Ja jūs audzināt dēlu, jums vienkārši ir jāzina. Katrs zēns iet cauri šīm trim ...

Advertisement
Advertisement

Bērna audzināšanas process nav vienkārša lieta, tas ir sarežģīts un ar daudzām niansēm. Netiek novērots, ka bērns augtu viens pats, bet jums tikai jārūpējas par lietderīgu uzturu un tīru kreklu, un tad vienu dienu bērns pamostas pieaudzis. Katrs vecāks zina, ka tas nedarbojas.

Raksta turpinājums - lapa #1
Katru dienu bērns aug, viņš mainās gan pats, gan viņa garastāvoklis un enerģija. Tas notiek dažādos attīstības posmos, un zēni un meitenes ir atšķirīgas. Katra vecāka uzdevums ir atpazīt kad un kas bērnam vajadzīgs. Šodien pastāstīsim par zēnu attīstības stadijām un par to, kas viņiem visvairāk vajadzīgs katrā periodā. Tas ir ļoti noderīgi katram vecākam!

Kā audzināt zēnu

1. Pirmais posms - no dzimšanas līdz 6 gadiem

Šajā periodā bērna dzimums nav tik svarīgs, bērni ir zīdaiņi. Viņiem patīk, ja ar viņiem spēlējas un auklē uz rokām. Viņi vēlas vērot apkārtējo pasauli, to izpētīt. Šajā periodā katram bērnam galvenā loma ir mātei. Jā, un mātei šajā periodā ir daudz vieglāk apmierināt visas bērna vajadzības. Paši hormoni izraisa sievietes vēlmi būt kopā ar savu bērnu un pievērst viņam visu uzmanību.

Parasti zēna izglītošanai ir ļoti svarīga aktīva komunikācija, jo, lai attīstītu visas prasmes, viņiem nepieciešama palīdzība. Ja māte māca zēnu ar prieku un interesi, viņam ātrāk attīstītās komunikācijas prasmes. Bet, ja māte ir nomākta bērna pirmajos gados vai viņiem ir mazs kontakts, viņa zemapziņā parādās skumju aspekts, bērns sāk apšaubīt, vai viņa māte mīl.
Māte kļūst par zēna par pirmo mīlestības un mīlestības izrādīšanas modeli. Sākot no otrā dzīves gada, kad bērns sāk staigāt, mātei ir jānosaka viņu attiecību robežas. Ir svarīgi to izdarīt maigi, neaizvainojot bērnu.

Tēvam nevajadzētu būt arī malā. Šajā periodā vissvarīgākā lieta bērnam ir uzmanības centrā, jūtot, ka abi vecāki viņu mīl. Tāpēc viņš attīsta drošības sajūtu, ir primārās komunikācijas prasmes.
Pētījumi rāda, ka, ja apstākļi to atļauj, vienam no vecākiem labāk ir palikt mājās, lai zēnu audzinātu līdz trīs gadiem. Zēniem ir grūtāk pārdzīvot atšķiršanu no mīļajiem nekā meitenēm, viņiem bieži nākas saskarties ar stresu un izmisuma sajūtu. Tā rezultātā attīstās pārmērīga agresivitāte. Atcerieties, ka šis periods paies ātri, tāpēc izbaudiet to pilnībā! Vairāk mīlestības, rūpes un laipnības. Ir nepieciešams parādīt bērnam, ka viņš nav viens, ka viņš ir mīlēts, un pasaule ir skaista un interesanta vieta.
2. Otrais periods ir no 6 līdz 13 gadiem

Šajā periodā zēna dzīvē ir izmaiņas. Mostas interese par ”vīrišķīgām” lietām: automašīnām, ieročiem, supervaroņiem un daudz ko citu. Šajā vecumā zēns ir apsēsts ar tēvu vai citu cilvēku, kas ir tuvumā. Viņam ir vēlēšanās būt blakus cilvēkam, atkārtot visu, mācīties no viņa. Ja šajā laikā tēvs zēnam pievērš mazu uzmanību, bērns var organizēt dažādus trikus. Lai piesaistītu uzmanību, zēni var zagt, cīnīties, urinēt gultā. Tēvam vajadzētu būt uzmanīgam ar bērnu, pavadīt vairāk laika kopā ar viņu un aktīvi interesēties par viņa dzīvi.
Tas nenozīmē, ka zēnam tagad nav nepieciešama māte. Daudzas mātes šajā periodā attiet malā, lai padarītu zēnu stingrāku, taču tā ir nepareiza pieeja. Jūs nevarat atņemt bērnam maigumu, pretējā gadījumā viņš atbildēs tāpat. Viņam vajadzētu vienmēr sajust mātes atbalstu un rūpību, tikai galvenais piemērs tam ir viņa tēvs. Bet ko tad, ja ir tikai māte? Tūkstošiem gadu mātes ir uzaudzinājušas savus dēlus par cienījamiem cilvēkiem. Bet šajā gadījumā ir jāatrod kāds, kuru izvēlēties par piemēru. Lai tas būtu kāds no radiniekiem vai skolotājiem. Šajā periodā bērns apgūst zināšanas, pieņem paradumus (it īpaši tēvu vai vectēvu), uzvedības stilu. Ir svarīgi uzmanīgi rūpēties par bērnu, bet ļaujiet viņam pieņemt lēmumus pašam, lai viņš mācītos būt patstāvīgs. Nepalaid garām iespēju pavadīt laiku kopā ar bērnu, jo vēlāk jau viņam būs citas intereses, draugi, mīlestība. Šajā periodā tiek veidotas vispatīkamākās bērnības atmiņas, un tā ir jūsu iespēja padarīt tās skaistas!
3. Trešais posms - no 14 gadiem

Šajā vecumā zēni ātri aug, un ķermenis krasi izmainās. Papildus fizioloģiskām izmaiņām arī bērna uzvedībā ir metamorfozes. Viss ir individuāli, bet bieži zēni kļūst nervozi, spītīgi. Tas nenozīmē, ka viņi mainās uz slikto pusi, viņiem veidojas personība.

Šajā periodā zēniem ir jāatrod daudzas atbildes, jāizzina pasaule, , jānosaka mērķi un prioritātes. Visbiežāk šajā vecumā no bērna prasa labas atzīmes, palīdzību mājas darbos, bet ar to nepietiek. Viņam ir jāizzina pasaule, viņš vēlas augt, bet viņa vecāki joprojām vēlas, lai viņš paliektu tas pats mazais bērniņš. Tāpēc rodas problēmas.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Pirms 41 minūtesValdis
par Vaciju viss taisnibu , bet pedejas nav Latvijaa
0 0 10:45 21.03Es
Un Norvēģijā vēl ne tādus skatus var ieraudzīt--kā saka-cēlies un vēlies!
1 1 10:20 21.03ruta
Mēs varam šausmināties un smieties, bet patiesībā viņi ir nelaimīgi cilvēki.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019