Kāpēc cilvēki masveidā noņem plastmasas logus.

Advertisement
Advertisement

Plastmasas logu vēsture sākās 1952. gadā, kad slavenais dizaineris Heinzs Pashe patentēja pirmos PVC logu rāmjus. Izgudrotājs patentēja jaunu plastmasas logu veidu, kas gan bija ļoti tālu no šodienas versijas - tērauda rāmis, kas apvilkts ar pusmīksto plastmasu.

Raksta turpinājums - lapa #1
Neskatoties uz to, ka polivinilhlorīds tika atklāts Amerikā, pirmā PVC logu ražošanu uzsāka Vācijā. 1959. gadā Vācijas uzņēmums Rehau ieviesa Heinza Pashe izgudrojumu. Tad parādījās ciets PVC loga profils.

Plastmasas logi un durvis

Rehau panākumiem palīdzēja veiksmīga reklāmas kampaņa: dažiem iedzīvotājiem tika vecie koka logi aizstāti ar plastmasas pilnīgi bez maksas. Tā pamazām Vācijā, un pēc tam visā Rietumu pasaulē tika mācīta domāt, ka plastikāta logi - tas ir skaisti, moderni un izdevīgi.
PVC profila logi ātri ieņēma postpadomju valstu tirgu. Un ir saprotams, kāpēc: neskatoties uz diezgan augstām izmaksām, šie logi ļauj ietaupīt daudz naudas māju apsildīšanai un dod iespēju saglabāt pieņemamu temperatūru dzīvoklī pat skarbās ziemas apstākļos.

Tomēr šodien vērojama pretēja tendence: cilvēki sāk atteikties no plastmasas logiem. Sen apdzīvotās vietās šī tendence vēl nav tik ievērojama, bet tur, kur notiek būvniecība, plastikāta logi nav vairs populāri.

Vai to spēja saglabāt siltumu būtu pasliktinājusies pēdējos gados? Protams, nē. Tikai daudzo gadu laikā, kopš plastmasas logi masveidā tiek izmantoti, tika apzinātas ne tikai to priekšrocības, bet arī trūkumi, par kuriem pārdevēji reti piemin.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 09:27Antra
Pieredze var būt dažāda. Mēdz būt ari labi piemēri. Otram cilvēkam ir jājūt vai viņu mīl vai izmanto, izslēdzot savas jūtas, jo, kamēr rozā brilles cilvēks neredz neko.Cilvēkiem grūti ir šķirties no tiem, kurus mīl un tikai visu laiku cer uz brīnumu!!!!!!
0 1 Vakar 20:36afrodite
Kārtējās muļķības . Puķes uz palodzes nav jāapgrauž . Lai aug un priecē acis .
0 0 20:29 13.10mārīte
3. ar 6. punktu pretrunā / ..atriebību..atstāj citiem???

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017