galina Berezovskaja.
Īsta mīlstība aug lēnām, bet tās saknes ir dziļas. Mīlestība – tās nav tikai eiforiskas jūtas, tā ir apzināta izvēle. Jūs tiešām apņematies mīlēt viens otru priekos un bēdās, nabadzībā un bagātībā, veselībā un slimībās. Tie nav tukši vārdi. Īsta mīlestība – tā ir nobriedusi, patiesa un pašaizliedzīga mīlestība, kad mīļotais nenodara graujošas sāpes, bet dāvā tikai prieku un stimulē attīstīties kopā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 10:45Es
Un Norvēģijā vēl ne tādus skatus var ieraudzīt--kā saka-cēlies un vēlies!
1 1 Aizvakar 10:20ruta
Mēs varam šausmināties un smieties, bet patiesībā viņi ir nelaimīgi cilvēki.
0 0 21:54 17.03Fiksais
Priekšroka vienmēr ir tr.līdzeklim kurš virzās pa galveno ceļu.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019