Ja bērnībā tiek sists, redz, kas var notikt ar bērna personību... Nepiedodama kļūda!

Advertisement
Advertisement

Sist bērnu un kliegt uz viņu - ārprātīgi briesmīga un pretīga vecāku izdzīvošanas stratēģija, bet ne audzināšana. Ko tad, iznāk, ka vardarbībai pret bērniem ir jēga? Mūsu redakcija piedāvā tikt skaidrībā, vai audzināšanas nolūkos sist bērnus un par ko var pāraugt negatīvā bērnības pieredze. 

Raksta turpinājums - lapa #1
FIZISKI SODI

1. Pirmais un, iespējams, galvenais iemesls fiziskiem sodiem - tā ir vecāku kontroles un nervu līdzsvara pazaudēšana. Ja mamma vai tētis ir nervozi, noguruši vai satraukti par kaut ko, bet mazais brīnums turpina kliegt un pieprasīt viņam tūlīt pat nopirkt to šokolādi, tad viss tas beidzas ar pliķi, sitienu pa dibenu vai skaļu pavēli aizvērt beidzot muti.
Nav brīnums, ka bērns sāk kliegt vēl skaļāk, saņem vēl vienu porciju un tad viņš apklust. Bet nevis sarunā ar vecākiem, bet apklust un noslēpj sevī aizvainojumu.
2. Situācijās, kad vecākiem nav īpašu argumentu, kādēļ tā darīt nedrīkst, vienkāršāk ir ”sadot pa dibenu” un aizvērt problēmu. Vienīgais, ko bērns saprot šādā situācijā, ka nedrīkst tikt noķerts. Ja tu neesi argumentējis, kādēļ tā nedrīkst, sit vai nesit - bērns nesapratīs.
3. Bērnībā daudzi no mums saņēma sitienu pa pakausi, par maziem nedarbiem. Piemēram, ja ko saplēsi vai sasmērēji drēbes pastaigas laikā, noteikti saņēmi no mammas. Tā bija norma. Jo mantas bija deficīts, kā arī cilvēki bija daudz rupjāki. Pašlaik mēs dzīvojam pavisam citā pasaulē, un mūsu bērni nekad neuztvers fizisku sodu, kā to uztvērām mēs.
4. Visrupjākais iemesls fiziski sodīt bērnu - tādēļ, ka tā vajag. Jo visi tā dara, tā darīja tavi vecāki un tavu draugu vecāki. Tev ir jāizvēlas: laimīgs vai paklausīgs bērns? Ar paklausīgu ir vienkāršāk, bet paklausīgais pieaudzis reti kad mēdz būt laimīgs.

Paklausīgam bērnam pieaugušā pasaulē būs ļoti sarežģīti atrast sevi, jo viņš ir pieradis pakļauties un klausīt. Šādus naivus cilvēkus izmanto visi, kuriem nav slinkums. Vai tu gribi, lai tavu bērnu izmanto?
5. Bērni, kurus sit un kritizē, visbiežāk izaug noslēgti un nekomunikabli. Šādās agresīvās attiecībās nav uzticības, un tas nav nekāds brīnums. Bailes māca mazuli baidīties, un tā nav nekāda audzināšana.

Aizvainojuma un nesapratnes atmosfērā sagrūst bērna personība, viņš pārvēršas par izbijušos upuri, uzskatot, ka spēcīgajam vienmēr ir taisnība. Vai var notikt kas neizmaināms: bērns pārstās cienīt vecākus.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Pirms 27 minūtēmValdis
par Vaciju viss taisnibu , bet pedejas nav Latvijaa
0 0 10:45 21.03Es
Un Norvēģijā vēl ne tādus skatus var ieraudzīt--kā saka-cēlies un vēlies!
1 1 10:20 21.03ruta
Mēs varam šausmināties un smieties, bet patiesībā viņi ir nelaimīgi cilvēki.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019