Kāpēc cieš nevainīgi bērni?

Advertisement
Advertisement

“Tev mašīna, man dzīvokli,” māte teica mierīgi, kad tēvs ierunājās par laulības šķiršanu, “bērni paliek pie manis, un tur nav ko apspriest!” Divdesmit gadus vēlāk es atceros katru šīs sarunas vārdu. Tajā laikā man bija astoņi gadi, un es baidījos, bet “pieaugusī” desmitgadīgā māsa mierināja: “Nebaidies, viņš joko, tētis ir labs, viņš mūs neatstās”. Taču tētis nejokoja.

Raksta turpinājums - lapa #1
Dzīve pēc šķiršanās

Protams, bērni nekur nepaliks, bet dzīvoklis pavisam cita lieta... bet bērnus kaut kāda iemesla dēļ viņi atstāj pēdējā vietā: bērns ir mazs, aizmirsīs! Bez vīrieša mājā var dzīvot, bet bez mājas, diemžēl, nē.

Ja atmest iemeslus, kas kalpoja kā attaisnojums laulības šķiršanai ģimenēs ar bērnu, īpašuma sadale ir godīguma lieta. “Man no tevis nekā nevajag, tas būs bērniem!” Ir skaidrs, ka TV, automašīna un vasarnīca ir bieži kopējas lietas. Bet bērni?
Realitāte ir skarba: bērns vienmēr paliek pie mātes. Un, iespējams, ka viņa bez aizvainojuma, kauna, dusmām un pretenzijām, dabūs vēl nedaudz alimentu. Bet, kad dala dzīvokli, tas nesāp. Daudz sāpīgāk ir, ja dala bērnus un nevainīgs bērns kļūst par atriebības līdzekli vecāku kļūdām.

Bijušajiem laulātajiem praktiski nav iespēju neizdzīvot laulības šķiršanā. Kamēr bērni aug, pieaugušajiem būs jāskraida pa dzīvi ļoti ilgu laiku. Un jums ir izkļūst ārā, jums ir jāpaliek veseliem, jāceļas, jāievelk elpa un jāizlemj, ko darīt tālāk.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 15:53Māris.
Nevienam nav tiesības izlemt bērna vietā. Būt, vai nebūt kristītam. Vecākiem būtu jāaizliedz izlemt bērna vietā ,ko saukt, vai nesaukt par dievu. Lai tas bērns izaug un izlemj pats, kādiem dieviem pievērsties. Mamma grib, sasodītas, bildes ficebukā, grib padižoties draudzenēm, bet pati ierobežo sava bērna izvēles. Un vispār, bērniem atļaut apmeklēt baznīcu tikai sasniedzot pilngadības vecumu. Vārds Dievs apzināti rakstīts ar mazo burtu, jo kristiešu dievs nav dievs.
0 0 18:21 11.12Ilze.
Palasiet par sociopātiem.
0 1 17:52 10.12mārīte
(laikojot) - stundu stāvu kabīnei - tad tik saku : 'tomēr spiež !' , tomēr, patiesībā, makā atlicis viens centiņš vien.. (M.M.)

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017