Man saka: “Es dēlu no 2 gadiem mācu lasīt” - Es atbildu: “Nu un muļķis”

Advertisement
Advertisement

Dažos pēdējos gados vērojama tāda tendence: bērniem sāk mācīt rakstīt un lasīt turpat vai no autiņiem. Daudzi vecāki māca bērnam jau kopš divu gadu vecuma to, ko paši iemācījās 5 gados.

 

Bet, vai tas netraumē bērnu? Cik daudz attaisnojama tāda pieeja bērnu audzināšanai un mācīšanai?

Raksta turpinājums - lapa #1
Mēs nolēmām šo jautājumu izpētīt. Mēs uzzinājām psiholingvista, neirobiologa, Pētergurgas Valsts universitātes profesores Tatjanas Čerņigovskajas viedokli šajā jautājumā. Un mēs viņai pilnībā piekrītam!

Kā pareizi mācīt bērnu

Mūsdienu vecāki visiem spēkiem cenšas savu bērnu galvās ielikt pēc iespējas vairāk zināšanas un to izdarīt pēc iespējas agrāk. Un vēl no sirds tic tam, ka tā ir labākā pieeja bērna audzināšanā. Tatjana Čerņigovskaja uzskata, ka daudz svarīgāk ir necensties ielikt bērna galvā maksimālu daudzumu informācijas, bet saprast, kā izmantot smadzeņu resursus. Un visu darīt savlaicīgi.

Profesore saka: “Bērniem ir ļoti svarīgi sākt mācīties savlaicīgi. Mūsdienu bērna galvenā nelaime ir godkārīgi vecāki. Kad man saka: “Es savu dēlu divos gados sāku mācīt lasīt”, es atbildu: “Nu un muļķis!”. Kāpēc tas ir vajadzīgs? Savos divos gados viņš to vēl nespēj darīt. Viņa smadzenes tam nav gatavas. Ja jūs viņu iedresēsiet – viņš, protams, gan lasīs, gan, varbūt, pat rakstīs, bet mums ar jums ir cits uzdevums.”
Tikai kam tas ir vajadzīgs vairāk? Bērnam vai tev? Bērnam visam jābūt savā laikā. Sākumā rotaļas ar lācīti, grāmatas ar bildēm, bet tikai pēc tam lasīšana. Bet vecākiem tas visbiežāk vajadzīgs, lai lielītos, ka viņu acuraugs savos divos gadiņos jau māk lasīt. Ar bērnu smadzenēm vajag nodarboties, attīstīt nevis piebāzt ar kaudzi informācijas, kuru viņš vēl nevar apgūt.

Tatjana Čerņigovskaja dod dažus padomus, kā strādāt ar bērnu, kam ir vērts pievērst uzmanību.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

1 0 Vakar 21:00Elza
Šausmīgs murgojums!
0 0 Vakar 07:55Jānis
Kas ir atcēlis daudzskaitļa lietošanu, uzrunājot nepazīstamu cilvēku?
1 1 15:53 15.12Māris.
Nevienam nav tiesības izlemt bērna vietā. Būt, vai nebūt kristītam. Vecākiem būtu jāaizliedz izlemt bērna vietā ,ko saukt, vai nesaukt par dievu. Lai tas bērns izaug un izlemj pats, kādiem dieviem pievērsties. Mamma grib, sasodītas, bildes ficebukā, grib padižoties draudzenēm, bet pati ierobežo sava bērna izvēles. Un vispār, bērniem atļaut apmeklēt baznīcu tikai sasniedzot pilngadības vecumu. Vārds Dievs apzināti rakstīts ar mazo burtu, jo kristiešu dievs nav dievs.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © GanGnam.lv 2012 - 2017