Kādu informāciju vajag izdzēst no sociālajiem tīkliem

Advertisement
Advertisement

Sociālie tīkli ir kļuvuši par neatņemamu cilvēka dzīves sastāvdaļu. Ar to rašanos mums ir iespēja uzturēt sakarus ar tuviem cilvēkiem attālināti, nepārtraukti sekot līdzi draugu un kolēģu notikumiem. Ar viņu palīdzību mēs atrodam noderīgu informāciju, jaunumus, izklaides tēmas, grāmatas, filmas, mūziku un vēl daudz ko citu - visu, kas ļauj piepildīt brīvo laiku. Tomēr pārmērīga savu domu atvērtība un liela uzticēšanās sociālajiem tīkliem var izspēlēt nežēlīgu joku.

Raksta turpinājums - lapa #1
Ne tik sen sociālai vietnei Facebook ļaundari mēģināja nozagt lietotāju personīgos datus. Tāpēc ļoti nopietni jāizturās pret informāciju, kuru jūs publicējat par sevi. Patiesi, ļoti bieži, vēloties visai pasaulei pastāstīt par sevi un savu dzīvi, mēs aizmirstam par savu drošību. Mēs pastāstīsim, kādas lietas būtu jāizdzēš no sociālajiem tīkliem.
Sociālo tīklu lietotāji

1. Telefona numurs

Ir skaidrs, ka, reģistrējoties sociālajos tīklos, ir jāievada tālruņa numurs. Bet noteikti paslēpiet to konfidencialitātes iestatījumos. Pretējā gadījumā tev radīsies vai nu uzmācīgs pielūdzējs vai vajātājs, kurš zvanīs caurām dienam.

2. Ģimenes stāvoklis

Neaizpildi šo lauku vispār vai uzraksti, ka esi attiecībās, bet nenorādi otro pusīti. Par personīgo laimi jāpriecājas reālā dzīvē. Ir taču cilvēki, kuri to vien dara, kā sapņo par tevi un, kas vēl sliktāk, var uzlikt lāstu vīram/sievai. Ir visādi izvirtuļi.
3. Bankas un kredītkartes datus

Acīmredzama lieta, par kuru visi aizmirst. Veikt pirkumus Internetā ir viegli, bet nevajag saglabāt savu kontu datus trešo pušu vietnēs un sociālos tīklos. Hakeri var tos uzlauzt bez problēmām.

4. Ziņas par atvaļinājumu

Pēc policijas datiem noziedznieki arvien biežāk izmanto sociālos tīklus. izvēloties upurus. Tāpēc nevajag viņiem paziņot, kad tevis nav vai nebūs mājās.
5. Bērnu foto

Ir grūti neparādīt pasaulei dārgāko, kas tev ir. Ja ir pārāk grūti atturēties izlikt bērna fotogrāfiju, tad vērīgi to analizē. Nekādas amizantas pozas vai plikus dupšus pludmalē. Šīs fotogrāfijas zog pedofili vai bērnu pornogrāfijas izgatavotāji.

6. Bērnu mācību iestādi

Tāpat nav vēlams norādīt bērna skolu vai bērnudārzu. Lai dzīvo mierīgu dzīvi. Turpinājumā no iepriekšējā punkta – nekad nezini, kas prātā cilvēkiem, kuri zin šo informāciju.
7. Ne tie labākie foto

Šaubīgus un kompromitējošus foto var izmantot pret tevi vai dažādu joku izveidošanai, kuri aplidos visu Internetu. Droši vien tu daudzreiz esi redzējis cilvēku dažādus video un foto ar smieklīgiem parakstiem, kuri iedzēruši, kad jautrība sit augstu vilni vai neveiksmīgā rakursā.

8. Маzpazīstami cilvēki

Оksfordas psiholoģijas profesors Robins Danbars pieļauj, ka cilvēks spēj uzturēt 150 stabilas attiecības. Visas pārējās noved pie emocionālas krīzes. Tāpēc patīri draugu sarakstu, lai no saziņas gūtu lielāku gandarījumu, bet lente nepiegružotos ar mazpazīstamu un nepazīstamu cilvēku problēmām.
9. Publikācijas, kurās tu esi redzams

Ja foto vai video tevi parāda nelabvēlīgā gaismā, tad nodzēs tagu. To redz ne tikai tavi draugi, bet arī visi lietotāji, kuriem ir publikācijas autora atļauja. Mūsdienu pasaulē reputācijai ir milzīga nozīme.

10. Dzimšanas dati

Dažreiz pietiek ar pilnīgu dzimšanas datumu, lai nozagtu kontu vai izvēlētos paroli. Tādēļ iztiec tikai ar datumu un mēnesi. Un kāpēc visiem būtu jāzina, cik vecs tu esi.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 20:02Os
VID man tocna nepateiks ko pirksu pa skaidro naudu vai nepirksu.un kur to darīšu.sūkājiet ledu
0 0 Aizvakar 08:25Valdis
par Vaciju viss taisnibu , bet pedejas nav Latvijaa
0 0 10:45 21.03Es
Un Norvēģijā vēl ne tādus skatus var ieraudzīt--kā saka-cēlies un vēlies!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © Torno.lv 2012 - 2019