Kā iemācīties skaļi svilpt

Advertisement
Advertisement

Prasme svilpt – tā ir īsta signalizācija, kas ierīkota cilvēka organismā. Pirmatnējiem cilvēkiem svilpšana vienmēr bija viena no pamata prasmēm, kas nepieciešama izdzīvošanai. Šodien svilpienu izmanto ja nu vienīgi pieredzējuši mednieki, kuri tādā veidā sazinās, atrodoties tālu viens no otra kalnos vai džungļos.


Tomēr gandrīz katrā pasaules stūrī pastāv svilpšanas valoda. Tas nav pārsteidzoši, jo svilpiens ir ideāls veids, kā piesaistīt uzmanību vai dot ziņu par savu atrašanās vietu lielā attālumā.

 

Pat mūsdienu tūristam, kas aprīkots ar visa veida saziņas līdzekļiem ar ārpasauli, svilpiens var būt īsta pestīšana. Un šodien mēs pastāstīsim kā iemācīties skaļi svilpt, lai šī nepieciešamā prasme vienmēr būtu ar tevi. Varbūt, kādu dienu tā izglābs tavu dzīvību.

Raksta turpinājums - lapa #1
Kā iemācīties svilpt

Ko dara cilvēks apmaldījies, teiksim, mežā? Droši vien viņš sauks savus ceļabiedrus. Taču kliedziens atņem daudz enerģijas. Turklāt, lai kā cilvēks necenstos, viņa kliedziens ātri izkliedējas un dzirdams tikai tuvumā.

Svilpienam tiek patērēts mazāk enerģijas, bet pati skaņa pārvar daudzkārt lielāku attālumu, praktiski pilnībā saglabājot sākotnējo veselumu. Kas svilpienu padara īpašu? Viss slēpjas tā frekvencē.
Ir zināms, ka cilvēks uztver skaņas diapazonā no 16 līdz 20 000 Hz. Šajā gadījumā vienkārša runāšana ir robežās no 100 līdz 250 Hz. Neatkarīgi no tā, cik centīgi cilvēks kliedz, skaņas viļņi izklīst jau pirmajos desmit metros. Bet svilpiena skaņas viļņu frekvenču diapazons svārstās no 1 000 līdz 4 000 Hz, kas ļauj būt dzirdamam 6-7 kilometru attālumā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 06:06vanda
Precīzi par Zivīm, Dvīņiem un Strēlniekiem!
0 0 Aizvakar 13:19mārīte
nepiežmiedz savas IESPĒJAS pārāk strikti.. (M.M.)
0 0 19:09 12.02mārite
..orģināls, varbūt, ir tikai EGO - vien tikai KĀ to pārtulkos...

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019