Kas notiek ar dvēseli pēc nāves: svarīgās 9 dienas!

Advertisement
Advertisement

Kristiešu ticībā pēc tam, kad cilvēks nomirst, viņa dvēsele iziet noteiktu ceļu. Un, kā zināms, svarīgas dienas šai dvēselei ir trešā, devītā un četrdesmitā pēc cilvēka nāves. Šajās dienās radi un tuvinieki piemin aizgājušo. Bet maz kurš aizdomājas, kāpēc tieši šīs dienas ir tik svarīgas dvēselei un kas ar to notiek šajā periodā.

 

Sakarā ar lielo konfesiju un novirzienu skaitu kristietībā – katoļu, pareizticīgo, protestantu un citu, eksistē arī daudzveidīgi skaidrojumi par dvēseles ceļojumu pēc cilvēka nāves. Šajā rakstā mēs pamēģināsim atklāt šo reliģisko aspektu no pareizticīgo uzskatu viedokļa.

Raksta turpinājums - lapa #1
Pirmās trīs dienas

Pirmās trīs dienas mirušā cilvēka dvēsele ir absolūti brīva, tā var atrasties blakus savam ķermenim, vai arī vietās, kur cilvēks, dzīvs būdams, bijis laimīgs, ar saviem tuviniekiem un radiem.

Un tikai trešajā dienā, kurā ir pieņemts veikt apbedīšanu un pirmo pieminēšanu, dvēsele tiek saukta pie Dieva uz Taisnās tiesas spriešanu.
No trešās līdz devītajai dienai

Šajās dienās dvēsele atrodas Paradīzē, lai uzzinātu par svēto un taisnīgo dzīvi, kuri šeit nokļuvuši pēc nāves. Šeit dvēsele aizmirst par savām skumjām, par dzīvi uz zemes un saviem tuvajiem un sešu dienu laikā mīt Paradīzē. Bet devītajā dienā eņģeļi no jauna atgriež dvēseli pie Dieva uz Tiesu.

Devītajā dienā mirušā tuvie un radi piemin viņu un aizlūdz par viņa dvēseles glābšanu un par to, lai tā tiktu Paradīzē. Viņi organizē piemiņas brīžus, uz kuriem atnāk visi, kuri vēlas palīdzēt aizgājēja dvēselei ar lūgsnu un gaišas piemiņas par viņu palīdzību.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 03:19mārīte
mazā mīļā Emma ('Kārkls')
0 0 Šodien 02:49mārīte
daudz no tā tiešām nezināju ?!
0 1 Vakar 07:42Gg
Ja tad notiek 3 dienas nedelā un ir lieliska veseliba,tad kas ir sr mani?Katru rītu man viņš staav un ilgi stāv,vartos gulta ka muļķis pusstundu.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017